Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két éves gyerek hisztijét...

Két éves gyerek hisztijét hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés
Múltkor a játszótérről hazafele kijelentette, hogy ő a másik irányba akar menni. Mikor nem hagytam, elkezdett teljes erővel sikítani, levágta magát a földre és ordított. Hiába a szép szó, csak üvöltött tovább és ahhoz hogy felemelve vigyem túl nehéz, a földön meg nem akarom magam után húzni. Ki mit csinál hasonló helyzetben?
2012. máj. 27. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Felhúzom a földről és ha nem akar jönni,ráütök egy kicsit a fenekére.
2012. máj. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nem szolok hozza amig hisztizik, ha levagja magat a foldre hagyom amig elmulik. amugy ez egy veleszuletett tehetseg lenne hogy minden gyerek a foldhozvagodashoz folyamodik?

az en lanyom senkit sem lathatott igy hisztizni mert vele egykoru gyerekkel ilyen helyzetbe nem kerult, nem tudom honnan veszi...meg ugy altalaban a hisztit, csapkodast...

2012. máj. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ismerős... Levágja magát a földhöz az én fiam is és addig hisztizik ameddig meg nem kapja azt amit akar, vagy nem az lesz ahogyan ő akarja. Persze ez nem lesz mindig így és nem is van így. Én mindig megfogom a kezét felrántom a földről és ha tetszik neki ha nem jön haza és addig nem figyelek rá ameddig nyomja a hisztit. Néha előjön belőle a verekedéses hiszti is amit én egyáltalán nem tűrök el. Főleg azok után amikor apám vigyázott rá amikor nekem dolgom volt és ugye ott is volt egy hiszti akkor szó szerint benyomta a szemét, orvosi kezelésre is szükség volt emiatt. Plusz a játszótéren is sokszor csinálta a balhét amit a feleségem is már mesélt hogy több gyerekkel is verekszik és volt akinek majdnem betörte a fejét egy fellökés miatt. Sajnos nálunk nem csak a hiszti van hanem a verekedés is, és egyre durvább. Mi kezeljük mindenféle módon már lehetőleg meglepetés szerűen volt hogy felkaptam a hónom alá egyszer hazafelé és úgy vergődött. Olyan is volt amikor büntetésből elvettem a játékait egy kis időre. Ezek így hatnak, csak mindig más-más módszereket kell alkalmazzak hogy meglepetés legyen neki ami már elég fárasztó tud lenni sajnos. Plusz a feleségemnek is vannak egyedi módszerei a dolog kezelésére.
2012. máj. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Felrángatom és húzom magammal,kb.2 percig.Aztán megtörlöm az arcát adok neki egy korty vizet,határozottan a szemébe nézek és erélyesen azt mondom neki:Most legyen elég!Aztán pár percig nem szólok hozzá,hogy érezze rosszat csinált.Általában beválik.Otthon:ha hiszti van beviszem a szobába és azt mondom,ha befejezte kijöhet.5 perc múlva ott terem és bocsánatot kér.Szintén arcmosás aztán vízivás.Majd megbeszéljük és 5 percig bünti van bent a szobában.Ritkán hisztizik/hisztizett,de azt azért mégis kezelnem kellett/kell valahogy,hát én így kezelem.

2,5 éves kislány és 32 hetes pocakcsajszi anyukája

2012. máj. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Nekem elkezd kattogni az agyam, hogy mi az a kiváltó tényező ami előhozta a hisztit. Mindig megtalálom az indokot, és mostanában elég ügyesen meg tudom előzni ezeket a hisztirohamokat.

Nem mondom, hogy nincs földrevetem magam, de egyre kevesebb:)


Egyszer olvastam egy rövid kis könyvet a dackorszakról, abban szerepelt, hogy az ilyen korú és így viselkedő kisgyerekeknél (mert nem mind ilyen) a dührohamot egy másik ok váltja ki. Pl. hosszú volt a játszóterezés és nagyon fáradt, már ebdidő lenne, vagy alvásidő, vagy rövidebb volt az alvás, vagy nem ette meg a reggelit és hamarabb éhes. Stb.

Biztosan értitek.

Szóval, ha valami másképp van mint szokott, tudom nagyjából, hogy ha még maradunk egy fél órát a játszótéren, akkor nem lesz ereje hazamenni, csak üvöltés van belőle.

Emiatt igyekszem betartani a pontos napirendet, az evést, ivást, alvást - mert ezek a fő okok a kicsiknél - még ha nagyon jól eljátszik a kislányom és nincs is szívem elhozni.

2012. máj. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5-ssel kicsit egyformán csinálom.


Lányom ezt 1 évesen kezdte, most 20 hós és sokkal kevesebb a földhöz vágás, már tudom mikor mitöl hisztizne (persze talál újjat magának), és ezeket megelözöm.


Pl nálunk az a legtöbbször kiváltó ok, hogy ha nem tudja mi fog következni, ha nem úgy van a dolog ahogy ö szeretné. Na ezt úgy elözöm meg, hogy mielött elindulunk és közben is többször részletesen elmondom mit fogunk csinálni, mi mi után következik. Pl lemegyünk a mosásért a mosókonyhába, majd beülünk a babakocisbe és lemegyünk boltba és ezek után játszóra. Mikor ül a babakocsiban akkor mondom hogy elöször boltba majd a játszóra... ìgy ö is felkészül minden mozzanatra, nem fura neki hoyg miért nem rögtön és azonnal játszó van...


Majd mielött indulunk a játszórol, mondom neki, hogy még egyet csúzdázhat, hintázzhat, majd megyünk haza, gayalog, babakocisval autóval stb... Az utolsó hinta után nagy elköszönést rendezünk integetünk miden játéknak és elindulunk.


Mindig van oka miért hisztizik egy gyerek és erre rá kell jönni, még ha neked ez nem is ok, neki az.


Semmi esetre se csapkodd a gyerekedet, nincs értelme, csak annyi hogy majd teheted fel itt megint a kérdést egy fél év múlva "miért csapkod a gyerek" címszóval.


Szóval én amúgy azért sok sok helyre viszem a babakocsit és ha hiszti lenne egyszerüen beültetem feszesre csatolom és ott már nyomhatja hazáig...


Elég ritka már a hiszti nála, pedig dacol erösen, de azt hiszem elég jól csinálom, habár persze vissza vissza tér nála, és tuti vissza is fog, de lehet kezelni, és ez éltet.


Nálatok késöbb kezdödött, de ne engedj neki, inkább tegyél ellene. Sokat számít hogy logikussan gondolkozz.

2012. máj. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is mindig "figyelmeztetem", hogy mit fogunk csinálni, mi mi után következik, ennek ellenére vannak hisztik. Sokszor beválik, hogy odamegyek, erősen átölelem, és kimondom a problémáját, pl. "Szomorú vagy / Mérges vagy". Általában ettől (már ha épp átmegy az üzenet) megnyugszik kicsit, van, hogy elvonul hüppögni a rongyijával, aztán engedelmesen újra odajön hozzám.

Egyébként meg mi is visszük a babakocsit, ha 5 percnél messzebbre megyünk. Mert van, hogy egyszerűen kifárasztja magát és akkor már minden rossz, viszont a kocsiba beszíjazva - sokszor kap egy kis vizet is - lenyugszik egy fél perc múlva.

2012. máj. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat és ötleteket, nagyon hasznosak voltak, valóban lehet abban valami, hogy a fáradtság, éhség stb. miatt könnyebben kezd hisztizni.
2012. máj. 30. 15:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen,általában a fáradtságtól.Nekünk 2 dolog vált be.Az egyik,hogy szó nélkül hagytam egy darabig a földön fekve cirkuszolni, aztán meglepetés szerűen lelocsoltam egy kis vízzel.Erre meglepődött,megbeszéltük a dolgot és haza"hüppögtünk"!A másik amikor egy néni megállt fölötte és elkezdett beszélni hozzá,ettől meglepődött,megszeppent és egyből felpattant elbújni mögém! Persze erre kevés az esély manapság!Ma ha nagy ritkán belekezd a hiszibe akkor megmondom neki,hogy megyek haza, és elköszönök. 2 perc múlva masírozik utánam.(de már 3,5 éves)Volt már olyan is,hogy játszóról hazafelé még a kocsiban is cirkuszolt erre,mondtam neki,hogy akkor most elviszem egy olyan helyre ahol a rossz gyerekeket gyűjtik és jókora kerülővel jöttünk haza.Félúton már nem cirkuszolt.
2012. máj. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!