Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknél 3 éves kor körül...

Akiknél 3 éves kor körül problémát okozott a kakilás, mikorra múlt ez el? Mikor "nőtte ki" a gyerek?

Figyelt kérdés

Fiamnál 2,5 éves kora óta, kb. egy éve megy ez a kaki-mizéria, hogy csak több nap után kakil, és gyakran akkor is csak kúppal nagy szenvedés árán.

Másoknál mi volt a tapasztalat, hány éves korában múlt el?



2012. máj. 26. 17:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt a helyzet a második gyerekemnél.Évekig a budai gyerekkórhátba jártunk.Aztán a végén még az orvossal is összevesztem.Nem egyszer a sebészeten kötöttünk ki,mert úgy szedtél ki belőle.Egy pár év volt mire kinötte.Ma már 12 éves és semmi baja.Először is a pelust kéne elhagyni,hogy ne szorítsa össze a fenekét.

Szilvalekvár,Aktivia,rost complex,paradin olaj és a guttalax segített.Ja és a 100!-os narancslé.

Én már annyira tapasztalt vagyok ebbe,hogy már a gyerekorvos is tőlem két tanácsot,ha akad ilyen gyerkőce.Évekig adtam a beöntést is szörnyű volt.


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ha esetleg akad még valami kérdésed írj nyugodtan s válaszolok,akár privibe is!


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
én is azt tudom ajánlani int az első,nálunk a teljes étrend váltás hozott némi eredményt.ami azzal járt hogy naponta meg kellett egyen legalább 3 élőflórás joghurtot,1 activiát,ennie kellett valamit amibe volt zabpehely vagy zabkorpa,inni rostos baracklé vált be,és a kubu.nasinak csakis aszaltszilva,korpás keksz,semmi ami kakós még kicsi sem,semmi csoki,banán és alma sem.a narancs mandarin evése is kötelező volt,ezeket nem egyiket másikat kellett adni neki hanem egy nap mind,igy iszonyatosan be kellett osztani mikor mit eszik.ha ezt mond napi szinten kapta estére volt kaka vagy másnapra.
2012. máj. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Mi is ezzel küzdünk 3 éves fiamnál. Nálunk nem az a gond, hogy nem tud kakilni, hanem állandóan visszatartja. Nem tudom mikor oldódik meg, de már nagyon kivagyok.
2012. máj. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A 3 éves lányomnál is az van hogy állandóan visszatartja.Már kitalált ritmikus mozgást is hogy minél tovább tartogassa.Mindig kúp lesz a vége(3-4) naponta.Nagy cirkusz a kúp miatt sírás aztán nyom kettőt és kinr is van szóval nem is kemény a széklete a kúp meg ott van a tetején egészben.Én is kíváncsi vagyok mikor múlik már el,
2012. máj. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Igen, nálunk sem az a baj, hogy kemény a kaki, vagy nem tudná kinyomni, egyszerűen nem akarja. Aztán vannak időszakok, amikor 2 naponta megy, aztán megint hetekig szenvedés.

Kedves első válaszoló, mégis hány évesen múlt el? 4? 6? 10?

2012. máj. 27. 08:13
 7/19 anonim ***** válasza:
A fiam is ezt csinálta,ezért nem ment oviba 3 évesen,nem vettek fel,h nem teljesen szobatiszta:( A következő évre elmúlt ez a gond,de addig stresszeltunk rendesen,h mi lesz...Remélem nektek sem fog tovább tartani,vagy meg hamarabb megoldódik!!!!
2012. máj. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Hát olyan 2 évesen kezdődött s nagycsoportos koráig tartott.

6 éves korig.Aztán megszűnt.

Ha aggódsz fordulj gastroenteorológiára!

De ha mindennap megetetsz vele rgy aktiviát,hidd el meghozza a hatását.Így szól a szlogen is,ha nem elégedett 15 napon belül,akkor visszafizetjük az árár.

2012. máj. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Nálunk amúgy nincs gond a szobatisztasággal. Mint írtam, 2,5 évesn kezdődött a probléma (ekkor lett szobatiszta), már 3,5 éves.

Az Aktiviát kipróbálom, köszi a tippet.

2012. máj. 28. 07:01
 10/19 anonim ***** válasza:
Az én lányom is sokat szenvedett a szorulással 3 éves kora körül. Nekünk az segített, hogy csak nagyon ritkán ehetett csokit, kakaót és reggelente éhgyomorra adtam neki egy kanál házi szilvalekvárt. Nem nagyon szerette, de legalább nem kínlódott a kakival.
2012. jún. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!