Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknél 3 éves kor körül...

Akiknél 3 éves kor körül problémát okozott a kakilás, mikorra múlt ez el? Mikor "nőtte ki" a gyerek?

Figyelt kérdés

Fiamnál 2,5 éves kora óta, kb. egy éve megy ez a kaki-mizéria, hogy csak több nap után kakil, és gyakran akkor is csak kúppal nagy szenvedés árán.

Másoknál mi volt a tapasztalat, hány éves korában múlt el?



2012. máj. 26. 17:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

MINDENT kipróbáltunk, már megvolt az időpontunk a gasztrora, csak még heteket várni kellett, kipróbáltam az "utolsó ajánlatot", amit itt olvastam én is: probiotikum.

3-4 nappal a szedése után rendbe jött, és azóta is rendben van. Mi a pro+kid port vettük a Bonolact-tól.

Kb. 3 hónapig kapta, aztán leálltunk vele, de rendben maradt. Ennek már másfél éve.

2012. jún. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nálunk is sokáig volt baj, az utóbbi kb. két hónapban jött helyre (tehát még azért nem bízom el magam). Lehet,hogy hülyeségnek fog hangzani amit írok, de azért leírom. Szóval ugyanúgy kb.2 évesen kezdődtek a problémák a szobatisztaság tájékán. Gyerekorvosunk szerint a szobatisztaságra nevelés miatt volt, sok gyereknél tapasztalta ugyanezt, majd elmúlik. Már majdnem egy éve nem múlt el, már nekem is időpontom volt a Heim Pál szakrendelésére, amikor is azt mondtam magamban, hogy most már mindent megpróbáltunk, van időpontunk, addig nem stresszelek rajta. Onnantól (majdnem) mindent megkapott, amit kért. Naponta két kakaót, egy kis csokit, üdítőt, krumplit husival (ha azt kért ebédre), alma, banán,sajt stb. szóval csomó olyan dolgot, amit azelőtt kizártam, hogy attól nem tud kakilni. Ezenkívül azért továbbra is többször megpróbáltunk a WC-n ülni, próbáltunk ötöt nyomni :-), de nem aggódtam. Ha nem sikerült, nem baj, majd legközelebb. És láss csodát, teljesen megváltozott. Ha nem is mindennap van, de most már két nap a legtöbb idő kaki nélkül, és szól, hogy menjünk próbáljuk meg.

Most 3,5 éves, nem tudom mi segített, talán a több étel (azelőtt csak próbáltam a rostos kajákat belenyomni, de akkor inkább nem evett), vagy a nem rágörcsölés a témára, vagy a többszöri megpróbálás (amelyikből valamelyik csak bejött), a lényeg, hogy azóta nincs gond.

2012. jún. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Fiam 3 és fél éves. Fél éve küszködök a kakival és már addig eljutottunk hogy hetente többször kakil. Hurrráááá!!! :) Nem csináltam én sem semmi különöset, az étrendjét sem változtattam meg, mert nem azzal volt a probléma. Egyszerűen csak összeszorította a fenekét, mert nem akart kakilni, pedig minden nap volt ingere. Én kipróbáltam azt hogy ha láttam hogy kakil/na/ akkor gyorsan felemeltem és kivittem a wc-re. Ülve nem tudja összeszorítani a fenekét. :) A múlt héten 1x szólt hogy kakilnia kell és kimentünk a wc-re. Akkor egy kicsit hígabb volt a kakija valamiért. De ma már megint nem szólt, így hát fogtam és megint kivittem. Gyors kaki után mehetett is vissza játszani. Örülök hogy kakil, majd ha ő úgy akarja, akkor ki fog menni magától is, vagy legalább is fog szólni. Hányszor voltam tiszta ideg miatta. Volt hogy ajándékot kapott, volt hogy litániát mondtam neki hogy miért kell kakilni, volt hogy nem is figyeltem rá. Semmi nem jött be. Ha a gyerek nem akarja akkor úgysem fogja megtenni. Kitartás, veled érzek. :) :)
2012. jún. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még eszembe jutott valami. Mesét mondtam neki, hogy a kaki olyan mint a maci. Bent van a barlangban és ki akar jönni,mert ott sötét van neki, de ő nem engedi. A barna mackó boldog lesz ha kijön. Belepottyan a wc-be és elúszik, ha lehúzzuk. Ezen jókat derült és párszor integetett is neki.
2012. jún. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
utolsónak:a macis sztorit lopom.:)nemrég egy anyuka azt írta hogy csúzdázni megy a pisi stb és nekünk is bejött a szobatisztaságnál most ezt is kipróbálom mert kaki szorongató az én lányom is.
2012. jún. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Még mindig nem oldódott meg a gond, már 4 éves a fiam.

Minden nap kakil, de kb. csak akkor, ha leordítom a fejét.

Teljesen kivagyok. :(

2013. febr. 6. 16:24
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan küzdenek ezzel. Ha tehetitek menjetek el gyermek pszichológushoz...
2013. febr. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét gyermekem küzdött és küzd is evvel a problémával! A nagy fiam már 6 éves, kisebb korában volt neki is minden, beöntés, kórház, sok-sok idegesség, a pszichológus sokat segített 3,5 éves kora körül! De teljesen még most sem ok! Lusta, nem szeret kakálni, az oviba meg egyáltalán nem is hajlandó. Sokszor bizony még most is 'firkás' alsóval jön haza, és ha nem parancsolunk rá, hogy irány a WC, nem is menne el.

A lányom lassan 3 éves. Szintén tartogatja, utál kakálni. Én azért az étrendjükből nem zárok ki mindent ami nem rostos, inkább arra figyelek, hogy joghurtot egyenek és a Laevolak amit én adok főleg a kislányomnak. Ez nem engedi bekeményedni a székletet! Reménykedek, hogy egyszer majd csak kinövik!!! Kitartást!!

2013. febr. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Kipróbáltad valamelyik praktikát azok közül, amiket ajánlottunk? Így sem megy? Akkor lehet, hogy meg kellene látogatnotok egy gasztrós dokit.
2013. febr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!