Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogyan kezelitek ha szorulá...

Ti hogyan kezelitek ha szorulása van a kicsinek?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 éves, rossz evő, és ritkán kakál. Nem tudok neki semmi természetes segítséget (gyümölcslé, tea, rostok) adni mert egyszerűen nem eszi/issza meg. Az utóbbi időben heti egyszer kakál, a hashajtó sem segített, csak iszonyú görcsöket okozott neki, hogy egész éjjel ordított, de most már egyáltalán nem mer kakilni. 7 napja megy ez így, mit tegyek? Bevigyem a kórházba? Nem küldenek el, hogy anyuka adjon neki extra adag hashajtót?
2012. ápr. 22. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:

a kúpot nem próbáltad még? nálunk egyszer volt csak székrekedés, beadtuk a kúpot, és 10 perc múlva kint volt a kaka

egyébként nálunk még a mák ami bejön, az nagyon meghajtja

2012. ápr. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy ha nem eszik, nem iszik akkor nincs mit kikakilnia, mert amit csak tud, felhasznál a szervezete.

persze, hogy begörcsölt tőle :(


viszont 7 nap után az a kevés besül, innentől kezdve tök felesleges a hashajtó, csak bélcsavarodást kapna, azt meg gondolom nem szeretnéd.

próbáld meg a kúpot, hátha az fellazítja neki, ha nem, akkor kórház, beöntés...


és ha nem iszik (már ha jól értettem, ha nem akkor bocsi!), akkor egyébként is kórház, kivizsgálás, infúzió.


valamit változtatnod kell a táplálkozásával kapcsolatban mert ez nem állapot és a hashajtó sem lehet hosszú távú megoldás!

2012. ápr. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a kúpot. Egyébként abban tényleg igaza van a másodiknak hogy ha keveset eszik akkor tényleg nem nagyon van mit kikakálni.

Ha nem iszik teát legalább más egyéb folyadékot igyon víz stb. attól is lazul a széklet.

2012. ápr. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Adj neki kúpot, és masszírozd sokat a pociját. Tornáztathatod is úgy, hogy a lábacskáit felhúzod a pocijáig is visszaengeded.
2012. ápr. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kis 2dl-es szívószálas baracklé. Szívesen megissza, és 1-2 órán belül kakil is tőle.

Próbáld kubus üvegből adni neki az innivalót, vagy pohár+ szívószál, hátha megtetszik neki!

Próbálj neki lazább kajákat adni, levesek, abból zöldség!

Főzelékek! Főtt burgonya, brokkoli, hal, ezt leszűröm, 1 kanál tejfölt 1 kis darab Margarita vagy vajat teszek hozzá, össze nyomom villával, imádja!

2012. ápr. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hasonlóan rossz volt a helyzet nálunk is. Rengeteget szenvedett a kislányom (most 2 éves) is a kakilással.

Én a jelen helyzetetekben lehet, hogy elvinném a kórházba egy beöntésre. Segítene túl lenni a dolgon, aztán jöhet a próbálkozás a táplálkozási szokások megváltoztatásával. Én annak idején megkaptam a doktornőnktől, hogy "anyuka a család étkezési szokásain én nem tudok változtatni!"

Arra készülj fel, ha egy hét után benyomod neki a kúpot és már teljesen összekeményedett kaki van a végbelénél nagyon feszítő érzés lesz neki, és lehet, hogy sírni fog. Ingert csinál, de nem olyan könnyű az már kinyomni.

Én rendszeresen adok a lányomnak gyógyszertári olajat, amit kimondottan szorulásos gyerekeknek adnak. Mivel csak a száraz húst eszi és alig valami rostot, így nincsen "kenőanyag" és nehéz kakilni. Hidd el segít. Reggel este egy kiskanál. Eleinte nem ette meg, de most már hozzá szokott. Adom neki a macikávét reggel,( általában néhány kiskanál amit megiszik belőle) mintha anyával kávézna, vagy ugyanígy a narancslevet, stb. Az 1-2 kanál is több, mint a semmi. Gondolj erre. De nagyon jó a paradicsom is! Mi is rengeteg ételt és italt dobtunk ki, mert mindent oda tettem elé, amit csak lehetett, hogy valami segítsen. Ha 2 napig nincs kaki, akkor pedig reggel éhgyomorra egy kis Laevolac szirup (5-10 ml).

Remélem megoldódik a gondotok! Szorítok!

Remélem

2012. ápr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


SPAR VITAL - Roggen+Hafer Vollkornbrot (vagy hasonló, van a Mestemachernek is hasonló terméke, de talán ez a sparos a legolcsóbb)


Írtad, hogy nem nagyon eszik, de ha legalább egy szeletnyit tudnál neki adni ebből, akármivel, amit szeret, akkor ez szerintem segítene, nálunk bevált, csupa rost, tisztítja a bélfalat, és meghajt.

2012. ápr. 24. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm a sok választ. A rossz evő a mi esetünkben nem azt jelenti hogy keveset eszik hanem összesen 2-3 féle dolgot, és SEMMI MÁST, semmiből nem kell neki az egészséges változat. Ha nem kapja meg a háztartási kekszet inkább nem eszik és sír egész nap az éhségtől. A szilvalé és hasonló ötletekre ugyanaz a válasz: nem iszik meg semmit a vízen kívül és azt se sokat. Betegesen válogatós, öklendezik mindentől és fuldoklik. Undorodik az étel látványától akármilyen szépen van terítve, akármilyen jóízűen eszik más....:-(

Mindegy, köszi a tippeket, a kúpot kipróbálom. A laevolacra nem akarom rászoktatni....

2012. ápr. 25. 21:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!