Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság sokadik kérdése?

Szobatisztaság sokadik kérdése?

Figyelt kérdés

3 éves a kisfiam, ősszel kezdjük az ovit. Éjszkára még nem szobatiszta, és a nappali alvásnál is eddig csak párszor vettem le a pelenkát mert bepisilt. Nappal ha itthon vagyunk nincs már rajta pelenka és az esetek 80 %-ban szól is ha pisilni kell. Kaki kizárólag pelenkába! nem hajlandó wc-be kakilni.

Azonban pár napja a többszöri ruhába pisilésért már mérges voltam és le is szidtam, hogy most már aztán elég legyen a bepisilésből!

Na most (vagy ennek a következménye vagy nem, azt nem tudom..) de azóta mégtöbbször bepisil és ma már azt mondta, hogy nem pisi hanem csak víz!


Én erre szépen nyugondtan elmondtam neki, hogy mondjon igazat, mert abból baj nem lesz, viszont ha füllent azzal rosszat tesz. (hisszen nem csak a pisilésnél füllenthet akkor ezentúl). Megértette, puszival nyugtáztuk!


Mi legyen ezután? Teljesen tanácstalan vagyok. Van 1,5 hónapunk a szobatisztaságig.. Oviban mi lesz? Első gyerek nincs még tapasztalatom.


Baj volt , hogy leszidtam?


2012. júl. 9. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen baj, többet ne tedd. Csak elbizonytalanodik tőle.

Dícsérd mindig amikor sikerül, ha úgy gondolod ideje pisilni, akkor vezesd rá, hogy menjen ki, ne várj amíg szól, előbb utóbb hozzászokik, hogy az ingerre reagáljon. Addig te legyél, akin reagáltatja. Semmi gond, de tényleg ne szidd le többször, mert pont az ellenkezőjét éred el, mint amit szeretnél. Még tenger időtök van, simán megy majd ovikezdésre.

2012. júl. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy a leszidas nem tesz jot. Elmeselem nalunk mi tortent. Egyik nap jottem hazafele es a 2,5 eves lanyom kint vart a mamaval. Akkor kb masfel hete gyakoroltuk a szobatisztasagot. A gyerek gugolt a kapuban es meg meg kerdeztem is, hogy kell-e pisilnie, de nem mondott semmit. Termeszetesen bepisilt, mire a mama kozolte vele, hogy ha meg egyszer bepisil, akkor raver a popsijara. Aznap este a gyerek valami joghurt felet evett, ami olyan gyorsan atment rajta, hogy meg levegot se volt idonk venni es maris egy hatalmas kakis baleset lett. En nyugtatgattam es mosdattam kozben, mikozben a mama meg erelyesebben beszolt, hogy a legkozelebbi bekakilaskor nagyon kikap. Mondanom se kell, aznap, az esti lefekvesig, minden pisi "melle" ment, egy sem ment a bilibe. Tuti, hogy a raszolas miatt volt. Mondtam is anyamnak, hogy ilyet meg egyszer ne halljak meg. En mindig dicserem es ha veletlenul melle is megy, akkor sincs "b@szogatas". Azota nem is volt tobb baleset. Egyszoval mindig csak dicserni, ha sikerul neki a bilibe vagy a wc-be, de eroltetni sem kell.
2012. júl. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2,5 évesen kezdtük a bilizést néha..

Kb. 4 hónapja megy ez a ruhába is bepisiliek történet, előtte azért még pelenka volt rajta többször mint nem.


Amikor ruhába pisilt teljesen nyugodtan, szépen elmondtam neki, hogy szóljon ha pisilni kell, nem lehet ruhába pisilni. Nyugtázta.

Aztán én kb. óránként kérdezem tőle kell-e ha igen szaladunk a wc-re, vagy a legtöbbször magam viszem el úgyis ha nem szól, hogy szokja!


Nem lehet rám azt mondani hogy türelemetlen vagyok sőt! Nem csak ebben a kérdésben másban is. De valahogy most "kiment nálam a biztosíték" ez ügyben. És félek mi lesz az oviban..?! Talán ezért.


Ma még nem pisilt be :)

2012. júl. 10. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!