Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Így kezdődik a szobatisztaság?

Így kezdődik a szobatisztaság?

Figyelt kérdés

Kislányom 20 hónapos lesz, két hete levettem róla a pelust,de mindig akkor szólt, ha már bepisilt vagy bekakilt:(:(Így visszakerült rá.


Tegnap gondoltam teszünk egy próbát, délutáni alvás után levettem róla, pisilt is a bilibe, de utána mindig a bugyiba sikerült pisilnie. Nem szidtam meg, mondtam hogy legközelebb szóljon,és megyünk gyorsan a bilire.


Kicsit el voltam keseredve, de egy fél nap után ugye ne várjunk csodát!!:)

Ma a boltból hazaérve levettem a pelsut, folyamatosan kérdezgettem tőle kell-e pisilni,mindig nem volt a válasz. Egyszer csak jön és mondja hogy"be, be", nem pisilt be,csak egy csepp becsurrant, gyorsan szaladtunk ráültünk a bilire és ügyesen bele is pisilt. Nagy volt az öröm, puszi,dicséret....

Majd kicsit később ebéd előtt sózltam neki,hogy gyere menjünk psilni, ült a bilire és ismét belepisilt:):)


Jó úton haladunk ugye????


2012. júl. 9. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nagyon ügyes, csak így tovább! :-)
2012. júl. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jó úton haladtok. A gyereknek adni kell egy kis időt, hogy megértse és tudja hogy mi a lényege bilinek. Az hogy ne legyen pisis-kakás a bugyika, és a ruha. a kislányod jó eséllyel elért oda, hogy mostmár érti a lényegét. Hogy előtte szóljon, ne csak utána. És akkor nem lesz pisis a ruhája, lába, és még sok dicséretet is kap. De mostmár negyáltalán ne add vissza rá a pelust, mert azzal bezavarnád. Ne lepődj meg, ha lesznek még balesetek, ez természetes dolog, a folyamat része. Ha bepisil, ne szidd meg, mondd neki, hogy legközelebb szóljon, és akkor nem lesz pisis a szép ruhája. A kislányom is így kezdte, csak ő már egy hónap hijján 2,5 éves volt akkor. Egy hét alatt már balesetek is eltűnhetnek. Légy türelmes, és következetes.
2012. júl. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen nagyon ügyesek vagytok. Mi is itt tartunk most a kisfiammal, igaz Ő már 2 éves múlt. Hajrá pelus mentes élet!!! :)
2012. júl. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jól csináljátok. Nagy kihívás ez neki, egy teljesen új helyzet, amibe bele kell szoknia, de jól csinálja. Az én fiam 22 hónaposan lett szobatiszta, nappalra és éjjelre szinte egyszerre. Az első pár hétben voltak balesetek, de ezeken gyorsan túljutottunk. Nem kell nagy jelentőséget tulajdonítani nekik. Én úgy csináltam, ha reggel pisilt be, és még félálomban volt, rá se kérdezett, hogy mi ez, én meg nem szóltam róla, ha megkérdezte elmondtam, hogy véletlenül bepisilt, de ez nem baj, nagyobb gyerekekkel is előfordul néha, majd legközelebb ügyesebbek leszünk. Szerintem se add vissza a pelust, azt ő is csalódásként értékelheti, úgy hogy még te sem tartod őt elég ügyesnek. Én az első héten óránként ültettem bilire, aztán mikor tiszta lett, hogy mire való, akkor a második héten már csak kérdezgettem, és akkor mentünk, ha azt mondta, hogy kell. Utána ment már magától. Ne keseredj el, egészen nagy 3-4 évesek is bepisilnek néha, ha pl: belefeledkeznek a játékba. Ha régóta nem jelezte, hogy menni kell, akkor kérd meg, hogy üljön rá, hátha kijön a csintalan pisi. Nagyon jó, hogy már vissza tudja tartani, amíg nem értek a bilihez, ez szép eredmény. Sok sikert nektek. Hamarosan teljesen szobatiszták lesztek.
2012. júl. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Itthon nem akarom ráadni,persze.

De remélem nem fogja csalódásként érni, ha elmegyün pl reggel boltba és akkor kap pelust. Meg a délutáni alváshoz.

2012. júl. 9. 13:31
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. Ha házon kívül meg alváshoz kap pelust az nem gáz az elején szerintem, csak végleg ne add rá. Az első 3 hétben csavargáshoz én is adtam pelust, úgy, hogy előtte biliztunk, aztán elmondtam, hogy azért kap most pelust, mert elmegyünk itthonról, és nem tudunk bilit vinni. Lesz majd olyan is, hogy menet közben kéri vedd le a pelust,és pisiljetek egy fánál, mert egy idő után nem lesz hajlandó belepisilni. Az én fiam ezt csinálta. Ha csavargásoknál is száraz a pelusa kb 2 hétig, akkor nyugostan próbálkozzatok egy pelus nélküli játszóterezéssel. Ha pisilnie kell, egy fa mellett még el lehet intézni, én anno azért vittem egy ideig váltás ruhát de nem kellett. Csuda klassz élmény fánál pisilni. A fiam az első alkalom után lelkesen körbekiabálta a játszóteret emiatt.
2012. júl. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!