Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dac és szobatisztaság?

Dac és szobatisztaság?

Figyelt kérdés
1 hónap múlva lesz a kislányom 2 éves,ebben a melegbe levettem a pelust,és próbálkozunk a szobatisztasággal.De viszont már hónapok óta tart a "NEM" korszaka.Bármit kérdezek nemre válaszol.Sűrűn kérdezem kell-e pisilni,természetesen nem a válasz.Fél perc múlva természetesen bepisilt.Ha valahová bepisilt,szól.Többször volt,hogy észrevettem,hogy csurog,szóltam,hogy üljünk a bilire,addig visszatartotta és a bilibe sikerült folytatni.Akkor nagy az öröm,hogy sikerült.Hogyan lehetne túl jutni ezen a "nem" korszakán,hogy előtte szóljon.Vagy még éretlen a szobatisztaságra?
2012. júl. 7. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Mióta próbálkoztok? Ez azért nem megy egyik napról a másikra. Szerintem jó jel, hogy vissza tudja tartani, én a helyedben türelmes lennék, és nem adnám rá vissza a pelust.

Az én kisfiam áprilisban múlt 2 éves. Én figyelem, és nem azt kérdezem, kell-e pisilni (arra ugyanis mindig NEM a válasz), hanem ha pár órája nem pisilt már, akkor bilire ültetem, és rendszerint egy percen belül belepisil. Vagy nem, de akkor utána sincs baleset.

2012. júl. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hiába ültetem rá,örök mozgó a kislányom és ilyenre nincs türelme.Mondjuk ma délben elücsörgött egy darabig,de nem sikerült a pisi.2 hete próbálkozunk,azóta sokat haladtunk,mert az első pár napban,folyamatos bepisilés,kakilás volt.A "nem" válaszok miatt aggódók,hogy hogy jön össze a kettő dolog.
2012. júl. 7. 16:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is hasonló korú,mi kb 2 hete kezdtük.Magától nem szól még,a kérdésre szintén nem a válasz.Én úgy csinálom,hogyha iszik,tudom,h kb 10p és pisi lesz.Nem kérdezem,hanem hívom,h gyere pisilni.Aztán megdicsérem.Vagy ha kérdezem,és azt mondja nem,akkor megkérdezem,hogy azért megpróbálod,hátha mégis?És ha sikeres,akkor szintén megdicsérem.Szerintem így lehet kiküszöbölni valamennyire.Nem mondom,h sose csurizik be,de tényleg ritkán.Meg aztán néha szoktam mondani,hogy milyen kis ügyi,és ha továbbra is így lesz,akkor nem kell a vacak viszketős pelust felvenni.Jó?És erre mindig a jó a válasz :)
2012. júl. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk is így kezdődött, eleinte még szólt is, hogy pisilnie kell és a szoba közepén elintézte. Sokszor mondtam neki, hogy jó hogy szólt, de azért ilyenkor jó lenne a bilibe pisilni, mert büdös lesz a szőnyeg stb. és egyszercsak elkezdett a bilibe pisilni. Ez ilyen folyamat szerintem, szinte mindenkinél így van/volt, akit ismerek.
2012. júl. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!