Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság kérdés. Vajon...

Szobatisztaság kérdés. Vajon miért nem ül rá a bilire?

Figyelt kérdés

Elkezdtük Fiammal a pelus nélküli időszakot. Még csak pisi és kaki után szól, hogy megtörtént a dolog. Tehát zavarja, hogy olyan a gatyó. Mikor eltakarítottuk és megkérdezem tőle, hogy hova kell legközelebb pisilni/kakilni, akkor rámutat a bilire. Ergo szerintem tudja, hogy hova kéne ... vajon miért nem ül rá?

Biztos nem tudja még tökéletesen visszatartani, de nem is indul el a bili felé, hogy rá akar ülni. Vagy majd szép lassan ez is kialakul?



2012. jún. 29. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem írtad hány éves a kisfiad, de a leírásodból ítélve olyan 1- 1,5 éves lehet. Ha jól tippeltem, akkor itt a válasz, ezért nem ül még rá a bilire. Ha meg már 2-2,5 éves kor körül van, akkor próbáld meg, hogy ne csak mutogasson.
2012. jún. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen idős? Ne erőltesd, valószínű még nem érett meg rá. Kisfiam tavaly nyáron volt(augusztusban) 2,5 éves, és ugyanezt csinálta. Nem erőltettem, de ott volt számára a lehetőség, de nem élt vele. Egészen 33 hónapos koráig. Akkor szólt hogy kakilnia kell, és ment a WC-re. 2 hét alatt szobatiszta lett nappalra, rá 2 hétre már a nappali alváshoz sem kellett pelus. 1 hónap után már éjjelre sem. Tehát itthon nyáron gatyóban volt, és mostam/takarítottam. Ha elmentünk valahova, meg ugye bölcsibe is pelusban volt.
2012. jún. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

27 hónapos a lányom, ő sem ül rá a bilire, csak nagyon ritkán. Ott tartunk, ahol Ti, szól a kaki után.

A múltkor fürdés előtt ráültettem a bilire, mert olyankor mindig szokott pisilni (beleteszem a kádba, és állva pisil). No, akkor csurgatott is a bilibe, de nem hatotta meg a dolog, másnap már nem érdekelte. :(

Anyám erőltetné a dolgot, én nem akarom. Okos, értelmes gyerek, de ezek szerint erre még nem érett meg.

Szépen elmondja ő is, hogy hova kellene pisilni, kakilni, mégsem úgy csinálja. :-)

Van még 2 hónap a nyárból, hátha megtörténik a csoda...

2012. jún. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26hós a lányom, ő se ül a bilire. Valamiért nem tetszik neki, talán mert senkit nem lát bilizni, a tesó már 5 éves, rég nem használja. Annyit már néha megtett (de csak ritkán), hohy ha kint vagyunk odamegy a fa mellé és guggolva pisil. Ő se szól, csak ha már bement, vagy van mikor még akkor se, nem tudom nem is zavarja a dolog. Nem tudok mást írni, türelem, én is csak reménykedek, hogy szobatiszta lesz ezen a nyáron.
2012. jún. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sem elég érett rá, de az nagyon jó, hogy utána szól és hogy tudja mire való a bili. Nálunk is így kezdődött.

Nekem 32 hónapos volt a kislányom mikor szólt, hogy "pisilek bilibe" és azóta nappalra nincs rajta pelus. Persze balesetek előfordulnak, ha nagyon belemerül a játékba.

Fontos, hogy mindig a szeme előtt legyen a bili.

A wc-hez sem kellett külön magyarázat ahol nincs bili simán wc-zik is.

2012. jún. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!