Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság kapcsán volt...

Szobatisztaság kapcsán volt valaki így?

Figyelt kérdés

3 éves kora előtt pár héttel, hónappal előbb levetted gyermekedről pelust, de mégsem sikerült szobatisztává válnia? Aztán egyszer csak 3 éves kora körül egyik napról a másikra lett az?


Fiam augusztus végén lesz 3 éves (jön az ovi-elvileg). Jövő héttől megyünk telekre "nyaralni", meleg lesz, tervezem, hogy pelus helyett kisgatya, bili, Wc szűkítő, fa töve az udvaron, stb... Viszont már a hét elején is levettük itthon a pelust és kisgatyát adtunk rá, de simán maga alá pisilt. A bilivel (autó formás) csak játszott...(Vizont hetekkel ezelőtt fürdés előtt 1-1 alkalommal saját maga pislit a wc-be. Még örültünk is, hogy elkezdi magától, de aztán tényleg csak 1-1 alkalom volt,nem akart minden fürdés előtt menni, így nem is erőltettük.)


Tudom, hogy ez egy hosszabb folyamat lesz, mire "ráérez" a dolog lényegére, de valahol elég pesszimista vagyok, hogy nem fog sikerülni. Egyébként bölcsis, még 2 hét a szünet. De addig biztos nem fog belerázódni, a bölcsiben meg nem hiszem hogy utána fognak felmosogatni...


2012. jún. 28. 23:31
 1/2 anonim ***** válasza:

így nem igen szoktak szobatiszták lenni a gyerekek ahogy ti próbáltátok eddig :)

ha vége a bölcsinek akkor vedd le a pelust és kitartás!!! enyém 2 hétig mindent összepisilt, majd szobatiszta let, most 2,5 éves :)

időt kell hagyni nekik míg felfogják az egészet, kellemetlen a pisis bugyi, nincs mit tenni, sokadik próbálkozásra se repül alájuk egy pelus, vissza kell tartani, el kell menni a biliig, le kell vetkőzni, na meg a dackorszak, hogy ez már mindig így lesz... :)

amúgy én még tavasszal vettem le róla a pelust, a lakásban, nekem ott egyszerűbb volt, mert kint oké, hogy nyugodtan pisilhet, de pont ezért nem öztönzi őt semmi arra, hogy bejöjjünk pisilni, kint fel sem áll játék közbe, csak pisil és játszik tovább :S

bent meg elmegy a wc-re, még ki is törli ;)

2012. jún. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt 2,5 évesen, a kislányom szólt miután pisilt, kakilt. Ekkor döntöttem el, hogy leszoktatom a pelusról. Elmentünk venni egy bilit közösen, ő választotta azt ki.

Mondtam neki, hogy ha érzi, hogy kell pisilnie vagy kakilnia, akkor szóljon vagy menjen a bilibe. 2 hét alatt teljesen rászokott.

22F

2012. jún. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!