Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sokadik kérdés a szobatisztasá...

Sokadik kérdés a szobatisztaságról: nekünk miért nem megy?

Figyelt kérdés

Kisfiam áprilisban múlt két éves. Pár hete kezdtük, hogy ébredés után bilire ültetem, olyankor rendszerint belepisil, és nagyon büszke magára. Többször előfordult már, hogy nem is engedte, hogy bepelenkázzam, hanem kiabálta, hogy "bili, bili".

Ezért aztán gondoltam leveszem róla a pelust, szaladgáljon kisgatyában. Szintén nagy öröm, büszkeség, természetesen elmondtam, hogy akkor szóljon előre, ha pisilnie kell, stb. De nem szól! Itt azt olvasom, hogy ezzel a módszerrel nála kisebb gyerekeket is 1-2 nap alatt szobatisztának neveltek. Akkor nekünk miért nem megy? Nem olyan kicsi már, felfogja, mi lenne a feladat, és élvezi is, ő sem szeretne már pelusos lenni. Viszont mindent nevetve összepisil.

Elképzelhető, hogy ennyi idősen még nem tudja visszatartani? Legyek türelemmel, és akár hónapokig is cseréljek rajta naponta 5-6 alkalommal kisnadrágot? Kertünk nincs, panelban élünk, így kicsit idegesítő is egész nap a felmosóronggyal rohangálni utána.



2012. jún. 28. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Az enyém pont ennyi idős, április 10-én töltötte a 2-őt.

Bilire nem ül, ha bugyiban van nem érdekli hogy bepisil, és már lassan fél éve bugyikázunk de nem izgatja.

Hát én is kiváncsi vagyok hogyan szoktathatnám bilire.

2012. jún. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Igen, simán elképzelhető, hogy még nem tudja visszatartani. Érdekli a téma, ez világos, de még nem kész rá. Az én kislányom, tök fejlett volt szellemileg, meg mindenben és mégis 3 éves kora előtt egy héttel lett szobatiszta, igaz akkor egyik napról a másikra és éjjel-nappal, és egy "balesete" sem volt azóta. Szóval türelem, mindenkinél máskor érkezik el az idő, nálatok lehet, hogy két hét múlva, de az is lehet, hogy csak jövő nyáron. Nagyon nehéz, de légy türelmes, és soha ne szidd meg ha véletlenül bepisil. Nem akarattal teszi. Sok sikert!
2012. jún. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Figyeljetek, leírták ezt is többször, most én is megteszem: a szobatisztaságra szoktatás nem 1-2 hét!! Nálunk kb. 3 hónap volt, de közben volt minden pisi, kaki a földre, szőnyegre....Mit tehettem? fogtam a wc-papírt meg a vanish-es szivacsot. Ez egy hosszú folyamat, de kitartóan és következetesen kell csinálni..no és nagy türelemmel. Ezek megvannak, úgy olvasom, úgyhogy semmi gond nem lesz, de ne 1-2 hét alatt akarjátok a "csodát!:)
2012. jún. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és persze mi is úgy indultunk neki, h amikor kedve volt, akkor ráült...aztán egyszercsak észrevétlenül mindig ráült:) Idegrendszeri fejlettség kell hozzá, amire rá kell úgymond segíteni. (Magától nem tudja, h neki biliznie kellene, no meg a mai "szuper pelusok" miatt is nehezebb az átszoktatás.) Illetve amit én még csináltam direkt, h éjjelre teszkós meg hasonló "sprődebb" pelenkát adtam, hadd szokjon el tőle hamarabb.....
2012. jún. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom(2éves) épp az ellenkezője,vissza tudja tartani (fürdés előtt keresztbe tett lábakkal álldogál, amíg be nem teszem a vízbe.És ott elereszti.)Bilire nem hajlandó ráülni.Ha pisil vagy kakil még el is vonul messzire mindenkitől,és közli hogy "elmegyek" -ekkor tudom hogy végzi a dolgát.Szégyenli ha pisil vagy kakil,pedig velem és az apjával is rendszeresen jön a wc-re ,de csak kíváncsiskodni,arra sem ülne rá :(

Szerintem még nem vagyunk elkésve,úgyis leszoknak előbb-uóbb,nem?

A fiad szerintem még nem tudja kontrollálni mikor jön a pisi,ezért is nevet rajta,viccesnek találja,majd rájön idővel hogy ez nem járható út :)

2012. jún. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem van tuti módszerem, a kétéves fiam 22 hónaposan 3 hét alatt szobatiszta lett, éjjelre is.

Úgy kezdődött, hogy semmi jelét nem mutatta, hogy érdekelné a dolog, azonban egy péntek délelőtt éktelenül ordítva a pelus elejét markolászta. Futás az orvoshoz. Diagnózis: felszakadt a fitymaszűkületet okozó hártya nagy része. Le kell venni a pelust, legalább nappalra, mert különben elfertőződik. Meg voltam lőve. Elővettük a bilit, óránként ráültettem, és 20-30 percen át mesét olvastam neki. Vasárnap este sikerült belepisilni. Nagy volt a boldogság, főleg, hogy utána a kukiját markolva jelezte, ha menni kellett neki. Hétfő estére egy kaki is besikerült. Az első egy hétben ezt a módszert folytattam, akkor még volt 2 baleset. Második héten már csak kérdezgettem, de azt is óránként. Miután délután 2 hétig száraz volt a pelus a szundi után, levettem, aztán pár nap múlva éjjelre is. Vettem a kiságyra matracvédőt, mert eleinte egy-két alkalommal bepisilt. Mindig fektetés előtt és ébredés után biliztettem, ez most is így van. Közben kimerészkedtünk a szabadba is pelus nélkül, ott nem volt baleset.

Röviden ennyi. Most már csak fektetés előtt és indulás előtt parancsolom bilire, hogy megszokássá váljon, amúgy minden esetben szól, bejelenti, hogy pisi/kaka. Most tanulja, hogy önállóan végezze a dolgát, csak néha lusta egyedül letolni a nadrágot, és a bugyit, pedig már megy neki. Remélem tudtam segíteni.

2012. jún. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!