Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha 2 éves fiam...

Mit tegyek, ha 2 éves fiam hallani sem akar a szobatisztaságról?

Figyelt kérdés
Egyszerűen fel van háborodva, már akkor is, ha egyszerűen csak megemlítem, hogy lassan meg lehetne próbálnunk a bilit/wc-t. Haragszik, tiltakozik, csapkod a kezével, hisztizik. Azt válaszolta, hogy ő pelenkás akar maradni. Hallani sem akar arról sem, hogy kis alsógatyát vegyünk neki, és azt vegye föl. Sajnos mostanában mindenhez ennyire "bogarasan" ragaszkodik. Mit tegyek? Jön a jó idő, és ő 2 éves...
2010. márc. 25. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
mert még nincs megérve a dologra. Ne erőltesd!!! Nálunk nappalra majdnem 3 volt, mire biztonságosan szoba tiszta lett, egyik napról a másikra, anélkül, hogy kértem volna a dolgot, vagy erőltettem volna. Ő magától levette a pelust, és ment a wc-re. Bilit soha nem használtunk. Ovis korára kell, hogy az legyen!
2010. márc. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szállj most le egy kicsit a témáról. Ne is emlegesd. Várj egy hónapot, és próbáld újra. Most túl dacos, úgysem érnél el semmit.
2010. márc. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az ellenkezőjét kell csinálni, neked kell ragaszkodni a pelushoz. Gyakran magyarázd el neki, hogy milyen fontos, hogy legyen rajta pelus, azt nem szabad levenni soha, mert ő még pici baba. Meg fogja utálni:) Nálam legalábbis nagyon jól beváltak dackorszak alatt az ilyen trükkök.
2010. márc. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Várj, még korai.

Csak a nagyszülők emlékezete szerint lesz 6 hónaposan szobatiszta :-)

Várj fél évet.

2010. márc. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ranschburgnak van a Szülök nagy könyve, amiben taglaja ezt a témát (is). Nem csak mentálisan kell megérnie rá, hanem fizikailag is (bővebbet ott). Szerintem se erőltesd, majd megérik rá. Ha meg óvodából az első évet nem járja az se baj (természetesen az más téma, hogy hogy tudod megoldani a felügyeletét ha nem jár óvodába)
2010. márc. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kössük össze a lányommal. ő sem akar hallani a biliről és ő is 2 éves múlt. Én még várok egy kicsit, nem erőltetem.
2010. márc. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Akkor még türelmesen várok, remélem majd a nyár alatt majd lesz egy kis előrelépés. Végülis még van egy év az oviig.

2010. márc. 26. 09:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem se kell erőltetni. Az én lányom 22 hónapos, mondjuk én még nem is próbáltam, majd május környékén szeretném, de terveim szerint úgy fogom csinálni, hogy wc-szűkítőt veszek, nem bilit. Már most mondogatom neki, hogy majd ha itt a jó idő, lehet pucéran szaladgálni, csak szólni kell, ha kell pisilni, kakilni és akkor a wc-re megyünk és akkor nem kell pelus.... Erre mindig jó nagyot nevet, ugyanis utálja a pelust. Lehet, hogy nem szép dolog, de én amikor pisilek, akkor nem csukom be az ajtót, ha ketten vagyunk, hanem odajön és látja, hogy hová pisilek. Ezzel szerintem tudatosul benne, hogy oda kell menni, ha kell.
2010. márc. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!