Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves és hallani sem akar...

2,5 éves és hallani sem akar szobatisztaságról?

Figyelt kérdés
Szeptember elején jön a kistesó. mióta tudja, és mondtam neki, hogy a tesó is pelenkába végzi a dolgát, nem hajlandó bugyit venni, vécére ráülni, még pelenka nélkül sem lenni. sosem volt szobatiszta, de legalább ezekkel hajlandó volt próbálkozni. most nem. viszont most hólyaghurutja lett, sztem jobb lenne, ha már nem lenne pelenkás, mert az is elősegítheti ennek a megjelenését, meg a kiújulását. a férjem szerint felelőtlen, lusta anya vagyok, hogy nem is próbálom a szobatisztaságot. de mit tehetnék??? kötözzem a vécére, bilire? nem hajlandó, ha mégis leveszem a pelenkát, akkor sír, de nem hisztizik, hanem valóban nem akarja. amúgy is egy csomó más területen visszaesett, pl. önállóan enni sem akar, szintén a féltékenyésg miatt h vele fogllakozzam, meg nagyon anyás lett úgy midnen tekintetben. én me hiszem h itt az erőltetés beválik, de akkor mi? amúgy is olyan érzékeny fajta. de az itthoni légkört már megmérgezi teljesen ez a pelenkamizéria. :(((((((((
2011. jún. 16. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem szabad erőltetni, mert csak rosszabb lesz! Hidd el, meg fog rá érni!! Kisfiú? Mert Ők sokszor csak 3 éves korra lesznek szobatiszták, kislányok egy picit hamarabb.


Ne erőltesd, most hagyj neki egy kis szünetet!


A férjed meg ne okosodjon bele, nem Ő van vele nap, mint nap.

2011. jún. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

2 év 9 hónapos az enyém és egyáltalán nem szobatiszta:) képes mindent össze-vissza pisilni, ha leveszem a pelenkát. egyáltalán nem zavarja. lány:)

engem is zavar már, mert szeptemberben menne óvodába....

2011. jún. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nem fiú, lány. mondom, engem nem zavarna, csak amiatt a betegség miatt, plusz mondom, teljesen megmérgezi a légkört itthon, én vagyok a szar anya, hozzám se szól a férjem, ha meg igen bár ne tenné....
2011. jún. 16. 15:11
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a köztetek lévő feszültség az még hátráltatja is a szobatisztaságot.


Szerintem egyébként felesleges erőltetni, ha nem akarja, majd megérik rá :)

2011. jún. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szegény, annyira sajnállak. Az én férjem is képes ilyeneket mondani ha valami a nemtetszését váltja ki.

Nyugodtan mutasd meg neki a válaszainkat és azt is, hogy a barátnőm kislánya 4 évesen lett szobatiszta, mert állandóan erőltették, hogy 3 évesen oviba adhassák. Ő pedig megmakacsolta magát, aztán jött náluk is a kistestvér. Az még jobban visszavetette.

Az otthoni hangulat is befolyásolja a dolgot. Ehhez türelem, nyugalom kell és egyáltalán nem dől össze a világ, ha megszületik a kistesó és még mindig pelus kell neki is. Majd ha lejjebb csillapodik a féltékenysége, akkor eljön az ideje a WC-nek!

Ezt erőltetni NEM LEHET! Minden bizonnyal bevárja a kistestvér születését.

Ne rontsa ez meg a kapcsolatotokat, hiszen ez egy apróság, amiről ha nem most, akkor fél év múlva szokik le! És akkor mi van? Hát semmi!

Inkább koncentráljatok a babavárásra és kicsit terelődjön el a figyelem a pelusról. Hívjatok át vele egykorú barátokat ha vannak és nincs már pelusuk, ha bírod pocival akkor menj vele hasonló korú gyerekek közösségébe. Baba-mama klub, táncház kicsiknek stb...ami felétek van. De úgysem ez lesz a döntő, inkább a feszültségoldáshoz lenne jó.


3 gyermekes anyuka

2011. jún. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi a kedves szavakat. de sajnos ehhez ismerni kell a férjemet. ma is a fejemhez vágta hogy irracionális hülyeségeket beszléek be magamnak, és homokba dugom a fejem. neki az irracionális ott kezdődik, hogy az embernek nem csak teste van de lelke is....
2011. jún. 17. 11:41
 7/10 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján eddig semmi kivetni való nincs a hozzáállásodban, és örülök, hogy a jelen helyzetben kétségeid merültek fel az irányban, hogy netán erőltetni kellene; azaz megerősítem a számos pozitív és reális hozzászólást:

ne erőltesd a szobatisztává válás folyamatát, nyugodj meg, jól halad a dolog, továbbra is türelmes, megértő, empatikus, szeretetteli legyél kicsinyed irányába, kérdezgesd 40-60v percenként, kell-e kakilni/pisilni, ajánld fel neki a bilit ilyenkor. A testvérféltékenység természetes dolog és a regresszió is, gyerekkorban! :) Jelen esetben egyébként a kettő szorosan összefügg: testvérféltékenység miatt alakult ki regresszió.


A regresszió -egy szintig- NEM káros pszichés megnyilvánulás, az is belefér, amit leírtál (megtudta, hogy kistesó pelusos, ő is megint olyan akar lenni; nagyon anyás lett megint; nem akar egyedül enni hanem etesd - ezen megnyilvánulásai regresszívek, mivel ő már továbblépett erről, csak most ideiglenesen megismétli). A regresszió lényege az, hogy egy korábbi életkori sajátosság IDEIGLENESEN, pár hétre, esetleg néhány hónapra megismétlődik, persze ha ez elmúlik, hónapok, évek múlva ismétlődhet, esetleg más formában, másfajta KORÁBBI életkori sajátosságot ismételve. Hangsúlyozom: egy szintig evvel semmi gond gyerekkorban, így a te gyermeked is teljesen rendben van, a leírásod szerint, és soraidból kiindulva jó anya vagy!


Nemtől függetlenül az is abszolút rendjén való és semmiféle betegségre, semmiféle pszichés problémára nem utal, se fejődési lemaradásra nem utal, h egy gyermek a 4. szülinapja felé lesz szobatiszta. Ha azonban a 4. szülinapra sem lesz, az már határeset, és akkor már sürgősen szaktanácsot érdemes kérni, pl. nevelési tanácsadó ingyenes, vagy pl védőnő.


Fontosak a szülők érzelmei, főleg az anyáé, tehát javasolt feldolgoznia érzelmeit a szülőnek, és kontrollálni; a kisgyermek megérzi az élőlények érzelmeit, főleg az anyjáét, de apjáét is különösképpen. Fontos az őszinteség és a kongruencia is: azt mutasd, amit érzel, de sose büntess gyermekeket! Az ignorálás lehet kivétel (ideiglenes figyelem-mellőzése a felnőttnek), de azt csak néha és csak 4-7 év köztiek esetén, ha akaratosan manipulálni akarja a felnőttet egy kívánt cél elérésére az ovis (3 év alatt ez kizárt, 3-4 között igen ritka! Nem keverendő össze a dackorszak (1-3 évesek) az akaratossággal (4 évfelett jellemző)!).


( Egy férfilélek ;-) , mellesleg érinti valamelyest a szakterületemet a kérdés )

2011. jún. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
( ! JAV: az akaratossággal (ami utóbbi HÁROM év felett jellemző) )
2011. jún. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, neked is köszönöm megnyugtató soraidat. bárcsak te lennél a férjem! :)))
2011. jún. 19. 12:32
 10/10 anonim ***** válasza:

Húha.. most köpni-nyelni nem tudok... :) Köszönöm szépen. :) Egyébként még sose "kérték meg a kezem", hízik a májam most rendesen... ;-)

(Azért csak próbálj harmóniába kerülni férjeddel mégjobban, mint eddig. :) )

2011. jún. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!