Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaságról részletesen?...

Szobatisztaságról részletesen? Hol rontom el és hogyan szoktathatom rá?

Figyelt kérdés
Szeptemberben lesz 2 éves. Szeretnék megtudni mindent arról, hogyan lehet a legkönnyebben megtanítani neki ezt a dolgot. Már szól, ha pisil, kakál, hol előtte, hol közben, hol utána. Amikor jó idő van, pelus és ruha nélkül rohangál és nagyrészt a bilibe pisil, olykor nem, de nagyrészt igen, kaka is néha a bilibe kerül, de mindig rá kell szólni, hogy ne a szoba közepén guggoljon le, de veszi a lapot és megy a bilihez, így állunk most. Lehet, hogy nem meztelen kellett volna szoktatnom, mert mostanság ebben a rossz időben ha adok rá nacit, azt hiszi, mivel nem meztelen van hogy pisilhet ahol éppen van. Sokat jövünk-megyünk és akkor kénytelen vagyok rá pelust adni és azt hiszem, ez is hátrány. Hogyan tovább? Illetve szeretném, ha írnátok pro és kontra a bugyipelusról, érdemes-e vagy nem, van-e jelentősége a bilire szoktatásnál. Köszi :)
2011. aug. 3. 08:50
 1/3 anonim ***** válasza:
3 éves kora körül érdemes. Egy 2 éves még kicsi hozzá.
2011. aug. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szakértő nem vagyok és nem mondom, hogy márpedig úgy csináld ahogy én, mert tuti beválik, de a saját tapasztalatom leírom. :)

Augusztusi a babám, így tavaly nyáron volt kb. 1,5 éves. Volt bilink és beszéltünk róla sokat, hogy az mire való, meg is mutattuk. Annyira nem érdekelte a dolog, inkább az autóit dobálta bele, tehát játszott. Nyáron otthon a nagy melegben levettük róla a pelust és pucéron volt. Gyakran kérdeztük, hogy kell-e pisilni, mutattuk, hogy ott a bili próbálja ki, aztán egyszer csak belepisilt. Onnantól fogva otthon ha nem volt rajta semmi, vagy szólt, vagy ment szó nélkül a bilire (elérhető helyen volt). De mikor alsógatyát adtam rá, akkor már bepisilt, egy idő után nem is engedte, olyan volt, mintha kényelmetlen lenne neki a gatyó. Ha a játszin nagyobb gyerkőc pisilt, akkor is mutattuk, hogy nézd, milyen ügyes. De mikor vele indultunk el alsógatyában, még a ház sarkáig sem jutottunk, bepisilt. Így én úgy gondoltam, hogy még nem érett erre, meg rá is érünk ovikezdésig. Jött az ősz, kezdődött a bölcsi, nem is erőltettem a dolgot. Gyakran kérdeztük, hogy kell-e pisilni, kakilni, ha szólt, hogy kell neki megkérdeztük, hogy hova szeretne: bilibe vagy vécébe. Ritkán választotta a bilit, vécét, de általában inkább elbújt kakilni a fotel mögé pelusba. :) Sosem erőltettem a dolgot és nem csináltam belőle problémát. Idén június körül elkezdtük mondani neki, hogy lassan el kéne felejteni a pelust és alsógatyát hordani, bilibe, vécébe pisilni, kakilni mint a nagyok, mert lassan jön az ovi és ha nem lesz szobatiszta, akkor nem tud menni. Márpedig a kis csoporttársai mind el fognak ballagni és akkor ő egyedül marad a bölcsiben. De még nem fontos, csak szóljon ha úgy érzi, hogy már elég nagy fiú. Ő mindig nagyon komolyan hallgatta, aztán közölte, hogy jó, akkor majd szól. Kb. 1,5 hónap múlva egy este kitalálta, hogy márpedig neki nem kell pelus. Éjszakára nem adtunk rá, nem is pisilt be. Néhány napig próbálkoztunk, ha olyan kedve volt, de hajnalban azért bepisilt, bár már otthon ment a bilire napközben. A bölcsiben viszont nem akart a pelus nélkül lenni. Majd otthon is inkább kérte újra a pelenkát. Eltelt megint 1-2 hét, megint kitalálta éjszakára, hogy neki nem kell pelenka. Akkor megint levettük, de ugye július végén véget is ért a bölcsi. Azóta sem volt rajta pelenka, az első héten volt, hogy 1-2 alkalommal bepisilt hajnalra, meg a délután alvás közben, de azóta sem. Most újra kezdte a bölcsit a héten és már ott is a vécét használja. :) Én úgy gondolom, hogy nagyon jól jártunk, sosem gondoltam volna, hogy tényleg lehet egy 2 éves gyerekkel "beszélgetni". Sosem szidtuk le, ha mégis bepisilt vagy becsurgott egy kicsi, viszont nagyon megdícsértük, ha vécére ment. Ettől ő is boldog lett és annál inkább csinálta. :D

Bocs, hogy hosszú lett, de ilyen részletesen talán jobban érthető a történetünk és kitűnik, hogy nálunk nem okozott gondot, hogy pucéran kezdtük szobatisztaságra szoktatni. Bugyipelenkát nem használtunk.

2011. aug. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Kicsi hozzá!!!

2,5 éves kor után érdemes kezdeni!

Ha érett lenne, rá (ezek szerint nem), akkor 3-4 nap alatt szobatiszta lett volna!!!

2011. aug. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!