Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ágykérdés -illetve szobatiszta...

Ágykérdés -illetve szobatisztaság?

Figyelt kérdés

Kedves Anyukak!


Dilemmaban vagyok, jol jonne a tanacsotok. Fiam szeptemberben lesz ket eves, az occse pedig most hat honapos. Jovo honapban a nagynak veszunk rendes agyat (meg racsosban alszik, egy szobaban az occsevel), mert a sogornom is babat var, es neki igertuk az regi agyat.


Ferjemmel attol tartunk, hogy ha ejjel megebred a nagyobbik fiu, akkor el fog kezdeni koricalni a lakasban/ szobajaban, es mi lesz, ha valamit bedob az occse agyaba, vagy veletlenul bantja? Egyebkent szereti az ocsit, puszilgatja, de nyilvan neha veletlenul erosebben nyomja a cumit a szajaba, vagy ha olyanja van, elkezdene bokodni az ocsi szemet....:s


Mellesleg most ugy alszik el, hogy berakom az agyba, becsukom az ajtot, es meg jatszik, hintazik negykezlab, neha befekszik a matrac ala, vagy ha olyanja van, kidobja a matracot, es ul a racson.......Ejjel ha felebred, nem megyunk at, visszaalszik, reggel is, 8-9-ig....


A masik kerdes a szobatisztasag. A bolcsiben mar elkezdtek szoktatni oket, hogy ha egy mar szobatiszta gyerek megy pisilni, viszik ot is, es raultetik a bilire. Itthon is van bili, mar probalom megbaratkoztatni vele egy ideje. Tegnap eldontottem, hogy itt a nyar, most akkor ket hetig leveszem rola a pelust (csak alvashoz hagyom fenn), es meglatjuk, mi lesz. Kerdezgetem, kell-e pisilni, viszem utana a bilit, de nem latom, hogy erdekelne a dolog, ha bepisil, vigan jatszik tovabb, tocsog a pisiben. Vajon korai meg a szobatisztasagra neveles nala, vagy ne adjam fel egy nap utan? Igazan surgetni se akarom, jovo nyaron is raer vele, csak gondoltam meger egy probat.


Egyebkent sok valtozas lesz most neki, itt van az uj agy, a biliztetes, meg szeptembertol a bolcsiben is egesz napos lesz.........


Koszonok minden tanacsot, es ne haragudjatok az ekezetek hianya miatt!


Erika


2012. júl. 1. 13:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem nyugodtan altassátok őket egy szobában. Max. egy hónapig aludj velük.

Ha meg a bölcsiben elkezdték a biliztetést, szerintem otthon is próbálgasd . Nem lesz sikerélmény egyből, nekünk pl. 3 hónapig tartott.

2012. júl. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam is szeptemberben lesz 2 éves, és ugyan ez a helyzet. Hallani sem akar a biliről. Összepisili magát de nem zavarja játszik tovább...

Ha kint vagyunk én is leveszem róla a pelust, bent azért még nem, mert képes szemrebbenés nélkül összepisilni mindent...

Kitartás, előbb-utóbb csak leszoknak a pelusról :)

2012. júl. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!