Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tegeződés vagy magázódás? A...

Tegeződés vagy magázódás? A ti környezetetekben ez hogyan működik?

Figyelt kérdés

A minap felhozódott a baráti társaságunkban (28-40évesek), h miért néniztetem és bácsiztatom őket a 2,5éves fiammal. Mindannyiónknak 2-3év közöttiek a gyerekeik.

Nem értem mi ezzel a probléma. Tudom, h már más idők vannak és a tegeződés nem úgy megy, mint régen, de én szeretném, ha a gyerekem már most azt szokná meg, h a felnőtteket magázni kell, és tizteletben tartani, nem pedig haverként (velük egyszintűként) kezelni.

Mondta az egyik barátunk, h hát még az oviban is tegezik, meg simán a keresztnevén szólítják a 60éves dajkanénit is. Szerintem ez meg pont amiatt van, mert a szülő nem foglalkozik vele, h mit mondjon a gyereke, meg gondolom a dajkanéni se.

Nem szeretnék mintagyereket nevelni a fiamból, de szerintem jobb ha már most megszokja, h egy felnőtt neve mellé hozzátartozik a néni vagy bácsi, nem pedig majd az iskolában "kinlódnak" vele a tanárok. Pedagógus vagyok, volt rá példa, h a 7éves gyerek simán letegezett (nem egyszer). A barátaink között is nem egy pedagógus van, épp ezért még úgy sem értem miért zavarja őket ez.

A ti gyerekeitek hogyan szólítják a velük egykorú barátaik szüleit? És a kis barátok titeket?



2012. jún. 19. 00:40
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:

Nem mai kérdés azt látom de mégis írok,mert ezt a véleményt még senki nem fogalmazta meg ide.

Szerintem a néni-bácsi rész a gyerekek és felnőttek közt TELJESEN ÉRTELMETLEN. Gyerekek+felnőttek és öregkorúak közt van értelme. 60 fölött lesz kb néni vagy bácsi valaki. Felnőttek közti magázódásban sem nénizzük egymást. Nem is értem.

Azt meg senki nem vette észre hogy a kérdező le is írta,hogy a barátai sem abszolút nem akartak nénik/bácsik lenni. Eleve ezért tevődött fel a kérdés,hogy miért baj az Ő gonolatmenete,mert a barátai érveltek ellene. Szerintem is illett volna tiszteletben tartani azt,hogy ki hogyan szeretné ha szólítanák.

2016. dec. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!