Ismertek olyan embert a környezetetekben akinek nagyon rossz a gyomra és korán kezdték nála csecsemőkorban a hozzátáplálást? Van egyáltalán összefüggés?
Páromnak borzasztó gyenge a gyomra, sokszp
or fáj neki, issza a normaflore-t, mintha víz lenne, meg az immodium is állandó kellék itthon.
A minap dicsekedett, hogy az anyja már 3 hetes korában adott neki főzeléket. Majdnem dobtam egy hátast. Mondtam neki, hogy biztos ezért olyan rossz a gyomra, de nem hiszi el...
És ha azt mondom, hogy nem minden korán hozzátáplált lesz gyomorbajos, DE minden gyomorbajost korán hozzátápláltak? Ez így igaz lehet?
Mert biztos van akinek szerencséje volt és jól bírta a szervezete, meg van akinek nem.
Meg értem, hogy 2-3 hónaposan kaptak régen almát, de 3 HETESEN főzelék?
2 ismerősöm is van ilyen.Az egyik tejbegrízen nőtt kezdetektől,állandóan vacakol a gyomra,a belei tropák,mindig beteg.A másik is kaját kapott pár hetesen,meg az is tejbegrízt,jó ha hetente 1x tud wc-zni,bár azt se mindig,inkább 2 hetente,30éves és kúp kell meg ilyenek,ő is rengetegszer beteg.
Szóval, van összefüggés szerintem!
anyukám 2 hónapos koromig tudott szoptatni, utána ettem amit ők is meg persze tehéntejet.
borzasztó vacak a gyomrom és nagyon durva ételallergiám van.
az orvosok egyértelműen azt mondták, hogy a korai hozzátáplálás illetve az anyatej hiányának következménye.
lett volna rá lehetőségem, hogy az államtól kapjak anyatejet, fél évig kellett volna azt innom és állítólag sokat javult volna az allergiám de ekkor olyan 25 éves voltam, megmondom őszintén, nem volt gusztusom másik nő tejét iszogatni :)
Ismerős babáját 2 hónaposan elkezdték hozzátáplálni nagyszülői nyomásra!Most 4 éves múlt a kislány de a mai napig nem tud magától kakilni csak mindenféle külső segítséggel(kúp,gyógyszerek)Minap találkoztam anyukájával lehet műteni kell ez miatt a kislányt!
Férjemet anyósom már korán elkezdte tejbegrízzel tömni!Most 35 éves de állandóan ég a gyomra folyamatosan gyógyszert kell szedni neki,hogy ne marja szét a gyomorsan a nyelőcsövét!
Ha van összefüggés ha nincs én nem mertem rizikózni a fiamnál és betartottam minden hozzátáplálási tanácsot!
Most 19 hós de nem eszik nagyon fűszeres,zsíros kajákat és még mindíg tápszert iszik reggel-este,persze azért már eszik tejes dolgokat!Azon kívül nagyon sok zölsdéget,gyümölcsöt eszik amiket nagyon szeret!Remélem soha nem lesz neki semmilyen gyomorbántalma!
Tehát kedves kérdező!Szerintem igenis van összefüggés!
Szerintem nincs összefüggés. Viszont összefüggés van a korosodással és a mindenféle egészségügyi problémák felmerülésével kapcsolatban. Nem hiszem el, és senki sem tudja nekem bemagyarázni, hogy egy 30-40-...-80 éves embernek a gyomra/bélrendszere vagy akármelyik szerve CSAKIS és KIZÁRÓLAG a csecsemőkori táplálkozás miatt változna. Mert akkor ez azt jelentené, hogy az anyatejjel táplált csecsemők később nem is halnak meg, vagy biztos, hogy sokáig élnek egészségben (vegyük ki a baleseti halál kockázatát most a feltevésből), illetve, hogy akit korán hozzátáplálnak, az korábban, mindenféle betegségben szenvedve huny el. Gondoljunk csak bele, hogy gyermekkorban is hányszor vannak étkezési problémás hullámok (pl. nem hajlandó húst/zöldséget/gyümölcsöt enni, nem hajlandó inni), és a legnagyobb pofon a szervezetünk számára (az igencsak mérgező környezetünkön kívül) szerintem a kamaszkor/fiatal felnőttkor, amikor a cigit kipróbálják, alkoholt elkezdik fogyasztani kisebb-nagyobb mértékben, talán drogokat is kipróbálják. Szerintem ezek jobban tönkreteszik a gyomor- és bélrendszert, mint a csecsemőkori táplálás milyensége. És akkor még a mindennapi stresszt meg sem említettem, ami a legbiztosabb forrása a különféle megbetegedéseknek...
Szerintem konkrétan nem lehet CSAK EGY dologra visszavezetni a betegségeink okát, mindenki más jellegű betegségre hajlamos, és a mindennapos életstílusa határozza meg, hogy ezek a betegségek kijönnek-e rajta, illetve, hogy milyen hamar lábal ki belőlük. Attól, mert valakit sokáig szoptattak, nem lesz egy egész életre minden ellen védve. A bélflóra az AKTUÁLIS étkezési szokásainknak megfelelően változik, azaz javul, ha egészségesen táplálkozunk, és romlik, ha egészségtelenül. De én még mindig a stresszt tartom a legnagyobb egészségrombolónak...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!