Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős volt a gyermeked,...

Mennyi idős volt a gyermeked, amikor először "odaadtad" nagyszülőknek egy-két hétre? Hogy viselte? És te (ti)?

Figyelt kérdés
2 és fél éves a kislányunk, és most menne a nagyiékhoz először 1-2 hétre, de sajna elég messze laknak. Nagyon féltem is, és nagyon hiányozna. Ti elengednétek?
2012. máj. 31. 22:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Már egy évesen is sokszor aludt náluk. Igaz,nem laktak nagyon messze. Két évesen már hosszabb időre is ott volt. Nagyon jól érezte magát,mi pedig újra fiatal házasnak éreztük magunkat.
2012. máj. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nekem ikerlányaim vannak.2 évesek.Sokat vannak/voltak a nagyinál,többször aludtak nála,de csak egy éjszakára,közel laknak.

Nem hagynám ott.Talán maximum 3 napra.Ha messze laknak gondolom nem látja őket naponta ráadásul ha valami baj van nem is tudják őt egyből hazahozni.A válaszom egyértelműen nem.Azért 2 hét az nem semmi idő,meg se fordulna,ilyen a fejemben.Szerintem a lányok se viselnék,én meg aztán pláne.

De te ismered a lányod,hogy ő mennyire anyás stb.,szóval ezek alapján dönts.

2012. máj. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szia!Egyet értek a 2.válaszolóval.1-2 hét tényleg sok idő,én is nemet mondok,nem engedném ennyi időre....

Az én kislányom 3 hónap múlva lesz 3 éves,de még nem aludt egyik mamánál sem,nem akart én pedig nem erőltetem.

Annak is eljön majd az ideje,hogy ott szeretne aludni.

2012. máj. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nekem egy 2 éves kislányom és egy 3.5éves kisfiam van..Én sem engedtem még őket..

A nagyszülők 100kmre laknak,és van egy nagy kutyájuk hozzá vannak szokva a kis napi pihijükhöz..mikor ottvagyunk nekik abból 2 nap is elég..ráadásul nagytestű kutyájuk is van akit el kell zárni ..a kislányom nagy figyelmet igényel valóságos ördögök..ha náluk vagyunk mind a 4en természetesen velük aludhat a szobában,de semmi több..egyrészt ha valami van 25perc egy város ahol ellátást kaphat a gyerkőc,másrészt hiába mondják mehet e gyerek 1ik a másik nélkül??elválaszthatatlanok,és biztos vagyok benne már másnap hiányolna és akarna hazajönni..és a nagyszülők figyelme ill lelkesedése mindíg elfogy 3.nap táján,pedig én is segítek mi lenne ha minden az ő feladatuk lenne...nem bírnák...Így nem engedjük őket..párom sem..pedig az ő szülei,és 60körüliek..

Minden érvet felsorakoztatva Ők bármikor jöhetnek..szerencsére tudunk kényelmes helyet biztosítani hosszabb itt tartózkodásra is....Nem is szándékozom őket engedni késöbb sem....Megértelek

2012. máj. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Elég sokat találkoznak a távolság ellenére, és nagyon szereti a nagyiékat. Általában nem keres minket, elég talpraesett kislány, bár eddig még csak napközben hagytuk másra. Szerintem nekem nehezebb elengednem, mint neki ott maradni. Mostanában kezd egy kicsit anyás lenni.
2012. máj. 31. 22:46
 6/16 A kérdező kommentje:
Igazából az van, hogy mi dolgozunk, és bezár a bölcsi a nyáron, és ez idő alatt kéne megoldani a felügyeletét.
2012. máj. 31. 22:51
 7/16 anonim ***** válasza:
Hát ez így elég nehéz... Mármint a helyzetetek. Mert "csak úgy" nyaralni én biztos nem engedném, de nektek meg meg kell oldani a felügyeletet... Nem tudtok szabikat kivenni? Vagy valahogy táppénzt? Esetleg úgy elvinnék a kislányt, hogy 5 munkanapra? Vagy, hogy minél kevesebbet legyen távol? Vagy esetleg a nagyi jönne át pár hétre hozzátok? Nekem nagyon soknak tűnik 1-2 hét külön ennyi idősen. Anno anyuék is otthagytak minket a tesómmal a nagynénéméknél 1-2 hétre, mert külföldre utaztak munka ügybe a szüleim, én akkor 2 éves voltam és állítólag már nagynénémet hívtam anyának ennyi idő után... :S Szegény anyunak nagyon rosszul esett és ebből következtetést vonva, úgy látszik korai volt még nekem is...
2012. jún. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nálunk ez nem volt gond, mivel az első egy évben még a nagyszülőknél laktunk, ha úgy adódott, bármikor elmehettem este, hiszen ez neki nem volt változás.

Az első különalvás pont akkor volt, amikor költöztünk, ő még maradt egy éjszakára a nagyinál, mert nagyon elhúzódott a pakolás, de ez se neki, se nekem nem volt gond. Ő pont úgy elaludt, mint máskor, én meg mire végeztem a rámolással, olyan fáradt voltam, hogy eldőltem, mint egy zsák :)

Egy egész hétre viszont csak három évesen volt a nagyinál. Előtte már sokszor volt 1-2-3 napra, soha semmi probléma nem volt ezzel, se az ő részéről, se az enyémről, hiszen ő imádja a mamiját, én meg tudtam, hogy jó kezekben van, nem volt miért aggódnom.

2012. jún. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem 2 éves a nagyobbik a lányom. Mamáék Balatonon,mi meg Pesten lakunk. Eddig a leghosszabb idő amit nélkülünk náluk töltött az 5 nap volt. Ő nagyon jól érezte magát,én sokkal nehezebben viseltem. :)
2012. jún. 1. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 R. Zita ***** válasza:
Engem anyukám 20 hónaposan "adott oda" nagymamáméknak először. Ráadásul vonattal vitt nagyanyóm 400 km-rel arrébb, egyedül. Szerintem ha a nagyszülők kellően "ismerik" a gyereket és a szokásait, akkor nyugodtan vigyék csak. :) Nekem 2 és fél éves a kisfiam, mindkét nagyszülővel egy városban lakunk. Egy éve volt először, hogy három éjszakát mamáéknál aludt, mert ballagásra mentünk az ország másik végébe. Őszre tervezzük a legközelebbi lepasszolást, hogy egy kicsit kettesben is lehessünk a férjemmel, mert néha azt is kell(ene). :) Szóval szerintem ha megbíztok a nagyikban, nyugodtan adjátok oda 1-2 hétre! Te meg ne izgulj, a gyereknek is jót fog tenni egy kis változatosság!
2012. jún. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!