Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves koráig, amíg nem járt...

3 éves koráig, amíg nem járt oviba, bölcsibe, tehát közösségbe, hányszor volt beteg gyermeked?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve, fiam nagyon beteges, pedig majd csak miután betölti a 3-at ősszel, akkor kezdi az ovit.Két kezemen nem tudom megszámolni hányszor volt már lázas beteg, vagy 6* kapott antibiotikumot.Étvágytalan, roppant eleven kisfiú.Most is egy hete belázasodott, most ismét.Pedig a környezetünkben senkinek nincs ilyen jellegű betegsége.

Nagyon félek az ovitól is, hogy fogok így dolgozni, mert ott meg még többször lesz beteg, így "havonta" egyszer, rosszabb esetben kétszer beteg, de akkor.....

Csak azért kérdezem, mert nem tudom túlreagálom e hogy ilyen sűrűn beteg, vagy ez a természetes?


2012. máj. 30. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
nálunk pont az ellenkezője van háliistennek, kisfiam 3 éves lesz nyáron, kb 1 éve még csak náthás sem volt, összesen talán háromszor volt 2 napig tartó láza, meg egyszer kapott antibiotikumot tüszős mandulára, de semmi baja nem volt, csak csúnya volt a torka
2012. máj. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

3,5 éves és tán 3x volt náthás életében, 1x kruppot kapott, mindezeket az apjától. A párom sokszor beteg, sajnos ilyenkor félek, hogy mikor kapjuk el, de szerencsére legalább a nagyobbik fiam ritkán, nagyon ritkán.

Pedig számtalanszor járunk orvosokhoz, kórházakba más okból kifolyólag, de szerencsére semmi. Kíváncsi leszek az ovikezdésnél mi lesz.

2012. máj. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

3 eves lesz a fiam juliusba. Ketszer volt nathas,egyszer meg lazas es kohogott is,ekkor kapott antibiotikumot.

De tobbszor nem.

Kivancsi vagyok mennyit lesz beteg ha oviba kerul.

Baratnom lanyai is allandoan betegek meg antibiotukomot szednek:(

2012. máj. 31. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja azt kihagytam,hogy pedig a baratnom lanyai se jarnak meg kozossegbe.

elozo voltam

2012. máj. 31. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A közösségbe kerülés előtt soha nem volt beteg, még hőemelkedése sem volt. Az óvoda első két hónapjában szintén nem volt semmi. Na utána aztán elkaptunk egy kötőhártya gyulladást, a bárányhimlőt, egy felső légúti fertőzést, a rotavírust és végül még egy felső légúti fertőzést. Mindezt kettő hónap alatt sikerült végigszenvednie. Visszavittem gyógyultan, 1-2 napot ment, aztán megint lebetegedett. Utána egyébként jobb lett a helyzet, azóta évente 1-2 hetet beteg mindössze. Hidd el, a te kicsid is bele fog rázódni!
2012. máj. 31. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

fiam 2 év 8 hónapos

egy éves koráig egyszer sem volt beteg,szeptemberi születésű,télen én a leghidegebbe is kivittem,de nem volt beteg soha.

aztán az uncsitesója bölcsibe került,és tőle mindent elkapott.minden hónapban beteg volt,mindig felső légúti megbetegedés.elvittem,kivizsgáltattam,semmi baja.voltunk pulmonológusnál,fül-orr gégésznél,mellkas röntgen,reflux vizsgálat,vérvétel,mindenre megnézték,hogy allergiáa e.semmi.

aztán jött a nyár,nem volt beteg az uncsitesó sem és ő sem.ja és soha nem vittem oda,vagy jöttek,ha beteg volt az unokatesója,de két nap múlva mindketten betegek voltak,tehát már lappangott benne.

aztán két évesen bölcsis lett,múlt szeptemberben.azóta már 4-5 alkalommal kapott antibiotikumot,havonta 1-2 alkalommal beteg.még soha nem volt olyan,hogy végigjárt egy hónapot.most három hete jár,néha köhög,néha folyik az orra,de nem beteg.már várom a jó időt.

nálunk az a baj,ha elkap valamit,azonnal hörghurut lesz belőle.

szeptemberben megy oviba,bízom benne,hogy nem lesz már annyit beteg.

nekem azt is mondták,hogy a bőr,haj és szemszín is hajlamosít a felső légúti fertőzésekre,ő pedig hófehér bőrű,zöld szemű,vöröses hajú

2012. máj. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A lányom 3 évesen és 5 hónaposan került oviba, addig talán 2 náthája volt, elkapta a 3 napos lázat és gyakorlatilag ebben ki is merült a betegeskedése. Na az ovi aztán hozott mindent magával, az első amit elkapott 1 hét elteltével a bárányhimlő volt, mondta is a doki, hogy ez legyengíti az immunrendszerét, úgyhogy számítsunk rá, hogy több mindent el fog kapni, hát el is kapott minden létező vírust és bacilust, decemberre már annyira gyenge volt a gyerek, hogy egész hónapban nem ment. Utána ferbuárban volt egyszer beteg, influenzás és most 1 hete, szóval már javul a helyzet!

Adsz neki valami vitamint? Nekünk a béres csepp nagyon bevált, sokat segített a dolgon.

2012. máj. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!