Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Attól betegeskedik ennyit,...

Attól betegeskedik ennyit, hogy bekerült közösségbe? Tényleg normális, hogy ilyen sokszor beteg?

Figyelt kérdés
Mióta bölcsis a 3 éves lányom, folyton betegeskedik. Begyullad a füle, náthásodik, kötőhártya gyullad, és persze lázasodik. Pedig úgy vigyázok rá, nehogy megfázzon, vagy vizes legyen/maradjon a füle. 3 hete begyulladt, 1 hét alatt rendbe jött, most megint belázasodott, kicsit náthás, nagyon félek, hogy megint a füle...
2012. máj. 23. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
4 éve jár a lányom oviba 7 éves lesz de talán nincs olyan hónap hogy ne legyen beteg. Mostanában hogy jobb az idő talán mintha kevesebbet betegeskedne!
2012. máj. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mikor mi kezdtük a bölcsit ugyanez volt. Pár nap bölcsi aztán 2-3 hét itthon. Ez 4 hónapig ment, aztán gondolom megszokta a közösséget az új bacikkal együtt, szóval 4 hónap után semmi gondunk nem volt a betegségekkel.
2012. máj. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jajj:( Borzasztó... Nagyon sajnálom, mikor ennyire belázasodik, persze reggelre semmi, és jön a "menjünk bölcsibe", de estére megint lázasodik. Nem merem így elengedni bölcsibe, félek, hogy a füle... Az orvos meg persze hajtja, h pihenjen, de hát nem fog egész nap feküdni, ez fix. Nem az a fajta:(
2012. máj. 23. 19:31
 4/11 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy hamarosan megszokja, mondjuk még csak március óta bölcsis.
2012. máj. 23. 19:33
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia szerintem nem normális,az én fiam 3,5 éves

4 hónapos korától 2-3 havonta beteg, már elegem van ,ki vagyok idegileg is na meg a pénzről nem is beszélek!!

Most fogják valszeg az orrmanduláját kivenni legalábbis remélem!!

Ráadásul jön a kisteső juli végén,és ne tom mi lesz ha folyton beteg, majd átadja a kistesónak is!!

Én ezért nem hiszem hogy normális már ez, de azt mondták nyugi jövőre már nem lesz ilyen beteges a kisfiam,mert ő is tavaly szeptemberben kezdte az ovit

2012. máj. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat értelmetlenül irtam ,

valszeg meg fogják műteni ,az orrmanduláját ajánlotta fül orr gégész dokinő!!

2012. máj. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy szintig normális. Hozzá kell szokniuk az új környezethez, az oda tartozó bacikhoz, a közösséghez. Ami nem normális, az az, hogy a sok tökéletlen szülő odaviszi a bölcsibe, oviba a komolyan beteg gyerekét. Mert nálunk az a magyarázat, hogy csak a lázas gyereket küldhetik haza... Hurutos köhögés, zöld orrfolyás, minden van nálunk... És ez csak az, amit lát az ember. A sok felelőtlen miatt pedig fertőződik a többi gyerek is:S Nekem ebből van nagyon-nagyon elegem.
2012. máj. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a közösségbe kerülés miatt van, sajnos mi is megszenvedtük. 2.5 éves fiam szeptember óta bölcsis, túlvagyunk 3 fülgyulladàson, egy tüdőgyulladáson, 2 hörghuruton és kb. 5 légcsőhuruton. Tudom nagyon nehéz folyton betegen látnod a gyermeked, csak annyival tudlak biztatni, hogy idővel jobb lesz, első félévben 1 hét bölcsi, 1 hét itthon volt, most már 2-3 hetet is bír. Nekem azt mondták, ha nem bölcsibe, hanem később csak oviba adtam volna, akkor ott is ilyen beteges lett volna, így meg ovira már kicsit edzettebb lesz! Mielőbbi gyógyulást!
2012. máj. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi ovit kezdtünk szeptemberben, hát maga volt a pokol. Pár nap ovi, 1-2 hét itthon. Ez ment február végéig. Addigra megerősödött, vagy nem tudom, de után 2 hónapig nem volt beteg, most volt itthon 1 hetet. Pedig ovi előtt egyszer sem volt beteg, 3,5 éves koráig 1szer szedett antibiotikumot.

Mi már tél közepén beutalót is kaptunk orrmandulaműtétre, de a gyerekorvos szerint még semmi nem indokolja. Azt mondta, ha a következő tél is így fog eltelni, akkor érdemes elgondolkozni rajta, de pl egy fül orr gégész azt mondta, hogy iskolás koráig nem érdemes hozzá nyúlni.


Egyébként szerintem is az a legnagyobb baj, hogy néhányan annyira betegen beviszik a gyereket, hogy szegény alig áll a lábán, taknya nyála egybe folyik és majd megfullad a köhögéstől.

2012. máj. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is nagyon beteges volt, pedig még közösségbe sem járt. Most tavasszal március elején (2,5 évesen) kivették az orrmanduláját. Azóta egy köhintése sem volt! Kifolyik a váladék rendesen az orrából, nem húzódik a fülére.

Én akartam kivetetni az orrmandulát és az orvos is helyeselt. Azt mondták a kórházban, hogy amelyik gyerek fogékonyabb a betegségekre az orrmandula az első lépés, hogy kevesebbet legyen beteg.

2012. máj. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!