Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen gyakorisággal ajándékoz...

Milyen gyakorisággal ajándékozod meg gyermeked?

Figyelt kérdés
Ha épp nincs semmi ünnepnap mikor, miért kap ajándékot? És milyen értékben?
2012. máj. 29. 17:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Teljesen random. Akkor szokott ajándékot kapni külön, ha valami rendkívülit visz véghez, amikor úgy érzem, hogy megérdemel egy kis plusz ajándékot. Nem nagy összegben, maximum 2-3 ezer Ft erejéig. Nemrég például megkapta azt a könyvet, amire régóta vágyik, mert dobogós helyezést ért el egy úszóversenyen. Nagyon sokat készült rá és nagyon büszke voltam rá amiért ilyen kitartó volt.
2012. máj. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mikor meglátok valahol valamit jó áron, megveszem. Börzén is ha meglátok valamit megveszem. Férjem is ha elmegy a gyerekkel valahová, és valamit szeretne a gyerek, ha van rà keret, és még nincs olyan, megveszi.

Nem csak kifejezetten alkalmakra kap, hanem csak úgy is.

Nem hisztizik játékért a boltban, simán be lehet vele menni egy játék boltba szétnézni.

Hétvégén pünkösdi vásárban voltunk, Papi elvitte szétnézni, hogy vesz neki valamit, végig néztek minden játékost, igazából nemmtalált olyat ami tetszett volna neki, egy nyalókát kért, kapott.

De a gyerekem örül ha egy fotelt veszek a lakásba, vagy egy falmatricát, de egy tálcának is örül, vagy egy függöny csipesznek.

Mami is ha jön mindig hoz valamit csak úgy, lehet az egy 5000 Ft-os pony, vagy egy használt mcdonaldsos játék a bolhapiacról, annak is örűl!

Én megmondom őszintén, ha veszek valamit a gyereknek, annak úgy örülök, mintha magamnak vennék egy szoknyát, vagy felsőt!

2012. máj. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem szoktam ajándékozni, csak ha valami ünnep van. (Ha közben látok meg valamit, vagy tudom, hogy szeretné, megveszem, de csak akkor kapja meg, ha valami alkalom van rá. (Van éppen elég: Mikulás, Karácsony, szülinap, névnap, gyereknap, húsvét).
2012. máj. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

2,5 éves fiam minden vásárláskor kap valamit (heti 2x-3x), ha a kisebb is számít.

egy olcsóbb valamit választhat, két hetente 1x egy 500.-os autót szokott választani, a többi nap valami nyim-nyamot. mostanában rendszeresen paradicsomot kér :)))


nagyobb ajándékot ritkán, inkább akkor mikor úgy látom nincs már mivel játszana mert ráunt vagy kinőtte, nyáron inkább kinti, télen inkább benti játékokat, most pl. kapott egy új homokozó készletet fillérekért meg vaterán 500.-ért egy autópályát :)

2012. máj. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hétköznap mindennap kap valami apróságot, ha megérdemli. (Konkrétan nevelési tanácsadós pontozási rendszer miatt van ez így. X pont ér egy apróságot, kb 100-150 forint) Egyébként "rendes" ajándékot alkalomra kap, "csak úgy" ok nélkülit havonta. Ez lehet egy közös fagyizás, Meki, vagy apróbb játék, max 3000.- forint értékben.
2012. máj. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit nevezünk ajándéknak. Egyideje kéri a cseresznyét, most, hogy már kapható, hoztam neki, nagyon örült. Játékot akkor kap, ha épp vágyik olyasmire, amit értelmesnek találok és van rá pénzem.
2012. máj. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát, akkor én nagyon ki fogok lógni a sorból, de nemhogy "ok nélkül" nem kap soha ajándékot, de még azt sem értem, hogy húsvétra és gyereknapra miért kell ajándékozni? Mi csak szülinapra, névnapra, karácsonyra szoktunk. Bőven elég,amit a nagyszülőktől meg a családtól kap, de tőlünk nem is követelőzik soha.
2012. máj. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy húsvétkor együtt festünk tojást, és locsolkodunk, stb., gyereknapkor meg megyünk valami jó kis programra, tehát végül is "kap" valamit, de konkrét ajándékot nem.
2012. máj. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hatos vagyok. Én azért veszek neki ünnepen kívül is ajándékot, mert májustól decemberig semmilyen ünnep nincs, ami őt érinti. Ilyenkor is előfordulhat, hogy rájövök például, hogy szeret mondjuk kirakósozni, és veszek neki pár kirakóst, hogy tovább fejlődjön abban, amiben ügyes.

Neki ráadásul a ruha, cipő is ajándék, mert imád öltözködni, imádja az új cipőt (mondjuk én is :)).

2012. máj. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

7-8. válaszoló!

mi se vagyunk húsvétkor, gyereknapkor ajándékozók, ráadásul mikuláskor született...

de az enyém nem kap a nagyszülőktől meg másoktól ajándékot, csak tőlünk :(

így azért szerintem érthető a mi oldalunk is :)


2. voltam azt hiszem

2012. máj. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!