Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen gyakorisággal ajándékoz...

Milyen gyakorisággal ajándékozod meg gyermeked?

Figyelt kérdés
Ha épp nincs semmi ünnepnap mikor, miért kap ajándékot? És milyen értékben?
2012. máj. 29. 17:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Végül is igaz, én is veszek neki ezt-azt, a múltkor új gyurmát, mert a régi kiszáradt, meg könyvet, mert akciós volt, és tudom hogy szereti azt a sorozatot, meg ruhákat is szoktam neki venni. Csak eddig nem ajándékként fogtam fel. De teljesen rendszertelenül. (7-es voltam)
2012. máj. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha nincs ünnep, akkor mi nem nagyon szoktunk ajándékozni. Esetleg ha kér valami kis apróságot, amikor a boltban vagyunk, és jól viselkedik, akkor megkaphatja.
2012. máj. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Mivel mi ünnepnapokra nem ajándékozunk,ezért mindig kap vmit,nem kötjük semmihez.Meglátom és megveszem,persze nem drága dolgokról van szó.Egyszerüen szeretem és boldog vagyok,h örül..........mivel nagy kedvenc az autó,így szinte mindig autót kér és kap meglepetésként.
2012. máj. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
és miért nem ajándékoztok ünnepnapokra?
2012. máj. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én is veszek a kislányomnak többnyire ha megyünk egy héten egyszer-kétszer boltba (nem mindig), apróságokat max. 100-200ft összesen. Néha üdítőt vagy csokit, esetleg kindert. Persze mondhatnánk hogy ezek nem ajándékok, de valahol azok. Illetve ha lehet az adott boltban kapni kis mütyürkét és úgy látom tényleg tetszik neki és van rá pénzem megveszem neki. Nálunk némelyik élelmiszerboltban van ilyen kis játékocska is, aminek én néha jobban örülök. De egyébként nagyobb ajándékot én is szülinapjára, karácsonyra szoktam venni, ha tudok. Mert sajnos az idei szülinapjára nem tudtam adni azt amit szerettem volna. De tortát sütöttem neki és ünnepeltünk. Meg a mamánál volt neki barbies torta, ilyen olcsó barbival, de nem az a lényeg. Az oviba sem tudtunk most tortát vinni, de még édességet sem. Pedig tavaly nagyon örült, hogy oviba felköszöntötték. De hát sajnos apuka munkanélküli lett és ez van. De amúgy nálunk a szülinap és a karácsony amit úgy igazán ünneplünk. Neki akkor is veszek valamit, valami különlegesebbet, akármi is van, mégha más rovására is megy. Ő ne érezze! Persze valahol érzi, de talán ezért igyekszem a mindennapokban egy kis aprósággal meglepni, hogy ne érezze ami velünk van, hiszen így is észreveszi. Névnapot mi nem ünneplünk itthon egyántalán, illetve talán annyit, hogy meghúzzuk a fülét kedvesen és mondjuk neki hogy boldog névnapot. Valhogy ez nálunk nem lett ünnep. De a párommal mi még a szülinapunkat sem ünnepeljük amúgy, sőt ajándékot sem igazán tudom mikor vettünk egymásnak. Nem csak azért mert sokszor van hogy nem telik rá, van, volt hogy lett volna, de sajnáltuk rá a pénzt, inkább vettünk a gyereknek egy cipőt, vagy valamit inkább. Mi inkább ha úgy adódott rendeltünk pizzát, vagy ettünk hamburgert, ez volt az ünnep. Az izgalom, hogy várjuk mikor hozzák és leültünk úgy isteigazából és befaltuk. Csúnya ilyet mondani, de néha kell az ember lelkének. Illetve volt hogy néha vettünk a cukrászdából vagy a boltból vagy 4-5 sütit, amit szeretünk és megettük együtt. Nekünk jó volt akkor együtt megenni, elfogyasztani. Vagy mikor a family frost-tól vettünk jégkrémet és nekiálltunk. Akkor úgy elvoltunk, jót beszélgettünk, nevettünk. Lehet ez így egy kicsit másnak furcsa, de valahogy mi már ezt így szoktuk meg. Sokszor nem is tehettük meg hogy többre teljen biztos ezért alakult ez ki. Bár mint írtam a gyereknél azért a szülinapot és a karácsonyt igyekszünk megtartani neki. De csak ő kap ajándékot! Meg hát a torta, vagy a finom ebéd, vacsora akkor.
2012. máj. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!