Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt mar olyan, hogy duhbol...

Volt mar olyan, hogy duhbol rautottel a gyermeked kezere? Mi volt az oka?

Figyelt kérdés
utana bocsanatot kertel? mit szolt hozza?

2012. máj. 30. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Előfordult, nem sokszor és nem volt nagy ütés, inkább csak jelképes, akkor amikor már nagyon sokszor szólok valamiért és nem fogja fel, hogy nem szabad . Nem vagyok a testi fenyítés híve, az 5 éves fiam leginkább akkor figyel rám és fogad szót ha megmutatom a fakanalat (soha nem ütöttem meg vele).
2012. máj. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen volt sajnos, nem vagyok rá büszke, mert ellenzem a testi fenyítést, ez is csak egyszer fordult elő, amikor a harapdálós korszakát élte, és piszkosul belém harapott, és akkor hirtelen dühömben rácsaptam a kezére. Nem tettem meg azóta sem, és a mai napig furdal a lelkiismeret miatta :( Ő sírt szegényem, szerintem nem értette hogy most mi történt.
2012. máj. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ritkán,de előfordult,hogy kapott a kezére,ha olyanhoz nyúlt,amihez nem volt szabad,és a szép szé nem használt. De eszembe sem jutott volna ezért bocsánatot kérni a gyerektől!

A szülőnek nevelni kell a gyerekét.

2012. máj. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, többször is. Elsőként akkor, amikor a hugit megpróbálta fellökni (korábban soha ilyet nem tett), akkor azonnal rácsaptam. Másodjára akkor, amikor apára akart dühből rácsapni, elkaptam a kezét és azonnal rácsaptam.
2012. máj. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, olykor rá szoktam csapni a kezére, de nem dühből, hanem azért, mert előtte a szép szó nem használt többszöri alkalomra sem, és valahogy csak rá kell vezetni, hogy mit nem szabad, mit nem. Nem kértem bocsánatot, ez a nevelés része. Azért a kézrecsapás még nem testi fenyítés. Igaz még kicsi, 2 éves múlt, de elég rosszaság, és szófogadatlan. Olyankor kicsit lekonyul a szája, és tényleg abbahagyja.
2012. máj. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hmm, en este mar total kivoltam, a ket evesem meg erobol csipkedett es en is rautittem. nagy szemekkel nezett es elsirta magat. annyira megsajnaltam. foleg azert, mert eloszor ra szoktam szolni, majd ha nem hagyja abba, akkor kimegy a szobabol par percre. en bocsanatot kertem tole, mert nem tudta mire velni a dolgot. raadasul van egy huga is,nagyonnem szeretnem, ha ezt lesne el tolem. iszonyat rosszul erzem magam es remelem, ilyennem lesz tobbszor.
2012. máj. 31. 04:29
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocsánatot akkor sem szabad kérni.

Kapott eget a kezére, mert rossz volt és más már nem használt. Sír persze, mert megijed. De rögzül benne, hogy miért kapta. Valszeg többet nem csinálja.

Ha bocsánatot kérsz, akkor gyengének lát, sosem fog szót fogadni.

Attól még szeretni fog, sőt.... Sokszor egy ilyen incidens után bújik a gyerek az anyukájhoz...

2012. máj. 31. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kezére még nem, de a lábára már 3x csaptam, mert pelusozás közben irdatlanul rugdos, és a 3 alkalom mindig azért volt, mert szóltam 2x előtte, és csak csinálta, majd még direkt a cicmet is, ami nagyon nagyon fájt, már csomók is vannak benne ez miatt...:-( Fájdalmamban ütöttem rá mindannyiszor. Én is állati szrul éreztem magam miatta, de muszáj vhogy rávezetni, hogy hol a határ. sehogy nem tudtam hatni eddig rá, csak ezzel. A 3 ráverés 1 év alatt történt, a többi esetben mindig kértem/sírsát színleltem/ megszídtam/magyaráztam/mérges voltam, semmi nem használt.

Most 21 hós, és már tudja, odateszi a cicimhez a talpát finoma, és mondja, hogy csak simi, mert anyacinak fáj.

Szóval én azt mondom, hogy ne érezze rajtad a lelkifurdit, mert az tényleg rosszul veszi ki magát, hisz rosszat csinált.

Én mindig azt mondtam eddig neki, hogy nagyon sajnálom, hogy megütöttelek, de már nagyon fájt, és sokszor kértem, hogy ne csináld...és akkor mnéz rám a nagy szemeivel könnyek közt, hát én is majdnem bőgök, de sajons lesz ilyen még biztos, muszáj kicsit megkeményednünk, mert különben nagyon elszalad velük a ló, tudniuk kell a játékszabálykoat, ne érezd megad rosszul, hidd el, hogy néha elő fog ez még fordulni...

de tudom, azt gondolod, hogy annnnnyira picikék még, én is ezt érzetem...:-)

2012. máj. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

azt nem írtam, hogy én is bocsánatot kértem tőle, mert nekem nagyon rossz volt

és szerintem ezzel nincs semmi baj, ugyanis én voltam az,aki dühömben, kihasználva a testi fölényemet rácsaptam egy védtelen kicsi kezére,

és én nem tartom célravezetőnek a testi fenyítést, sőt egyenesen megalázónak tartom, ezért is érzem emiatt rosszul magam, és ezért kértem tőle bocsánatot

2012. jún. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!