Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig "nem szégyen" a cumizás?

Meddig "nem szégyen" a cumizás?

Figyelt kérdés

Babám 21 hónapos. régebben tényleg csak alváshoz kellett neki a cumi.aztán két hónapja nagyon beteg lett. naponta jártunk orvoshoz, ügyeletre, vérvételre, nem tudott aludni, enni, ráadásul 4 hátsó foga jött egyszerre és akkor jobban igényelte a cumikáját. azóta viszont nem nagyon tudjuk leszoktatni a nappali cumizásról. persze nem mindig van a szájában, ha nyűgösebb, ha a foga jön, ha unja magát. próbáljuk elterelni a gondolatát, van hogy hosszabb, rövidebb időre sikerül is. de ma egy öreg bácsi szólt nekünk oda: jaj szép baba, vedd már ki a pipádat...vagy anyósom: jaj de csúnya vagy hogy még cumizol.

én úgy gondolom ha őt megnyugtatja, hát cumizzon. arra gondoltunk majd idén a mikulás elviszi. szerintetek vegyem el tőle és hagyjam őt sírni? vagy hagyjam meg neki a cumikát ha kéri?


2012. máj. 18. 13:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

2 éves volt dec-be,de ha álmos még kéri a cumit.


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
3,5 éves és 20 hósak. Alváshoz cumiznak, meg ha nyűgösek, fáradtak. Ha elmegyünk valahová már nem viszem. De pl két hónapja a nagy cumi nélkül az ajtón se ment ki.
2012. máj. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Mi kislányunk 5 évesen tüntette el véletlen, és a boltban ekkoráknak már nem adnak el.

Ő csak baba korában a babakocsiban használta utcán.

Szóval ilyenfajta szégyenkezés nem volt, hogy megszólják. Viszont szerette jól esett neki, itthon hagytuk. 3-4 évesen már csak pihenni és aludni, vagy ha baj érte megnyugtatni. Aztán csak aludni, aztán tényleg elhagyta.

Nálatok szerintem ha igényli, még nagyon korai elhagyatni vele.

Viszont amikor elkezditek a leszoktatást akkor nem a gyerekre kell panaszkodni, hanem nektek elfogadni, hogy mostantól így lesz, és kibírjuk , hogy a kicsinek nem fog tetszeni, de túlfogja magát tenni ő is a hiányán, ti pedig a gyerek nyafkáján. Nem tart örökké, de ez ilyen nem kell elvárni, hogy leteszi majd magától ,mert nem mind tenné le. Határozottság, kitartás, nyugi !

Még annyit, hogy a cumival még szerencsések vagytok, nálunk a kisfiunk viszont szopis. No azt hogy vegyük el ? 7 éves este még mindig bekapja, de engem nem zavar, szerencsére a fogai rendben állnak. És nappal már kitartóan szólunk, ha bekapná.

2012. máj. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm kisfia 5 éves és még cumizik. Szerintem irtó gáz. A szülők is kínlódnak vele, de párszor már próbálták elvenni tőle, de olyan cirkuszt csapott, hogy visszaadták. most érik bennük újra, hogy elveszik tőle. de nagyon nehéz, az biztos. Sokáig abban bíztak, hogy majd elhagyja, de esze ágában sincs. 21 hónaposan még oké, de lassan nála is lépni kell majd, szerintem. Persze, mondom ezt én, aki a cicit nem bírom elvenni a fiamtól.
2012. máj. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Az én lányom, már elmúlt 3 éves, amikor elkeveredett a cumija és utána már nem kérte.

De az oviban van egy kislány, már 4 éves és még mindig két cumival jár reggel, mert korán mennek és nyűgös, hiányzik anya stb. De csak reggel kell neki, meg alváshoz.

Én örültem, hogy elfogadta olyan fél évesen, mert előtte fél óránként kérte a cicit vagy a teát éjszakánként, és ettől sokszor fájt a pocija, meg éjjel is rengetegszer cseréltünk pelust. Tehát én örültem neki, hogy cucuzott. Én is kaptam a beszólásokat, de NEM ÉRDEKELT.

Néha reggel, amikor csimpaszkodik rám, hogy hiányozni fogok neki az oviban, akkor még mindig legszívesebben adnék neki cumit, hogy könnyebb legyen neki.

2012. máj. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. többségében egy véleményen vagyunk. :) mi sem szoktuk utcán odaadni a cumit a picinek, mert olykor én is úgy érzem hogy "ciki" de ha őt megnyugtatja,ha kéri odaadjuk.
2012. máj. 18. 22:10
 17/18 anonim ***** válasza:

az enyém nyáron lesz 3 és még cumizik (nappal már csak néha)

ha épp a szájában van, utcán már nem tudunk úgy végigmenni hogy valaki nem szólna be neki

de engem nem érdekel

szereti, megnyugtatja, én egyelőre nem tudom/akarom tőle elvenni

2012. máj. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Zsöff85 ***** válasza:
Érdekes, a cumival kapcsolatban mennyivel elfogadóbbak sokan, mint a hosszan szopizással kapcsolatban.
2017. szept. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!