Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig "nem szégyen" a cumizás?

Meddig "nem szégyen" a cumizás?

Figyelt kérdés

Babám 21 hónapos. régebben tényleg csak alváshoz kellett neki a cumi.aztán két hónapja nagyon beteg lett. naponta jártunk orvoshoz, ügyeletre, vérvételre, nem tudott aludni, enni, ráadásul 4 hátsó foga jött egyszerre és akkor jobban igényelte a cumikáját. azóta viszont nem nagyon tudjuk leszoktatni a nappali cumizásról. persze nem mindig van a szájában, ha nyűgösebb, ha a foga jön, ha unja magát. próbáljuk elterelni a gondolatát, van hogy hosszabb, rövidebb időre sikerül is. de ma egy öreg bácsi szólt nekünk oda: jaj szép baba, vedd már ki a pipádat...vagy anyósom: jaj de csúnya vagy hogy még cumizol.

én úgy gondolom ha őt megnyugtatja, hát cumizzon. arra gondoltunk majd idén a mikulás elviszi. szerintetek vegyem el tőle és hagyjam őt sírni? vagy hagyjam meg neki a cumikát ha kéri?


2012. máj. 18. 13:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem olyan 3,5 éves korig. Miután elkezdte az ovit az elején még nem gáz szerintem, de utána már csúnya.
2012. máj. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%

természetesen hagyd

sajnálom hogy ilyen leszólós tapasztalataid lettek:(

ő ettől boldog:) te meg attól ha a babád az:)

2012. máj. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

köszönöm. környezetünkben nincsen baba aki cumizik, azaz egy volt, ő 3 évesen tette le a cumit. csak amikor ugye anyós is mondja hogy milyen csúnya hogy cumizik, csak a szemem kerekedik ki és mondom: miért lenne csúnya? ha őt megnyugtatja, akkor miért ne? ráadásul nagyon félénk, úgyhogy gondolhatjátok mikor ma a papa odaállt elé hogy ne pipázzon, csak nézett és bújt hozzám.


akkor megerősítettetek abban hogy még maradhat cumika. ő egyébként sosem szopizott mert koraszülött volt és nem tudott szopni. már az inkubátorba kellett neki cumit vinni. a nővérek szóltak, hogy megnyugtatja őket. ráadásul 3,5 hónapig nem is aludt éjszakánként a hasfájástól.

2012. máj. 18. 13:59
 4/18 anonim ***** válasza:
27%

Hát ő már nem igazán baba, hanem kisgyerek. Én nem engedném a nappali cumizást, csak az elalvás előttit.

Én gyerekem ujjszopós, nem engedem neki napközben.

Szerintem ronda, egy ekkora gyerek ne szopja se az ujját, se a cumit már ilyen korában.

Babaként oké, de kisgyerekként már nem.

2012. máj. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
a lányom 3 évesen tette le a cumit.Nem mondom hogy szép látvány volt,de ha elmentünk otthonról nem vittük .Így beszólni sem tudtak.
2012. máj. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
ma épen gyógytornáról jöttünk ki, fáradt volt már, egy órát nyüstöltük őt. egébként utcán vagy sétakor én sem adom neki oda, igyekszem elfoglalni őt. de van hogy kéri, könyörög érte.
2012. máj. 18. 14:12
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

Erről jutott az eszembe!

Tegnap a zöldségesnél kérdezte meg a kislányomat egy öreg bácsi, hogy: Szia baba, adsz egy szívást a cumidból?:D

Én jót mosolyogtam rajta, nem foglalkozom az ilyen "beszólásokkal". Kislányom 26 hónapos, születése óta cumis. Ha nyűgösebb, akkor nappal is elkéri.

Engem csak az zavar, hogy cumizás közben folyik a nyál a ruhájára, ezért igyekszem mindig kivenni a szájából, de még eszembe sem jutott végleg megválni tőle. Ráérünk bőven ezzel, elfogadtam, hogy szüksége van rá, még olyan pici.

2012. máj. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

kisfiam 2 éves és 2 hónapos volt mikor letette a cumit.

csak elalváshoz használtuk már, de néha, pl. gyógytorna után a kocsiban aludt így vittem magammal, de megmondom őszintén én már cikinek éreztem 2 éves korában. nagyon örültem neki, hogy elhagyta :)

2012. máj. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
22 hós múlt a kislányom. Alváshoz mindig kell a cumi, napközben változó. Ha nem látja, nem érdekli. Ha megyünk valahova, nem viszünk cumit, de nem is hiányzik neki. A bácsi és anyósod már generáció, akkor nem nagyon adtak a kicsiknek cumit, legalábbis én ezt tapasztaltam. 3 éves korára azért szeretném, ha nem kéne Neki, mert az oviba szerintem nem vihetnek cumit. Addig viszont ha megnyugtatja, nem fogom kitépni a szájából, mert valakinek nem tetszik. Ne foglalkozz velük.
2012. máj. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

2,5 éves múlt a fiam még alváshoz kell neki a cumi de az utcára már nem viszi ki még a házból sem.Viszont hajlamos arra hogy ha unatkozik mert épp nem érek rá vele foglalkozni akkor beveszi pedig mondom neki hogy ez már csúnya dolog és hogy csak alváshoz használja de legtöbbször nem adja ide.

Már most szoktam neki mondani hogy az oviba majd nem lehet bevinni a cumit kíváncsi vagyok addig elhagyja e,de ha még kelleni fog neki nem veszem el erőszakkal!

2012. máj. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!