Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 30 éves vagyok és még nincsen...

30 éves vagyok és még nincsen gyerekem. Ti mit gondoltok erről. Szégyen az ha valakinek 30 évesen még nincsen meg az első gyermeke?

Figyelt kérdés
Azért érdekel, mert akiket ismerek már mind huszonévesen szült és furán néznek mikor arról beszélek nekik, hogy én majd csak 33-34-35 évesen szeretnék gyereket. Ugye nem vagyok ezzel egyedűl?
2012. márc. 2. 08:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagy ezzel egyedül, sokat ismerek akik nem 20as éveikben akarnak szülni. És szerintem egyáltalán nem gáz, vagy szégyen. Megalapozod gondolom az életeteket, ezt sokan elfelejtik.

Én mondjuk 20évesen fogok szülni, de ha nem lenne a párom idősebb stb....akkor tuti várnék még. Én fiatalon akartam szülni mindig és szerencsém van h ilyen világban megtaláltam a párom. Igaz nem gazdag, sőt...de van állása.

2012. márc. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz ilyenekkel, nem szégyen természetesen. Én 31 évesen szülök, mondta a védőnőm, hogy a harmadik legfiatalabb kismamija vagyok. :-)
2012. márc. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Ma már ez a kor nagyon kitolódott.

Én 21 évesen szültem az első a negyediket 2 éve 33 évesen.

Akik mellettem feküdtek a kórházba mind velem egyidős vpét s az első babájukat szülték.Az egyik azóta már szült mégegyet,mert a bilogiai óra ketyeg.

2012. márc. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Nem szégyen. De 35 évesen már sok lehet a komplikáció,és nehezebb is teherbe esni. És elég idős leszel,amikor a gyerek még csak kamasz,és el kell tartanod.

A genetikusok szerint a szüléshez a legideálisabb életkor a 20-30 között.

Igaz,ma ezzel nem nagyon törődnek.

2012. márc. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem szégyen.
2012. márc. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
44%
nem szégyen, csak egyre nehezebb teherbeesni.
2012. márc. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy szégyen. Manapság a nők is tanulnak, későn kezdenek dolgozni... Ilyenkor nem mehet el az ember azonnal szülni, muszáj, hogy legyen valami "neve" a szakmában előtte, építsen ki kapcsolatokat, szerezzen gyakorlatot... Ha nem, akkor szülés után nincs hova visszamenni, és az a gyereknek se jó!! Hisz, ha nem dolgozik az ember, akkor pénz se nagyon van...


Én 26 éves vagyok, nemrég végeztem el az egyetemet, még mindig "gyakorlati" fázisban vagyok a munkahelyemen (nem szó szerinti gyakorlati pozícióban, de 3-4 év mindenképp annak számít itt), és éppen ezért még eszemben sincs szülni jó pár évig.

Majd, ha már lesz rendesen fizetés, és rendesen megvetettem a lábam a munkámban, akkor el lehet gondolkodni ilyesmin, addig nem.

És az ismerőseim is mind így vannak ezzel, szóval nem vagy egyedül, nyugi. :)

2012. márc. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem szégyen, nekem is nagyon sok ilyen ismerősöm van. Senki nem szólja meg őket.


Az sokkal nagyobb szégyen a szememben ha valaki 18 évesen szül jobb esetben a szülei nyakára rosszabb esetben a semmire (lehet lepontozni :-))

2012. márc. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem, azért ez a mai világban nem úgy van, mint 30 éve, akkor sokkal korábban szültek a nők, 18-22, vagy legkésőbb 24 éves korban. Most ugye több nő jár egyetemre, ami eleve kitolja a munkába állás időpontját, ott még ugye el kell tölteni időt, minimum 3-4 év ahhoz, hogy majd babázás után is felvegyék valahová jó munkakörbe. Hát amúgy sajnos, hogy egy férfi keresete ma már nem igen elég egy család eltartásához, igazából ennek ez is a hátterében áll. Arra az egyre figyelj, hogy azért ne 35 évesen kezdj el szülni, mert akkortól már tényleg több a kockázat pl. terhességi cukor, százalékos esélye nő a down szindrómának, más részről meg csökkenhet a peteéréses hónapok száma, amitól ugye kisebb a teherbeesés valószínűsége, tehát tovább eltarthat teherbe esni. Nekem pl.: mindig azt hittem, hogy nekem ezzel nem lesz semmi gondom, 26 évesen férjhez mentem, és mivel én már ledolgoztam 4 évet, nyugodt szívvel vártuk a babát. Csakhogy nem jött, most, 29 évesen fogok tudni szülni, és nem rajtam múlt. Sajnos más egyetemet végzett ismerősömnél is volt ez a szitu, aztán hál Istennek mindenkinek sikerült a baba, csak nem abban az évben, amikor várta. 2. Sajnos, több 40 évesen szülő ismerősnél pedig lett down-os baba, 3 ilyen ember is van körülöttem, nem vetették el, mert régóta szerettek volna gyereket, és amúgy a down-os emberek nagyon kedves és szeretetteljes emberek, meg a szülők vallásosak is, szóval az nem volt alternatíva. Szóval ezeket kell szem előtt tartani az anyagi oldallal szemben.
2012. márc. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nagyon megnyugtató,hogy nem vagyok ezzel egyedűl ,aki így gondolkodik.
2012. márc. 2. 09:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!