Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 30 éves vagyok és még nincsen...

30 éves vagyok és még nincsen gyerekem. Ti mit gondoltok erről. Szégyen az ha valakinek 30 évesen még nincsen meg az első gyermeke?

Figyelt kérdés
Azért érdekel, mert akiket ismerek már mind huszonévesen szült és furán néznek mikor arról beszélek nekik, hogy én majd csak 33-34-35 évesen szeretnék gyereket. Ugye nem vagyok ezzel egyedűl?
2012. márc. 2. 08:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem már ne várj! mire várnál? Így is eltoltad a dolgot,esetleg nincs párkapcsolatod?Persze a jó körülmények is fontosak!
2012. márc. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
45%
Nem szégyen, ismerősöm egyáltalán nem tűnt anyatípusnak ,el nem tudtam volna képzelni,hogy babája legyen. Majd 2 hét múlva bejelentette ,hogy babát vár :) akkor volt 32éves,azóta már két gyereke van és hamarosan megszületik a 3ik gyereke,és nagyon jó anya! Először mindent megteremtettek a családalapításhoz,és utána tervezték a babákat!
2012. márc. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Szégyeeen?...Na hát ilyen megközelítést nem hallottam szerencsére sosem.Felgyorsult a világ,tanulunk,gürizünk és próbálunk biztos alapokra támaszkodni(természetesen ez nem korfüggő)és bizony ezek is közrejátszanak abban hogy kitolódott az első szülések időpontjai.Szerintem csupán csak egyetlen "hátránya" van ennek,hogy a természet a húszaséveket tette a leggtermékenyebbé,így a petesejtjeink száma csökken a korunk haladtával.Én első babám 31 évesen szültem,másodikat 34 évesen,és ez az én/mi életünkben így volt rendjén,mindazon által én szerettem volna "fiatalabb" anyuka lenni :)Egyetlen egy a lényeg szerintem,ne társadalmi elvárás miatt vállaljon senki gyereket,hanem mikor érzi az ősi,ösztönös vágyat,és minden tekintetben felelős szerető anya tud lenni!alakítsd úgy az életed ahogy neked a legjobb,minden jót!
2012. márc. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 agleh ***** válasza:

Ne aggódjál! Mindenkinek más az életfelfogása a körülménye ami meghatározza, ki mikor vállal gyermeket.Én május elején szülök és júniusban leszek 36 éves.

A párommal 8 éve vagyunk együtt és most jött el az idő, hogy gyereket vállaljunk. (most nőtt be a fejünk, mindketten nagy gyerekek vagyunk) Első baba lesz és minden rendben a kezdetektől fogva. Én egyáltalán nem parázok, hogy miként tudom felnevelni.

31 hkm

2012. márc. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Testvérem 33 évesen szülte az első gyermekét, azt mondta ,h élete legjobb döntése volt, hogy ebben a korban vállalta a babát. Egyébként teljesen szubjektív,valaki készen áll már 20 évesen, van aki csak 30on felül, kor nem számít csak ,h a gyereknek legyen meg minden.
2012. márc. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Pár hét híján 30 évesen szültem először, és 34 évesen utoljára. Nekünk összejött 4 év alatt 4 gyerek, úgyhogy már nem gondolkozom további terhességeken, de most, 36 évesen is bevállalnám, a koromon nem múlna.
2012. márc. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt 30évesen gyerekem, viszont 36éves leszek egy hónap mulva és már három is van! :)

A harmadik a 35.szülinapom után fogant meg, és nem mondanám, hogy nehezen jött össze, mert kb szóba hoztuk apával, hogy jó lenne egy harmadik baba, és 2hét mulva már a pozitív teszt ottvolt a kezemben. A terhesség is porblémamentes volt a szülés is, semmi gond nem volt az égvilágon!

Csak egy-két plusz vizsgálatra küldtek el- tehát kicsit macerább volt- de ezt leszámítva ugyanolyan jó volt kismamának lenni 35évesen, mint 31évesen!


Drukkolok neked, legyen gyereked majd ha szeretnéd!!

egyébként férjnél vagy, vagy komoly kapcsolatban élsz?

2012. márc. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Azért párod, társad legyen, mert egyre nehezebb társat találni ebben a korban, főleg független férfit.
2012. márc. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szia:)

39 évesen szültem az első és vélhetően egyetlen gyerekemet.

Igy hozta az élet.

Nem bántam meg,max annyi ,hogy több orvosi vizsgálaton kellett részt vennem,és igen a down szindróma miatt,egy szűrésen is.

De velem együtt nagyon sok hasonló korú,sőt még idősebb anyuka volt ezeken a genetikai vizsgálatokon.

Nem vagy elkésve...

2012. márc. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!