Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Játékkonyha csak kislányoknak?

Játékkonyha csak kislányoknak?

Figyelt kérdés
A kisfiam 2,5 éves, imád főzni,folyton főz valamit,van egy kis tál ami csak az övé és minidg a játékait kavargatja benni, de utánna mindig fel karja raknia főzőlapra, de nem szoktam engedni neki aztán persze megy a sírás.Tudom, hogy a játékkonyha olyan lányos játék, de miért baj az ha a kisfiúk is szertnek ilyet játszani, végül is ez mégsem babázás( bár szerintem az sem tragédia azért).Végül is azt akartam ezzel az egésszel ,hogy nagyon fura lenne ha mondjuk minikonyhát hozna neki a Jézuska?
2011. okt. 28. 08:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nallunk a bolcsibe van egy ugynevezett "otthon sarok" itt megtalalhato ket hatalmas jatekkonyha mindnefele kellekkel... Nincs olyan nap, hogy a 20 hoanpos kisfiam ne tamadna le es ne jatszana ezzel. Minden nap benne van a jelentesbe, hogy jatszott a konyhaval. :) Sokszor mikor a ferjem megy utanna ott all es tesz vesz a konyhanal van, hogy egyedul de van, hogy a tobbi gyerkkel pakol. En semmi rosszat nem latok benne. Egyebkent kethetente szoktak a bolcsibe kekszet gyurni, formaval kivagni es ha majd megsult feldiszitik anyanak meg apanak es parat megesznek belolle uzsonara. :) Kisfiam ezt is imadja. Igaz, hogy ruhat kell cserelni rajta a muvelet utan de mindig nagy odaadassal kavarja, gyurja a kekszet a tobbi tarsaival. :)
2011. okt. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
miért lenne fura? ha egy felnőtt férfi főz az fura? szerintem nem. nekem inkább az a fura, ha egy kisfiú tolni kezdi a játszón valamelyik kislány játék babakocsiját és az anyuka pánikszerűen kitépi a kezéből. konkrétan megtörtént eset. vehetünk nekik végül is fekvenyomópadot is meg villáskulcsot, de ha egyszer a játékkonyha érdekli miért ne vehetnél neki azt? unokaöcsémnek csomó babája van, biztos, hogy nem lesz homokos, mert apukája (bátyám) nem feminin mintát ad neki, úgyhogy nyugodtan babázhat. sokkal jobb, mint mesét nézni a tévében!
2011. okt. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már. A 3 éves fiunk szülinapjára fog kapni egy apa által készítettet. Ráadásul ma kijelentette, hogy ő takarító gépet (is) szeretne. Merthogy a bölcsiben is van. Igaz, nálunk apa is kiveszi a részét a házi munkából, gyakran főz, sőt arra is volt példa, hogy míg én kimenőt kaptam egyik nap, ők ketten - meglepetésként - kitakarítottak. Szóval férfit is lát itthon serénykedni.

Ja, és mellesleg a fiunk a játékállataival (mivel babája nincs) játssza el a mindennapjainkat. Ma pl. visszakaptam, hogy "nagyon késő van, nincs idő mesét olvasni, de elmondom az őzikéset".

2011. okt. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
A másik kisfiam porszívót kapott tavaly Karácsonyra(akkor 4 éves volt), de anyósom már akkor is elcsodálkozott,hogy porszívót akart a gyerek, azért is bizonytalanodtam el kicst ,hogy a játék konyha való-e kisfiúnak, ha már a porszívó is furcsa volt, dehát végül is miért ne lehetne házias egy kisfiú, felnőtt korában biztos nem válik hátrányára, bár addigra a nagy többségük kinövi sajnos a háziasságot, persze azért vannak kivételek.
2011. okt. 28. 13:28
 15/21 A kérdező kommentje:
Meg egyébként az autókat is nagyon szereti,mostanában vagy ,,főz" vagy pedig autókázik, de autóval már tele a ház, úgyhogy abból nem kell több, úgyhogy marad a konyha.
2011. okt. 28. 13:32
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem lenne fura! Ha az érdekli és azzal játszik szívesen, akkor beszélj a Jézuskával ez ügyben! ;)

Az én kisfiam is imádja a főzéssel kapcsolatos dolgokat (2,5 éves szintén), nemrég vettem neki tépőzáras zöldségeket, azokból főz.

És pénztárgépe is van. Azt még az autóinál is jobban szereti. :)

2011. okt. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia,pont tegnap néztem a játékkonyhákat és gondoltak a fiúkra is,több fiúknak való,szürke és kék játékkonyhát láttam.
2011. okt. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, akkor majd utánna nézek ezeknek a kék és szürke konyháknak.

Tépőzáras zöldségeink nekünk is vvannak, meg kenyerünk, gyümölcsünk meg mindeféle ilyen tépőzáras, mind a két fiam imád vele játszani.

2011. okt. 28. 16:27
 19/21 anonim ***** válasza:
Egészen nyugodtan :) Nem csak a nők főzhetnek, és ez gyerekkorban is igaz. A fiam is imád főzőcskézni, sőt, az oviban is megfigyeltem, hogy ahányszor megyek, a fiúk uralkodnak a kiskonyha felett :) A legnevesebb séfek is szinte mind férfiak. A fiam is mindig azzal jön, hogy ő is szakács lesz, mint a nagybátyja :)
2011. okt. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én megfordítanám a kérdése. Nekem lányom van és tavaly autópályát szeretett volna karácsonyra. Mi vettünk neki. a mai napig az egyik kedvenc. Nem bántuk meg.Szerintem te is vehetsz neki nyuggotan.
2011. okt. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!