Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a kisgyerekének (főleg 2-3-4 évesek) van tengerimalaca?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 11:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Hogy viszonyul a kisgyerek a malachoz,nem féltek-e hogy valami fertőzést elkap tőle a pici?Kislányom most három éves, és szülinapjára kapott tengeri malacot, és hát be kell hogy valljam, vannak fenntartásaim, pedig kislányom teljesen beleszeretett. Imádja, ő az új kis barátja.
2011. szept. 6. 11:20
 2/7 anonim ***** válasza:

Már szülés előtt megvoltak a malackáink. A fiam ahogy mászni kezdett 7 hónaposan, már célba is vette őket. :)

Sajnos azóta már csak egy van, de nagyon jól elvannak. Sosem kapott el semmit tőle, pedig nem egyszer kaptam rajta, hogy elvette tőle a répát v. a kenyérhéjat és rágcsálta. :S

2 éves lesz a fiam, már segít kipucolni, megetetni is.

2011. szept. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kislányom 2,5 éves és "neki van".... Nem azért vettünk mert ő akart volna hanem mert én akartam,de persze minden az övé :) Szegény állatkák nem szeretik a gyömöszölést így csak néha megsimogatja őket,de nem engedem,hogy megfogja. Kertes házba lakunk így azok nem velünk vannak a házba.... Kislányom eteti őket szóval mindig szedünk füvet vagy valami más zöldet stb és bedobálhatja nekik,olyan helyen vannak ahol nem éri el őket így semmi oda nem illőt nem tud bedobálni és piszkálni se őket
2011. szept. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Cicák, kutyák, lovak, birkák, kis malackák dögivel vannak a rokonságban. Tengeri malac éppen nincs. De nem gondolom, hogy bármi különbség lenne. Állat, állat. Ha simogatjuk, akkor utána kezet mosunk elven szerintem semmi baja nem lesz. Bár nem hiszem, hogy a kislányod annyit simizné, hogy bármi baja lehetne.
2011. szept. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szia!

Szerintem kérdezz meg egy állatorvost, hívj fel egy helyi rendelőt, vagy valamilyen országos info vonalat, keress rá a neten. Biztos tudnak tanácsokat adni, hogy mire figyelj.

Nekem is volt évekig malackám, a lényeg, hogy mindig takarítva legyen és néha meg legyen fürdetve, mert állítólag egy idő után viszket a bőre és lehetnek benne valami atka félék, de ebben nem vagyok biztos, lehet, hogy butaságot írok. Én néha megfürdettem őket. Ja és mindig mossátok meg a kaját, amit adtok neki, mert nekem az egyik permetezett saláta miatt pusztult el. Még valami: egyedül nagyon magányos, ha lehet, hozzatok neki párt, a kismalacokat be lehet adni kereskedésbe.

2011. szept. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Húúú, köszönöm a sok választ, egy kicsit megnyugodtam. :) Persze, simi után egyszerre kézmosás, meg ki nem igen vesszük, mert akkor a kislányom célbaveszi, kergeti, szorongatni próbálja, mert aranyom annyira szereti, hogy már nem tudja, hogy hogyan mutassa ki neki, de hát szorongatni nem szabad.
2011. szept. 6. 11:41
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz a tengerimalactól :) Ne egye meg a pisis forgácsot :) Takarítsátok ki a malackát 2-3 naponta, hogy mindig tiszta legyen.

Malacka cuki :)

2011. szept. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!