Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit ad enni az az anyuka...

Mit ad enni az az anyuka ebédre a 2-3 éves kisgyerekének, aki soha életében nem főzött otthon?

Figyelt kérdés
Sokan vannak akik házhoz rendelik az ebédet, viszont az furcsa lenne, ha abból kapna a pici.Tudom, hogy vannak olyan családok is, ahol a nagymama vagy a bébiszitter főz, de én most nem erre lennék kíváncsi.
2011. ápr. 4. 14:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha soha életében nem főzött, akkor a 2-3 évesnek egész nyugodtan adhat a házhoz szállított ételből. Miért lenne az furcsa, ha abból kapna? Ezt nem értem.


Mellesleg a kérdésre nem tudnék válaszolni, mert én főzök, és nem ismerek olyan anyukát, aki a gyereke 2-3 éves korára ne tanult volna meg valamilyen szinten főzni...

2011. ápr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ. Igen, én is főzök, de nekem van olyan távoli ismerősöm, aki nem, viszont rendeli az ételt.

Plusz amikor játszóteres idő van, akkor nem mindig tudom összeegyeztetni az időt azzal, hogy finom ebéd készüljön, meg amit meg is eszik a 2 éves fiam.Eléggé válogatós mostanában.

2011. ápr. 4. 14:45
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is azt adja, amit hozat (már ha hozat).Úgy válogatja ki az étlapból, hogy a gyereknek is jó legyen.

(Amikor megszületett a pici fiam, a lányom akkor volt 2 éves. 2 hónapig én is hozattam, mert nem volt, aki főzzön nekünk, és a főzésre már végképp nem jutott időm. Megette, nem volt vele semmi gond.)


Mondjuk a főzéshez nem kell diploma, egy háziasszonynak illik tudni főzni pl. levest, főzeléket. Krumplit, húst sütni szintén nem művészet...

2011. ápr. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
55%

Miért szerinted a házhoz szállított kaja nem úgy készül, mint az otthon főzött???

Ugyanúgy főzik, csak nagyobb tételben!

Ez a kérdés csak a provokáció miatt lett kiírva, semmi másért...

2011. ápr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem az ilyen anyukat tanuljon meg főzni. Nem egy bonyolult tevékenység.

Játszóteres időben legyen előkészítve a kaja, ebédidőben meg csak be kell fejezni.

Ha rákényszerülnék, hogy rendelt kaját etessek a gyerekkel, akkor biokaját rendelnék (nem a biozöldség miatt, hanem hogy ne rakjanak bele adalékot és ne vegetázzák-sózzák túl) - amit viszont ismerek (Egészségkonyha szállít biót, attól veszi, aki óvodákba, bölcsikbe szállít ebédet), az nem túl finom kaja.

Az biztos, hogy nem alapoznám meg rendelt kajával a gyerekem elhízását és egészségtelne táplálkozását.

A rendelt főzelék véleményem szerint emberi fogyasztásra nem alkalmas, a gyereknek viszont arra lenne szüksége, nem salátára, párolt zöldségre, szénhidrátcsökkentett, light, update meg nemtudommilyen cuccokra.

2011. ápr. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg az égvilágon semmi baj nincs a hozatott főzelékekkel. Neked biztos valami nagyon rossz tapasztalatod van. Én a gyerek születése előtt 10 évig házhoz (vagyis munkahelyhez) hozatott kaját ettem, nagyon finom volt, tartalmas, nem volt zsíros, stb.. .akkor le is húzhatnák ezek a cégek a rolót...


Simán adnám a gyerekemnek ezeket, csak az a baj, hogy már elég drágák, meg a másik ok, hogy én tudok főzni :)

2011. ápr. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%

*Miért szerinted a házhoz szállított kaja nem úgy készül, mint az otthon főzött???

Ugyanúgy főzik, csak nagyobb tételben!


Igen, ugyanúgy, csak nem ugyanabból. Csak nem tudod ellenőrizni, milyen alapanyagból, milyen állományjavítóval, milyen ízfokozóval, készül milyen minőségű olajat használnak. Nem tudod, mennyi cukor/édesítő van benne. (Egyik rosszabb, mint a másik.)

Ráadásul legtöbben ezeket mikrózzák, és egyes kutatások szerint a gyerekkori gyomorrákos esetek számának a jelentős növekedéséért a mikróban való melegítés felelős. (Bizonyíték nincs rá, de az ellenkezőjére sincs!)

2011. ápr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszi azoknak, akik kedves válaszokat adtak. Én csak a véleményekre voltam kíváncsi, és egyáltalán nem provokációnak szántam. Miért írt, aki annak tartotta???
2011. ápr. 4. 15:03
 9/20 anonim ***** válasza:
82%
Én is 2004. óta rendelek kaját (hol gyakrabban, hol ritkábban), és amiket leírtam, azokat tapasztaltam. Igyekszem minél többet főzni, de munka és suli mellett nem mindig sikerül, olyankor rendelek. Nem szeretem. Sokkal rosszabb minőségű és összetételű, mint amit főzök, csak néha nincs választása az embernek.
2011. ápr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%

Szia


Most lehet le leszek pontozva de se baj . Én se tudok főzni kislányom 1.5 éves nagyon ízlik neki amit hordatok neki kaja is semmi baja nincs tőle mi is azt eszük :)

2011. ápr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!