Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit ad enni az az anyuka...

Mit ad enni az az anyuka ebédre a 2-3 éves kisgyerekének, aki soha életében nem főzött otthon?

Figyelt kérdés
Sokan vannak akik házhoz rendelik az ebédet, viszont az furcsa lenne, ha abból kapna a pici.Tudom, hogy vannak olyan családok is, ahol a nagymama vagy a bébiszitter főz, de én most nem erre lennék kíváncsi.
2011. ápr. 4. 14:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
88%

Én szoktam főzni is, és rendelni is. Mindig eszik a rendelt kajából is a 2 évesem. Nincs ebben semmi rossz.

Nem mérgező vagy ilyesmi.

2011. ápr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%
szerintem a hozatott kaják hozzávalóit jobban ellenőrik (HACCP stb) mint a sarki hentesnél a husit (ki tudja a raktárban hány légy mászott végig rajta)
2011. ápr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is rendelem az ebédet hét közben, és egy éves kora óta abból eszik a kisfiam, aki két éves. Vacsorát és hétvégén persze szoktam főzni, tehát nem jelenti azt, hogy ha rendel valaki, akkor lusta és nem tud főzni. De én azt az időt, amit hétköznap a két fogás elkészítésével töltenék, a kisfiammal töltöm, mellette van még két gyerekem, akik menzán ebédelnek, napközisek, de este együtt vacsorázunk abból, amit én készítek:)
2011. ápr. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Szerintem mindenki úgy oldja meg ezt a dolgot, ahogy a családjának a legmegfelelőbb. Hasznos válaszokat kaptam, amit még egyszer köszi mindenkinek. Kismama vagyok, aki néha elbizonytalanodik, ezért inkább ír, és kérdez.
2011. ápr. 4. 19:37
 15/20 anonim ***** válasza:
Én sem mindent tudok megfőzni,de nekem hatalmas szerencsém van mert szakács a férjem és minden másnapra főz nekünk,így rendelni sem kell.2,5 éves a kislányom és 6 hós a fiam.
2011. ápr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én szeretek főzni, de mindig besokallok, hogy mennyi idő elmegy vele (én tanulok is), meg utána a mosogatás, stb.. Így havonta 1-2 hetet lazítok, olyankor rendelünk, 2-3 hétig meg főzök. De igyekszem többet főzni, és abból lefagyasztani, h mondjuk csak köretet kelljen hozzá készíteni. És érdekes, a szomszédok (társasház) már megjegyzést is tettek arra, h rendelünk, persze kedvesen... (Itthon vagyok, nem dolgozom, 2. babát várjuk). De nem magyarázkodtam, csak mosolyogtam magamban, mert szerintem irigységből mondták (olyanok sajnos). Azt nem kell tudniuk, hogy én tanulok, ha a gyerek alszik, ha ébren van vele foglalkozom, + a porszívózást, mosást, teregetést, felmosást is olyankor végzem.
2011. ápr. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is most lesz 2 éves a fiam és főt kaját egyáltalán nem eszik.Hétvégén mindig főzünk,hétköznap nagyon ritkán.

1 éves koráig szinte mindent megevett amit elé raktam.Sajnos utána csak egyre rosszabb lett.Múlthéten is főztem minden másnap mindenféle finomat teljesen feleslegesen egy falatot sem evett egyik kajából sem a gyerek.Egyszer régebben már rendeltem egy étteremből kaját és olyan jóízűen ette a fiam,hogy jó volt nézni.Most április 11 től meg egy iskolából fogom hordani az ebédet, mert inkább a fiammal töltöm az időt kint a szabadba így hogy már ilyen szép idő van.Ma is lent voltunk majdnem 5 óra hosszát,bejártuk a környéket a játszótereket,stb.

Meg ha a rendelt kaját megeszi,az én főztömet meg nem, akkor egyértelmű,hogy inkább rendelem a kaját csak egyen főtételt.

Egyébként meg szerintem semmi gond nincs azzal ha valaki rendeli az ételt.Nekem a főiskolán volt olyan oktatóm nő aki 50 éves létére sem tud főzni és soha nem is főzött és mégis felnevelt pár gyereket.

Én tudok főzni viszont nem szeretek.Felesleges időpazarlásnak tartom.Megyek vissza dolgozni nemsokára (3-rom műszakba) a munkahelyere mert lejár a gyedem akkor jó pár hónapig még hétvégén sem fogok főzni az biztos.

2011. ápr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
én ismerek pár anyukát aki hozatja,és azért mert nem tud főzni,és a gyerekének is abból ad.én nem tartom jónak ezt mert szerintem ha valaki rutinos a konyhában(elég rövid idő alatt azzá lehet lenni)az sercperc megfőzi az ebédet és tudja miből.nálunk a családban elteszünk mindent télire és húst is megbízható háztól vesszük s lefagyasszuk.én ezekből az alapanyagokból főzök főleg és ha hiszitek ha nem 4 fogást megcsinálok előkészítéssel együtt 2 óra alatt(általában eg bonyolultabbat meg egy egyszerűbbet)és még a lányom is szokott segíteni..na ezt az élményt aki hozatja már bocsi de nem adhatja meg a gyerekének és ezt az időt is együtt töltjük csak éppen úgy hogy ő moshatja a krumplit meg szórhatja a sajtot a pogira és közben mondókázunk énekelünk.,mi 8kor kelünk elrendezzük magunkat és egymást:-) fél 11-11 körül már kint vagyunk és 1 körül jövünk fel ebédelni,meg aludni,délután szoktam egyben mosogatni kb 20 perc fél óra mert akkor már sok van s ennyi kb másnaponta főzök.és délután is lent vagyunk 2-3 órát.2 évesem van
2011. ápr. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
én a világért nem adnék neki hozatott kajából. csak nézzen be vki egy éttermi konyhába, milyen a higiénia,mit és hogy használnak fel....elhiszem hogy lehet jót is kifogni, de az átlag nem az. én minden nap főzök ebédet, és mégis megyünk játszótérre délelőtt is délután is (reggel 7-kor kelünk, 9-re kész van minden, olyat főzök ami mellett nem kell ott állni, meg olyat amit elő lehet készíteni és ha hazajövünk a játszóról, negyed óra alatt kész van). mondjuk én már 10 éve főzök, de sztem nem egy bonyolult dolog, meg lehet hamar tanulni. 2 éves múlt a kislányom (aki nem válogatós).
2011. ápr. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Inkább hozatott kajából egyen, mint üveges bébiételt!


Nálunk van egy nő, 3 éves a gyereke és a kisfiú csak az üveges bébikaját eszik.

2011. ápr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!