Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem szeretem, ha a nagyszülők...

Nem szeretem, ha a nagyszülők biciklin viszik a kisfiam, mégis a kérésem ellenére úgy szállítják, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

azt mondják én túlaggódom a dolgot. Egyszerűen én nem érzem biztonságosnak, és kértem, hogy ne vigyék, erre ma velem szembe jönnek bicajon. nagyon mérges lettem, felkaptam és szó nélkül hazajöttünk.

mit kéne mondanom, hogy megértsék? nem akarok azzal fenyegetőzni, hogy nem viszem oda a gyereket.

köszi a segítséget.


2011. júl. 24. 12:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Mond el nekik részletesen, hogy miért tartod veszélyesnek, hátha úgy megértik. Egyébként nem biztos, hogy túlparázza. Bár nem tudjuk a részleteket, mi van ha a nagyszülő már 65-70 éves, a biciklije meg 100, és a nagy melegben megiszik 1-2 sört, ha hideg van akkor meg 1 felest melegítőnek? Na akkor is túlparázza? Én vidéken nőttem fel. Sokan ragaszkodnak a rozzant biciklijükhöz, vagy nincs is másikra pénz, és általában a kocsma az egyetlen szórakozás a faluban:-). Bocsi kérdező, természetesen nem a gyermeked nagyszüleiről írtam ezt, csak példának, hogy ha nem tudjuk a részleteket ne minősítsük, hogy túlparázza.
2011. júl. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Forgalmas főúton mondjuk én se engedném bicajon vinni a lányomat, sisak ide vagy oda. Vagy mondjuk olyannak, mint az anyósom, aki egymagában is állandóan elesik a bicóval, és képtelen odafigyelni bármire is mert az IQ-ja alig észlelhető szabad szemmel.

Amúgy akár igaza van a kérdezőnek, akár nem, TÖKMINDEGY, mert ha rábízom valakire a gyerekemet, és megkérem, hogy így és így viselje a gondját, akkor az illetőnek erkölcsi kötelessége ahhoz tartani magát, vagy legalábbis előre jelezni, ha valamiben nem TUDJA ahhoz tartani magát, nem pedig sumákolni. A gyerek ugyanis a szülők felelőssége, ezért a szülők döntik el, mit lehet és mit nem.

2011. júl. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!