Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem szeretem, ha a nagyszülők...

Nem szeretem, ha a nagyszülők biciklin viszik a kisfiam, mégis a kérésem ellenére úgy szállítják, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

azt mondják én túlaggódom a dolgot. Egyszerűen én nem érzem biztonságosnak, és kértem, hogy ne vigyék, erre ma velem szembe jönnek bicajon. nagyon mérges lettem, felkaptam és szó nélkül hazajöttünk.

mit kéne mondanom, hogy megértsék? nem akarok azzal fenyegetőzni, hogy nem viszem oda a gyereket.

köszi a segítséget.


2011. júl. 24. 12:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj velük, mondd meg, hogy ha nem hajlandók a te kérésed betartani a te gyerekednél, akkor sajnos nem fogod tudni legközelebb elengedni a gyereket hozzájuk.


Egyébként meg gondold végig, gyerekülésben, sisakkal semmi baja nem lesz a gyereknek szerintem sem.

2011. júl. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell azzal fenyegetőznöd, hogy nem viszed oda a gyereket, csak azt, hogy nélküled nem lehet a nagyszülőkkel, mert úgy tűnik megbízhatatlanok és semmibe veszik a kéréseidet.
2011. júl. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha gyerekülésben viszik, akkor azt mondom, hogy túlparázod. Ha ülés nélkül (pl. a csomagtartón), akkor az már jogos.

Mondd, meg nekik, hogy ne vigyék így, mert veszélyes. Ha nem értik meg, akkor ne hagyd ott egyedül a fiad.

Vagy vegyetek valami olcsó ülést, hadd vigyék, ha annyira akarják (mi ezt tettük)...

2011. júl. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

ülésben sisak nélkül ültetik az ülésben.

egyszerűen én nem tartom biztonságosnak

2011. júl. 24. 13:16
 5/12 anonim ***** válasza:

Elnézésedet kérem, de azt hittem, hogy minimum a vázra ültetve szállítják, hogy ennyire fel vagy háborodva. Semmi baja ne lesz, ha biciklisülésben viszik. A sisak hiánya okoz ilyen problémát?

Próbáld kicsit lazábban és higgadtabban kezelni a problémákat! Nagyobb veszélyben van a gyerek egy törpmotoron, mint egy évtizedek óta bicikliző ember (aki nem mellesleg szülő is volt)mögött egy biciklisülésben.

2011. júl. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

vegyél sisakot és kérd meg őket h abban legyen a gyerek utalj rá h akár meg is büntetheti őket a rendőr ha meglátja

ha az alap megvan akkor szerintem nem kell aggódni

hidd el nem akarnak rosszat a gyereknek és neked sem

2011. júl. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha sisak van rajta, akkor nincs ebben semmi elítélendő, itt a környéken rengetegen viszik így a gyermeket. Így a legegyszerűbb, ha nincs autó.
2011. júl. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem még sisak nélkül sem olyan vészes. De ha ennyire félsz, akkor vegyél egy sisakot, és kérd meg őket, hogy úgy vigyék.

(Amúgy tényleg túlaggódod...)

2011. júl. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

De itt nem az a kérdés, h túlaggódja-e, vagy sem. Mint a gyerek anyjának, volt egy kérése, amit semmibe vettek. Ettől én is falra mászom... Lehet azt gondolni, h hülye nevelési elveim vannak, akkor is elvárom, hogy betartsák őket.

Én pl attól vagyok rosszul, ha a gyerekem nélkülem v. apja nélkül ül másnak az autójában. Hiába van a saját ülésében, nem akarom, hogy így szállítsák. Kis táv még ok, de pl már 20-30 km-t sokallok. Egyszerűen ez a bogaram, mindenkinek van vmi stikje ( attól félek, h történik vmi, és nem vagyunk ott vele - tudom, h hülyeség, igyekszem legyőzni, de egyelőre még megvan a parám).

Sarkos leszek: ha pl te nem akarod kompba ültetni a gyerekedet, ezt közlöd a családdal, a nagyszülők mégis vesznek egyet magukhoz és stikában beleültetik amikor nem látod, és kiderül, te nem leszel full ideg? Mert én igen.

Más példa: nagypapa adogatja a 2 évesem kezébe a hegyes, recés késeket, h terítsen. Megkértem, h ne tegye, mert akkor majd otthon is akarja, meg különben is véletlenül elbotlik és kész a baj. Jött a duma, hogy akkor pakoljam máshova a késeimet...bakker... megkértem még egyszer, ne csinálja, azt mondja ok. Erre következő nap megint arra megyek be a konyhába, h a gyerekem kezébe a kés. Szerintetek? Mintha kb egy szülőgép lettem volna, aki megszülte neki az unokáját, de egyébként le kell szarni amit mond. Ne haragudjatok, de ez bicskanyitogató...

szóval jó hosszú lett, lényeg, hogy lehet azt gondolni, h a kérdező túlparázza, és hülyeségektől fél, de akkor is ő az anyja a gyereknek, ő neveli, igenis tartsák be a szabályokat...

2011. júl. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Konkrétan ez az ügy van túl aggódva. Én is féltem a lányom. Nálunk is vannak szabályok, de azért ne hasonlítsuk már össze azt, ha egy gyermekülésben van a biciklin a gyermek vagy épp hegyes késékkel a kezében sétál, mert azért az nem ugyanaz!
2011. júl. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!