Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit teszel, ha a nagyszülők...

Mit teszel, ha a nagyszülők titokban, amikor te kimész, gyorsan arra biztatják a gyerekedet, hogy egyen/tegyen valamit amit te nem engedtél?

Figyelt kérdés
És hogy reagálsz, ha tudják róla, hogy érzékeny az ételre, és akkor is buzdítanák, hogy egyen belőle?
2011. máj. 7. 18:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
11%

az én gyerekem nem enné meg, mert fegyelmezett, így hiába biztatnák. Nem tudnák megetetni vele.

Úgyhogy én úgy gondolom a gyereket kell megnevelni, hogy mik a szabályok és akkor nem fordulna ez elő.

2011. máj. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
14%
Ja és ilyenkor a gyerek kap büntetést, szigorúan, ha elfogadja, nincs apelláta, ha nagy hiszti van, öltözés és indulunk haza. Aztán a nagyszülők is gondolkodhatnak, hogy miért keverték bajba a gyereket. És beigazodnak, nálunk már egy pohár víznél is az van, kérdezd meg anyádat.
2011. máj. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Egy másfél éves gyerek nem tudja felmérni, hogy ő abból ehet-e vagy sem. Még egy sokkal nagyobb sem ismeri az ételek összetételét!
2011. máj. 7. 18:25
 4/19 anonim ***** válasza:
72%

Off:Szép család...

A nagyitól még egy pohár vizet sem?Pfff...

Ilyen hozzáállással a házam küszöbét nem léphetnéd át!


On:Először is a nagyszülőkkel kell beszélni, és megértetni a dolgot, nem a gyereket büntetni, ez fontos.És nem hiszem, hogy egy nagyi, vagy papa is rosszat akarna az unokájának, csak nincsenek tisztába azzal, hogy ez a dolog akár káros is lehet.KOMMUNIKÁCIÓ!

2011. máj. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

hát első én nem lennék a gyereked,ilyen hülyeséget,de te tudod,katonának jó lesz.

Bizony kérdező légy határozott.ha nem szabad nem szabd.mond meg nekik hogy nem jó kedvedből vagy nem azért mond hogy szórakozz hanem a gyerek egészsége a lényeg,ha látni akarják,kiütésekkel,vagy sírni fájó hastól,vagy ne adj isten a kórházba menni látogatni akkor csak tegyék.a viselkedésükből az látszik,hogy nem vesznek komolyan,úgy gondolják csak felfújod,hát mond el neki,ha igy megy továbbra is nem bízod rájuk a gyereket.

2011. máj. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Épp ez a baj: elmondtam értelmesen, szépen, amikor rájöttem, hogy a hátam mögött akkor is megteszik, akkor elmondtam kevésbé szépen, megmutattam, milyen lesz tőle, de ez pár hétig volt hatásos, most megint megtörtént.


Hiába mondom, hogy az egészségére káros, legyintenek, hogy pár falat nem árt. Dehogynem!

2011. máj. 7. 18:36
 7/19 anonim ***** válasza:
47%

nézd, ha egy gyerek ÉRZÉKENY egy adott ételre, mint az enyém, az az életébe kerülhet, nem engedek. nem katonát nevelek, csak egy olyan gyereket, aki súlyos anyagcsere betegsége ellenére minél tovább, szövödmény mentes életet élhet. Mondjuk gondolom nem másfél évesek írnak ide, hanem felnőttek és fel sem fogják ennek a súlyát, igazad mit várhat az ember egy másfél évestől? Épp ezért a gyereket büntetem, és ő előbb megérti és igazodik. Felnőttek már ilyen hülyék maradnak. És egyébként NEM ENGEDNÉM, hogy átlépje a gyerekem a házad küszöbét, ha nehéz megérteni még egy pohár vizet sem, mert ÉN tudom, mit mikor hogyan kaphat a gyerekem és egy kérdés "szabad" nem kerül semmibe.

És abban igazad van, hogy másfél évesen nem tudhatja az ételek összetételét és ezért az enyémek senkitől semmit, még egy pohár vizet sem fogadnak el, a megkérdezésem nélkül. Csak amire én rábólintok. És nem olyan nehéz, a mi környezetünkben, mindenki betartja. Megkérdezik, ez mehet?

És még a makacs nagyszülők is, mikor látták a szigorú büntetést, amit a gyerek kapott miattuk, valahogy elment a kedvük az ilyesfajta biztatástól. Nézd itt a válaszok is igazolják a tapasztalatomat, felnőttnek magyarázhatsz, többre mész a másfél éveseddel.

2011. máj. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
44%

Ja és egyébként, a kórházban egy kórteremben feküdt egy 19 éves lánnyal, akinek ilyen anyja lehetett, mint te, az orvos elmondásából, tönkre van a veséje, a szeme, a lába. Ja és mondták neki, arról, hogy valaha gyereke lehet nem is álmodjon, de rendes életről sem, mert 5 éven belül amputálni fogják a lábát és járhat vesedialízisre, anyuci meg pelenkázhatja meg kitolhatja a napfényre kicsit.

Nem tudom, sosem kérdeztem, mert magamtól úgy gondoltam, inkább egy szigorú anya gyereke lennék, mint 19 évesen fájdalomcsillapítokón kelljen élnem, meg egész életemben diétán.

Mondjuk nekem anyukám is szigorú volt és mai napig nincs egészségügyi problémám, holott súlyos anyagcsere zavarom volt, májnagyobbodással, vékonybél gyulladással- de volt ismerősőm, akinek 13 évesen már eltávolították a vastagbelét.


Sajnos, hogy ebben a korban a szülő dönt, hogy gyereke sorsa felett és én azt döntöttem a lehető legegészségesebben adom át őt saját magának. És aztán ő majd kezd vele, amit akar. De a példákból úgy tűnik, ezek az emberek nem tévednek le a helyes útról, fel sem merül.

És az én gyerekem nem fog kiütésekkel, akármikkel kórházba kerülni, mert nem engedem. Pláne egy ilyen felesleges dolog miatt.

2011. máj. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
12%

Ha szerinted ez a tökéletes, amit Te csinálsz, akkor minek mentegeted magad?Nem kell ide kisregény.

Nincs is beteg gyermekem, hála istennek...

2011. máj. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%

Hát a pohár víz tényleg durva. Szegény gyerek, milyen gyerekkora van már.

Ellenben ilyen nagyszülőkre mint a kérdezőé se bíznám a gyerekem. Ez kimondott rosszindulatú bunkóság, hogy az anyja ellen piszkálom a gyereket azzal, hogy nem baj ha anyu nem engedi, akkoris. A nagyszülőket kell büntetni nem a gyereket, mégpedig azzal, hogy nem viszem oda.

2011. máj. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!