Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit teszel, ha a nagyszülők...

Mit teszel, ha a nagyszülők titokban, amikor te kimész, gyorsan arra biztatják a gyerekedet, hogy egyen/tegyen valamit amit te nem engedtél?

Figyelt kérdés
És hogy reagálsz, ha tudják róla, hogy érzékeny az ételre, és akkor is buzdítanák, hogy egyen belőle?
2011. máj. 7. 18:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
32%

nem mentegetem magam, mert nincs miért. Annak van miért mentegetőzni, akinek a gyereke érzékenysége ellenére, olyan kaját kap, amit nem szabadna. Az én gyerekemmel ez nem fordul elő.

Egyébként én beteg gyereket kaptam, mert a Jóisten tudja kire, mit bízhat. Néha melléfog, de örülök, hogy a te gyereked esetében nincs ez így. Legalább ennyivel is könnyebb az élete, bár majd x év múlva írhat ide, mit tegyek, ha anyám nem képes felfogni, hogy... Úgyhogy teljesen nem lehet nyugodt, fog ő még szégyenkezni a fafejűséged miatt.

2011. máj. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
32%
Már felnőtt gyermekem van:)
2011. máj. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Alaposan beszélgess el a nagyszülőkkel, ne hagyd, ennyi!
2011. máj. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

sz@r gyerekkora van és még sz@rabb kamaszkora és felnőttkora lesz, kétségtelen,mert súlyos, autoimmun betegsége van, amivel együtt kell élnie. Nem járhat oviba, minden mozdulatát meg kell tervezni, át kell gondolnia. Nem választhat magának szakmát, nem szerezhet jogosítványt.

Erről nem tehetek, illetve annyiban, hogy én szültem meg őt, arról igen, hogy ne kelljen megmutatnom senkinek, mi történik, ha nem tartja be a szabályokat.

De úgy gondolom, hogy annak sem lenne értelme, ha most eutanáziát gyakorolnék rajta, mert így hogy lehet élni, kérdezi egy idegen, itt egy internetes lapon.

De lehetne leukémiás is, azt mondta egy ismerős a lánya 9 évesen halt meg több évnyi szenvedés után, hogy higgyem el, fantasztikus gyerekkora van, mert az ő lányának aztán tényleg sz@r volt. Kórházban egész életében, napi lumbálások, infuzió, kemoterápia és mindez azért, hogy 5 évvel később meghaljon. Az én fiam ezt a sz@r életét, ha betartja a szabályokat akár 90 évig is élheti. Úgyhogy viszonyítás kérdése.

2011. máj. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
51%

kedves utolsó,nagyon rossz hogy ilyen beteg a gyereked.pont ezért nem értem miért őt bünteted mások hülysége miatt???ha ennyit szenved,törném el annak a kezét aki olyan ételt italt ad neki ami nem szabd,de hogy őt bántsam az kizárt,még egészségesen is,igy kedves anyuka,iszonyatos,hogy ilyen a gyermeked,de ebben a kérdésben a te jó anyai mivoltod sajnos megkérdőjelezem.Máshol biztos okosabb vagy mint ebben a kérdésben.

egy válaszoló a sok közül.

2011. máj. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
NEm engedném őt a nagyszülők közelébe, amígy nem változtatnak a viselkedésükön!
2011. máj. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Beszélnék velük először szépen, aztán csúnyán, de végső megoldásként nem engedném többet, hogy felügyelet nélkül legyen velük.

Valaki írta, hogy a kommunikáció mindent megold, hát én is ezt hittem, aztán most kellett szembesülnöm vele, hogy vannak olyan emberek, akik tényleg meg vannak győződve a maguk igazáról, mondhatok én akármit, akkor is, ha az én gyerekemről és egészségéről van szó. NEm érdekli őket, mert ők már szülek gyereket, meg ők csak jót akarnak, meg annyitól nem lesz baja, meg ők csak tanácsolták stb. Mondjuk nálunk nem anyósék,hanem a férjem testvérei ilyenek.

Mi többet nem visszük hozzájuk a gyereket, ők meg megsértődtek.

2011. máj. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Sajnos nem lehet velük kommunikálni a szó valós értelmében, egyéb téren is tapasztaltam már. Csak ez ledöbbentett, hogy a legapróbb helyzetet is kihasználják, ráadásul úgy, hogy titokban próbálták - ebből viszont nekem egyértelműen az jön le, hogy azért csak érzik, hogy rossz, amit tesznek, különben miért kellene a hátam mögött sunyiskodni?

Az bánt a legjobban, hogy ha véletlenül nem hallom meg, és bármi baja lett volna a gyereknek, akkor nem is tudom, hogy mitől.

Kb. 1 kerek percre mentem át egy másik helyiségbe...

2011. máj. 7. 23:07
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nagyszülő így viselkedik, azzal megtanítja a gyereket, hogy hogyan kell anyát, apát becspni, átverni. Nem vinném oda a gyerkőcöt.

A másik: Írta itt az anyuka, hogy a saját gyerekét bünteti meg, ha elfogad kérdés nélkül bármit, ami az életébe kerülhet. Ti csúnyán lehurrogtátok, pedig gondoljatok bele, ha a gyerek nem tanulja meg mit ehet és mit nem, az életébe kerülhet. Én megértem az anyuka álláspontját, mert láthatjátok milyen sok a hülye értetlen felnőtt akire az unokát sem lehet rábízni, mert nem érti meg, hogy nagy bajt okozhat. Ráadásul ha idegen helyen kínálják meg valamivel ( mondjuk osztálytárs anyukája) a gyerek saját felelősségén múlhat az élete.

2011. máj. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!