Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez mekkora baj? Gyermekeimre...

Ez mekkora baj? Gyermekeimre nem kíváncsiak a rokonok, nagyszülők, így nem is kapnak tőlük ajándékot.

Figyelt kérdés

Szerintetek mekkora baj (a gyerekeimre nézve), hogy a nagyszülők nem foglalkoznak az unokákkal?


Sem ajándék, se találkozás, semmi.


Nagyobb korukban pszichés problémák lehetnek ebből? Mit mondjunk majd a gyerekeknek, ha nagyobbacskák lesznek és megkérdezik, hogy miért nem akar mama-papa látni? Miért nem kapunk ajándékot tőlünk? Nem szeretnek?

Mit kell ilyenkor mondani?

Nagyobbik fiam lassan 3 éves lesz.


2011. aug. 29. 15:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Ti is meglátogathatjátok őket. Az ajándékozás meg egyáltalán nem lényeg.
2011. aug. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Nem bántani akarlak, de annyira az jön le,hogy ajándék a lényeg, hogy nagyon.

De nem, nem lehetnek pszichés problémáik. Biztos van oka,hogy nem jó a családi viszony. Talán meg kellene beszélni a gyerekek érdekében!

2011. aug. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem az ajándék a lényeg, mert tőlünk mindent megkapnak. DE!, ha bekerülnek közösségbe, akkor igenis ez elő fog jönni. Hogy Pistike kapott a mamájától ezt és azt.


Ezért emeltem ki az ajándékokat.


Igen, nem ok nélkül romlott meg a kapcsolat.

Nagypapa: "akkor kezdődik az élet, amikor a gyerekek elköltöznek és a kutya is megdöglik", azaz új életet kezdett 55 évesen, és nem kíváncsi sem a fiára, sem az unokáira.

Én anyukám pedig már csakazért sem segít, kíváncsi az unokáira, azt mondja, majd ha apóst érdekli, akkor őt is.

Ez van.


Nem az ajándékokra fáj a fogam, hisz nekem abból mi hasznom lenne.

Anyu, amikor látta a fiam játékait, kiakadt, hogy mennyi drága játéka van, ő pedig éhezik. (miközben több a nyugdíja, mint a max. gyedem)


Az a kérdés, hogy a gyerekeknek ez mennyire lesz hátrány????

2011. aug. 29. 15:58
 4/13 A kérdező kommentje:

Szóval anyu sem kíváncsi rájuk, mintha irigy lenne. Még a kislányomra is, hogy minek neki sok ruha, úgyis kinővi. Mindent vaterán veszek.

Még a kisfiamnak is mondta múltkor, hogy kérd anyádtól, mamának nincs pénze. Kisfiam értetlenül nézett a 2,5 évével.


Megbeszélni már nem lehet.

2011. aug. 29. 16:01
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

Semennyire. Akinek korán meghalnak a nagyszülei azok szerinted sérültek?

Azok is felnőnek valahogy! Barátnőm apukája árva gyerek, tehát ott azért nincsenek nagyszülők, anyukája szülei pedig korán meghaltak. Mégis felnőtt. A szomszéd nénit tekintette nagyinak!

Én tanítottam, de olyan sokszor nem hallottam a gyerekektől,hogy a nagyitól ezt meg azt kaptam. Főleg a mai világban a kisnyugdíjas nagyszülőktől nem is lehet elvárni. Rosszabb,ha nincs meg valamelyik szülője!

2011. aug. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi kérdező nem akarlak bántani, de ilyen nagyszülőkre akik tojnak a gyerekre és csak azért nem menni mert a másik sem megy nincs szüksége egy gyereknek.

Sajnálom, hogy anyukád is így áll hozzá a dolgokhoz.

2011. aug. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Remélem, hogy nem lesz gond. A játszótéren van egy idősebb, de fiatalos nagyi, mindig hozza az unokáját. Amikor a fiam meglátja, mondja, hogy ott a "mama"

Ezért is merült fel bennem. És mindig kap apróságokat tőle, játszik is vele a nagyi és nagyon szeretik egymást.

2011. aug. 29. 16:13
 8/13 A kérdező kommentje:

Egyébként nem hiszem, hogy egy 100ft-os zsírkrétán múlna szegény kisnyugdíjas (100 e ft nyugdíj) anyám pénze.

Egyébként egy lakásban lakunk, csak kimenekült a telekre, az összes rezsit mi fizetjük. Havonta 2-3 napot jön haza a nyugdíjáért és bevásárol, majd visszamegy a telekre.

Már laktunk albérletbe, most megint elköltözünk, pont anyu miatt, mert annyira ellenséges még a saját unokáival is.

2011. aug. 29. 16:17
 9/13 A kérdező kommentje:

Amikor hazajön anyu, kisfiam lelkes, örül neki, de nem sokáig, mert a "mama" hamar lerázza. Most nem érek rá, megyek a boltba, most nézem a sorozatomat, most a kutyát viszem le, mama fáradt, mama öreg, tudod M---kám nem mindegy mikor mama a mama. és kizárja a szobájából.

Na szóval inkább elmegyünk, mert szerintem ez elég rosszat tesz a fiamnak. Kislányom csak fél éves, de róla még a ruhát is sajnálja.

2011. aug. 29. 16:20
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem a gyerekek azt tekintik normálisnak (legalábbis kamasz korukig), amiben felnőnek. Nálunk pl. az egyik nagyszülőpár közel lakik, nagyon jóban vannak a gyerekkel, az én szüleim viszont csak szülinapon-karácsonykor jönnek át, akkor hoznak ajándékot, egy órát itt vannak, aztán el. Szerintem ez sem normális, inkább ülnének le beszélgetni az unokájukkal egyszer. De ezt nem lehet erőltetni. A gyereknek meg az az első reakciója, ha meglátja őket, hogy „mit hoztatok?” – hiszen ennyi a kapcsolatuk max. És bár egy igen értelmes srácról van szó, sosem merült fel az, hogy ők miért nem foglalkoznak vele, és pl. az unokatesóinak a nagyszülei (akik folyton hozzák-viszik a gyerekeket) miért foglalkoznak ennyit velük.

A másik gondolatom az, hogy a gyerekekkel őszintének kell lenni. Ha megkérdezi, miért nem jön soha a nagypapa, mondjátok meg, hogy mert ő ilyen. Minden ember más, a nagypapa sajnos nem a legjobb fej.

Ha „nagyobbacskák” lesznek, szerintem már nem is fogják keresni a nagymama társaságát.


Emlékszem, nekem elég fura nagymamám volt, bár ő „adott ajándékot”, és vigyázott is rám, de mindig éreztem, hogy nem teszi szívesen. Nem is szerettem nála lenni, de azért azt sem gondoltam, hogy én nem vagyok szerethető vagy ilyesmi, hiszen a szüleim bírtak. :)

2011. aug. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!