Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan viszonyultok a nagyszül...

Hogyan viszonyultok a nagyszülők "magán akcióihoz" amikor az unokára vigyáznak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A 2 éves fiamat mostanában 1-2 napra rábízzuk a nagyszülőkre és azt tapasztaltam, hogy időnként nagyon nyeregben érzik magukat abból a szempontból, hogy a gyerkőc amikor az "övék" akkor egy csomó dolgot a saját belátásuk szerint csinálnak és tesznek arra, hogy mi szülők mit szeretnénk, vagy mit kértünk az adott dologgal kapcsolatban.

Például a minap az egyik nagyszülő közölte velem, hogy vesz a fiamnak egy gumicsizmát, mert bele akarja vinni a Dunába tapicskolni. A hajam égnek állt, hogy ilyen ötletei vannak. Egyrészt koszos a Duna, a másik az, hogy egy 2 éves gyereket aki időnként hisztizik és dacos, nehéz fegyelmezni, bele akarja vinni a Dunába?


2011. júl. 20. 16:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Egy elottemszolo mar jol kifejtette a dolgot szerintem. Teljes mertekben attol fugg hogy a nagyszulo felelossegteljes e,mert ha igen akkor nem lesz semmi baja a gyerkocodnek. viszont ha te nagyon probalod ot ovni mindentol az nem a legjobb otlet mert nem tesz jot az immunrendszerenek sem. Van olyan ismerosom aki meg a kis szellotol is ovja a kisfiat , es mindenfele betegseg el is eri.
2011. júl. 21. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!
2011. júl. 21. 09:59
 13/15 anonim ***** válasza:

A szüleim azt mondták erre, hogy a nagyszülőknek az (is) a dolguk, hogy kényeztessék az unokákat :) Pl. náluk mindig van vmi nasi, amit persze imádnak a gyerekek. Csak aztán meg csodálkoznak, amikor nem esznek az ebédből rendesen... :)


De pl. Anyumnak is van jópár idióta húzása. A múltkor egy nagy játszón levette a kicsiről a nadrágot és a pelust is és egy szál bodyban hagyta homokozni és csúszdázni. Persze kb. 5 perc alatt tiszta pisi lett a bodyja, Anyu meg csodálkozott, hogy "jaaaaaaa, erre nem is gondoltam" :)

2011. júl. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én nem engedném. most le fogtok pontozni, de egyszeruen nem lehet mar a nagyszuloket megvaltoztatni, es nagyon nagyon nehez a fejukbe verni, hogy MI neveljuk a gyerkocot.

a fiam elott tok jo kapcsolatom volt az anyosommal, es rossz volt anyukammal.

amikor megszuletett a fiam KÉRTEM, hogy senki ne jojjon az elso par napban, anyós, após persze jottek, es hoztak a ferjem ertelmi fogyatekos noveret is (hozzanyult a gyerekhez, meg nyomkodta, meg a gyerek takarojara ult, meg ilyen dolgai vannak, kezelhetetlen)

anyukam akkor jott, amikor mondtam, es nagyon a szivere vette, hogy "bezzeg anyosomek". elmagyaraztam neki, hogy nekem az a latogatas nagyon megterhelo volt

igy kezdodott.

utana kertem, hogy beszeljuk meg, hogy mit vesznek neki.

az lett, hogy anyósék semmit, anyukam megbeszeli velem (mondjuk az esetek 90%ban, de akkor is haladas)

szoval hiaba probalkozok, anyos apos engedi, hogy felmasszon a szekrenyre (mi van ha raborul? nincs rogzitve), megdicserik (!!!!) ha a szoba kozepere kakil, stb


anyukam meg normalis nagymamakent viselkedik. hihetetlen.


elmentunk 2 napra, most, hogy majdnem ket es fel eves a fiam. anyukamra biztam.

es megmondtam teljesen nyiltan, hogy addig nem fogom anyosra aposra bizni (ugy, hogy en nem vagyok ott) hosszabb idore, amig valamelyikuk (vagy a gyerek, vagy ok) fel nem nonek a feladathoz.


nagyon, nagyon nehez "megnevelni" a nagyszuloket,de nem hagyhatod annyiban, mert most ez, kesobb meg mi lesz?

nagyon felek tole, hogyha ilyen kis dolgokban nem hallgatnak rank (a ferjemre se), akkor kesobb mi lesz.


minden egyes alkalommal kiallok, es elmondom. eredmenye csak sertodes. (allergias a fiam a tejre, szuletese ota, mindig mondom, nagyapa kakaoval akarja itatni, 9 honaposan epret akart neki adni, es 3 hónapos volt, amikor el kellett magyaraznom (NEM ERTETTE MEG, utana is adni probalt nkei), hogy "harom honapos gyerek _nem_ ehet rántottát")


viszont konkret problemara is valaszoljak: tapicskoljanak, ha olyan a gyerkoc, hogy elvezi, de akkor pocsolyaba, és ne a dunaba!


ahol lehet (a leirtak ellenere) keresni kell a komprumisszumokat

2011. júl. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2011. júl. 23. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!