Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány órát alszik 3 év körüli...

Hány órát alszik 3 év körüli gyermeked? Kikészültem.

Figyelt kérdés
Ha megnyúzom se alszik. Ez megy több mint egy éve. Csak veszekedéssel van déli alvás de kb. 2 hónapja már úgy se. Heti 1 max 2 szer fél 1 óra. Este 8tól reggel 8ig alszik. Elég lenne? Már belefáradtam az örőkös orditásba veszekedésbe a déli alvás miatt. Este szépen alszik. Tudom hogy fontos a déli pihi ezért erőltetem több mint egy éve! De ha kikészítem a napi vergődéssel az se jobb nem?
2011. jún. 27. 12:33
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Azért erőltetném, mert van egy egy éves öccse, és az a gáz, hogy mostmár nem tudom őket össze sem egyeztetni. Egyszerre kelnek reggel nyolckor, a kicsi max. délig húzza ki de akkor már nagyon álmos. A nagy nem alszik mert gondolom korai. Van, hogy a kicsi elalszik tíz körül, és akkor kettő körül még alszik fél órácskát, míg a nagyot is elaltatom, csakhogy már nem hajlandó se kettőkor, se fél háromkor, se délbe, se sehogy aludni. Négy - öt naponta egy órát max. El fogom hagyni nála a déli alvást, csak bűntudatom van, hogy milyen link anya lettem..... Köszi a válaszokat!!!
2011. jún. 27. 13:55
 12/17 anonim ***** válasza:
Fontos mérlegelni, hogy este 8-ig valóban jól érzi-e magát ébren, vagy már 5-kor nyűgös és semmi se jó neki. Ha az előbbi, akkor ne erőltesd az alvást, ha az utóbbi, akkor igen. Persze nem veszekedéssel, inkább ígérj be neki délutánra programot, pl. játszótér, ahova nyűgösen amúgy se vinnéd le, szóval nem mesterkélt zsarolásról van szó, hanem tényekről. Tudom, könyű mondani, hogy ne veszekedj vele, csinálni sokkal nehezebb...
2011. jún. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy linkségről lenne szó, hiszen mindennap rendszeresen próbálod elaltatni. Ha ő ilyen, ezt kell elfogadni.


Én inkább azokat nem értem meg, akik be se vezetik a napirendet, az elalvási / altatási rituálékat, csak megvárják, míg a gyerek szó szerint felbukik. Addigra persze már a szülők is holtfáradtak, próbálják a gyereket viselkedésre bírni, de már ő erre képtelen, mindenki ideges és elégedetlen a másikkal. Élő példa, több ilyen családot is ismerek. Ja és persze állandóan mennek az alkudozások. A szülő meg panaszkodik, hogy nem alszik a gyerek...

2011. jún. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy miért lennél link?????

Nálunk is hasonlóak a viszonyok, 9 hónapos a pici, 3 éves a nagy és többnyire váltásban alszanak, ahogy nálatok is a kicsi inkább 2x, a nagy pedig a kettő között. Nálunk alszik a nagy, de én jobban örülnék, ha elhagyná, mert nem kellene még az ő alvásához is igazodni és nem kellene azon stresszelnem, hogy a pici melyik rikoltásával ébreszti fel.

Azt pedig kifejezetten szeretem, hogy a pici alszik,a nagy pedig ébren van, mert ilyen tudunk olyan játékokat játszani, amire nagyon oda kell figyelni és a picuri mellett nem megy.


Egyébként az összes ismerősömnél elmaradt a gyereknél a nappali alvás, amikor elkezdték az ovit, én is erre számítok. Oviban alszanak délután, de otthon nem.


Egyébként ez kicsit olyan, mint a 10. kanál kaja: nem éri meg a veszekedés, zsarolás, fenegetőzés, lefizetés, ígérgetés, hogy a gyerek egyen még egy falatot, ha egyszer neki csak 9-re volt szüksége. Próbáld ki pár napig, hogy nem mondod neki, hogy menjen aludni, lehet, hogy enélkül a kínlódás nélkül máris jobb lesz a napotok!

2011. jún. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
az enyém is ennyit alszik kb, csak másképp. fél 10-kor alszik el este, 7-kor már fent van. délután 2 órát alszik. ez is 12 óra, csak másképp van beosztva.
2011. jún. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A lányom 3 éves. Este fél 10-10 körül alszik el, reggel 8-ig. Így alszik délután, de összességében annyit kb. mint a te gyereked.

Szerintem érthető, hogy ha éjjel ennyit alszik, akkor délután nincs rá igénye.

Én csak annyit próbálnék elvárni tőle, hogy kb 1 óra alvás nélküli "csendes pihenőt" tartson. Pl ágyban játszhat valamivel, nézegethet könyvet. Lényeg, hogy legalább akkor ne szaladgáljon, hangoskodjon. Óvodában is ezt várják el, bár ott sok gyerek akkor is alszik, ha otthon nem.

2011. jún. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Kikeszultel?? Hat akkor nem hallottal meg arrol hogy milyen az felkelni MINDEN egyes ejjel amiota csak megszuletett!!! Az en 3 evesem meg SOHA nem aludta vegig az ejszakat!!! Egyetlen 1x sem! Uristen, orulnod kellene hogy ilyen szuper alvo. Nem kell neki mar nappal aludni.
2012. szept. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!