Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány órát alszik 3 év körüli...

Hány órát alszik 3 év körüli gyermeked? Kikészültem.

Figyelt kérdés
Ha megnyúzom se alszik. Ez megy több mint egy éve. Csak veszekedéssel van déli alvás de kb. 2 hónapja már úgy se. Heti 1 max 2 szer fél 1 óra. Este 8tól reggel 8ig alszik. Elég lenne? Már belefáradtam az örőkös orditásba veszekedésbe a déli alvás miatt. Este szépen alszik. Tudom hogy fontos a déli pihi ezért erőltetem több mint egy éve! De ha kikészítem a napi vergődéssel az se jobb nem?
2011. jún. 27. 12:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Én nem aludtam kiskoromban napközben. Oviban még le is szidtak miatta, utáltam is az ovit.

Ezt nem lehet erőltetni. Ha nem alszik, nem alszik. Nem minden gyerek "működik" ugyanúgy, nem biztos, hogy mindegyik igényeli az alvást napközben!

2011. jún. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Egyetlen egyszer aludtam az óvodában ebéd után. Anyu mesélte, természetesen én nem emlékszem. :)

Általában lefeküdtem én is, amikor a többiek, feküdtem 10-15 percet az ágyon, nézelődtem, aztán amikor mindenki elaludt, akkor felkelhettem játszani. Addig nem, nehogy a többiek is kedvet kapjanak. :D

De egyébként gyereke válogatja, hogy mennyi az alvás igénye. Tesómék kisfia 3 évesen még lazán aludt délelőtt is 1-2 órát Ebből volt is gond az oviban.

Ne erőltesd, ha álmos, akkor úgyis aludni fog. Neked sem tesz jót a folytonos idegeskedés. Bár azt meg kell hagyni, hogy baromi kitartó vagy. Szerintem én egy hét után feladtam volna. :D

2011. jún. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
1/2 10-től 6-ig és nappal 3 órát.Ugyanannyit mint a tiéd,csak elosztva.
2011. jún. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
este 8tól reggel 8ig alszik? örülj neki! az én 1évesem max.9-10órát alszik éjjel, nappal max.másfelet. ezért nem alszik napközben, mert már éjjel megvan a számára szükséges alvásmennyiség.
2011. jún. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
én sem aludtam 2 évesa korom ota nappal, anyu mesélte, de nem volt baj. szépen letettek egy sarokba játszani csendben az oviban is, azt mondták ha zajongok, betesznek az ágya,mban. meg se mukkantam:)
2011. jún. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
nincs ertelme eroltetni,mint ahogy a peldadbol is kiderul.szerintem nagyobb a kara,mint a haszna,ha ez miatt folyton veszekszel vele.az en 3 eves fiam este 10kor fekszik,reggel 8kor kel s napközben alszik 2 orat,12 ora alvas eleg egy ekkora gyereknek.
2011. jún. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A fiam jövő hónapban lesz három éves. Jó ideje nem hajlandó aludni napközben csak nagy kínok árán tudom elaltatni. Ezt viszont jól kell időzítenem, mert képes 4-5 órát aludni, ha ébreszteni kell, akkor eléggé nyűgös.

Ha nem alszik, akkor viszonylag korán le tudom rakni este, de a böliben ugye alvás van, olyankor este 10 előtt kizárt, hogy elaludjon.

2011. jún. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nálunk reggel fél 8 körül ébred a kisfiam. Délben ebéd, és általában egykor már alszik. Kb. háromkor ébred. Este a fürdetés soha nincs 8-nál előbb. 9-10 között alszik el, és még felébred éjjel egyszer biztosan, hol ezért, hol azért.

Persze vannak napok, amikor egyáltalán nem tudom elaltatni vagy éppen rokonok jönnek, és nem viszem el aludni, mert ritkán látják. De akkor már 7 körül álmos, és fürdés után szinte percekkel elalszik.

2011. jún. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 3 éves lányom csak itthol alszik délben, oviban vagy nagyiknál SOHA. De olyankor este 7kor alszik.

Kitartó vagy :) Én ha nem birom lefektetni, hagyom.

2011. jún. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok gyerek 2-3 éves kor körül elhagyja a nappali alvást. Szerintem szuper, hogy ilyen szépen alszik éjszaka 12 órát. Miért akarod, hogy még pluszban nappal is aludjon?

A "hivatalos állásfoglalás" szerint a gyerekek alvásigény óvodáskorra 12-13 órára csökken.

2011. jún. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!