Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 gyereket szeretnék de...

3 gyereket szeretnék de mindenki le akar beszélni róla. Miért? / ne az anyagi oldalát nézzük /

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 17:35
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Tisztelem, az olyan párokat, akik 3 gyereket vállalnak. Azok a gyerekek, akik nagyobb családban nőnek fel, ritkábban önzők, mint az egykék, vagy a kettőcskék.Amikor egy testvér azt nézi, ki kapja a nagyobb banánt, vagy almát, már régen rossz. Azok később is írígyek lesznek egymásra, és ez az anya rossz neveléséből fakad. Úgy kell őket kicsikortól nevelni, hogy a család szent, az anya, apa, és a gyerekek mindent képesek megtenni egymásért, és nem csak szóban, hanem tettekben is.Azt, hogy kell-e nekik kistestvér, nehogy már ők mondják meg.Nekik csak egy a fontos, szeressék az új jövevényt, fogadják el egyenrangúnak. Ha így nevelitek őket, akkor boldogok lesznek akkor is, ha 3, 4,vagy 5 gyereket vállaltok is. Jó egészséget, és sok örömöt az egész családnak!
2011. márc. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim válasza:

Szia

Én egyke vagyok. Soha nem is vágytam testvérre. Mindent megkaptam, 100% figyelmet, törődést, türelmet. Nem egy harc volt a gyermekkorom. Ha eljön az idő, majd én is 1 gyereket szeretnék. Ha te úgy látod jónak, akkor 2 gyerek után már egy harmadik igazán mindegy. Ha elégnek érzed magad ahhoz a feladathoz, hogy 3 legyen, akkor sok szerencsét hozzá!

19 éves lány

2011. márc. 15. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Szia!

Én majd 5 gyereket szeretnék... Engem pl. nem nagyon hatnak meg azok az érvek, amit itt pro és kontra felsoroltak. Nem tartom értéknek azokat a materiális dolgokat, amiket itt sokan emlegetnek. Csak azért írom le, hogy lásd, van ilyen is. Nem kötelező megfelelni a társadalom mindenféle buta elvárásának! Nagyon sokan vergődnek ebben és végül behódolnak a társadalmi akaratoknak, amik végső soron tönkre teszik a családot mint értéket és csak az egyénre helyezik a hangsúlyt. Szerintem az ember közösségi lény és a család jelentheti a biztonságot számára, ami minél nagyobb, annál jobb. ;)) Ha szeretetet tudsz adni a gyerekeidnek és érzelmi biztonságot, akkor mindent megkaptak, amit lehet, ahhoz, hogy az életben boldoguljanak. ;))

2011. márc. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom nem csak azok a gyerekek nőnek fel boldogságban akik mindent megkapnak amit csak kérnek. Ezek többsége mindent meg is kap csak épp szeretetet nem.

Szerintem az a legjobb ha szeretetben és boldogságban nőnek fel. Én szegény családból származok anya egyedül nevelt minket fel. Ketten vagyunk tesók és nem kaptunk meg minden márkás drága cuccot. Nem azt mondom hogy semmit nem kaptunk de nem sokat. MÉgis felnőttünk boldogulunk és szeretjük egymást. Nevelés kérdése ki milyen lesz.

2011. márc. 17. 14:57
 35/38 anonim ***** válasza:

Csatlakozom mindazokhoz, akik arra biztatnak, hogy ne hagyjátok magatokat a belsőtökből fakadó elhatározásotoktól eltéríteni. Én azokhoz tartozom, akik a harmadikat minden "józan" (?!) érvelés, és még a szorosabb család véleménye ellenére világra hozta. Csak édesapám biztatott, örült - akkor! Az ellenzők azóta belátták, mekkorát tévedtek.

De nem múlt el bennem ez a megküzdés nyomtalanul. A későbbi hibás döntésemet soha az életben magamnak megbocsátani nem tudom! Bár akkor lettek volna, akik támogatnak!

2011. márc. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Mi hárman voltunk testvérek, kis korkülömbséggel (A testvéreim és körtem 5 ill 3 év volt) de mégis egyke voltam. Ők jól eljátszottak egymással, míg engem kirekesztettek belőle.

Nekem két gyerekem van, nem is válalok többet, pedig anyagilag is bírnánk.

28/n

2011. márc. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Mert nem könnyű ennyi gyerekre vigyázni... De meg lehet birkózni vele. Anyukámék is hárman vannak testvérek.
2011. márc. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

28/n 11:59-nek:

Ez amiatt alakult ki nagy valószínűséggel, mert nem a legszerencsésebb korkülönbségek voltak közöttetek. Az első, a gyermeklélektan szerinti ún. dackorszak, a 2 év feletti gyermekeknél jelenik meg, amikor az "én" szemszögéből látják, tapasztalják meg az őket körülvevő világot. Az idősebbik testvéred 2 éves volt, amikor a testvére megszületett. Ők még össze tudtak nőni. Te nem tudtál. Ha született volna utánad még egy testvér, egészen más helyzet alakult volna ki.

Vagyis: ezzel azt szeretném mondani, hogy a Te rossz tapasztalatod ne akadályozzon meg Téged abban, hogy többgyermekes szülő legyél.

Az én első két gyermekem között 15 hónap különbség van, a harmadik pedig 4 ill. 5 évvel fiatalabb az első kettőnél. Soha, semmi gond nem volt közöttük, sőt: a második gyermekünk személyiségére nagyon jó hatással volt a kistestvér megszületése, ezt az óvónők mondogatták is nekünk.

Anyósom, hogy könnyítsen időnként a munkáimban, a két nagyobbat szerette volna elvinni. Nem tudta megérteni, hogy a három gyermek együttléte mellett én könnyebben tudtam elvégezni a feladataimat, mint az egy mellett.

Tehát: nagyon fontos a testvérek közti korkülönbség!!

2011. márc. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!