Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 gyereket szeretnék de...

3 gyereket szeretnék de mindenki le akar beszélni róla. Miért? / ne az anyagi oldalát nézzük /

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 17:35
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm , kedves 10:39-es szerintem sem normális az hogy utáljátok egymást. Amint írta 13 éves fiú vagy. Valószínű te még nem úgy látod a világot mint egy felnőt. Nekem is van testvérem mi is sokat veszekedtünk de azért nem utáltuk egymást!!! Most hogy felnőttünk nagyon sokmindenbe számíthatok rá és persze ő is rám. Szeretem őt és örülök hogy van. Évekkel még te is gondolhatod ezt. Szerintem ez a normális!!
2011. márc. 13. 19:23
 22/38 A kérdező kommentje:
Ja és az hogy ha lenne még egy tesód te kevesebbet kapnál erről csak annyit hogy nem szabad önzőnek lenni. A szülő szereti a gyerekeit és ha az egyik kap kap a másik is lehet nem mindig óriási ajándékokat de amit tud megad a szülő. Én így gondolom
2011. márc. 13. 19:26
 23/38 A kérdező kommentje:
Kedves 11:42-es szerintem ez a szülő hozáálásán múlik. Nekem már van 2 és mind a kettővel ugyan annyit foglalkozom és nem hanyagolnám el egyiket sem csak azért mert van harmadik. Nekem a nagyobbik most is irigykedik ,ilyenkor kell befogni hogy segítsen és mindjárt jobban élvezi a helyzetet:) A kicsivel foglalkozom a nagyobbik segít foglalkozni vele és kialakul egy tök jó helyzet amit mindenki szeret:)
2011. márc. 13. 19:30
 24/38 anonim ***** válasza:

Hogy miért akar mindenki lebeszélni róla?!? (és nem az anyagi oldalát nézve...)

Lehetséges okok:

1. Féltésből, hogy majd nem "bírod" pl. egy édesanya mondja

2. A férjed kényelmének, szabad idejének védelme féltéséből pl. a férjed szülei

3. Ha felsőfokú végzettséged van: "nem ezért tanultál" vagyis: elképzelhetetlenek tartják sokan, hogy egy oklevéllel rendelkező nő többgyermekes lehessen, következésképpen:

4. Az anyaság, a több gyermek fölnevelése társadalmi szempontból hihetetlenül alul értékelt

5. Mert ez a "divat", max. egyet megszülni, hogy bizonyítsuk, nők vagyunk... aztán élni világunkat...

6. Mert aki ezt mondja, az csak az élet egyharmadát ismeri illetve ismeri EL: a test - a lélek - a szellem hármas egységét hírből sem ismeri, csak a "testet", vagyis: anyagias,/materialista,/pénz- és önközpontú

7. Nincsenek testvérei

8. Elképzelni sem tudja, mennyivel gazdagabbak - nem anyagiakban!!! - az ilyen családok

9. Nem ismerte meg az igazi testvéri szeretetet és egymáshoz való ragaszkodást.


Ha a férjeddel ezt szeretnétek, ne hagyjátok magatokat ettől eltéríteni!

A legjobbakat kívánom!

2011. márc. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 sz-b válasza:
Én is szeretnék 3. gyereket, de félek az anyagi vonzatától. Jó körülmények között élünk, és amíg kicsi nincs is baj, de ha sulisak lesznek azért kell mindegyiknek új ruha, nem csak az elsőnek, ha heti 3000 zsebpénzt kap (ami nem sok, hiszen egy fagyi 150+ reggeli, stb.) akkor az ugye a 3 nál 9000 ft havi 36-40000 csak zsebpénz, plusz kirándulás, hobbi, plusz órák, szakkör stb. Nem látok a pénztárcádba, de ha anyagilag tudod vállalni akkor rajta, ha viszont a másik kettőtől veszed el a lehetőséget, akkor már meggondolandó a dolog.
2011. márc. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
Nekem is két gyermekem van és a második után én is megkaptam a "két gyerek elég lesz" szöveget, pedig én is vágyom még egy gyerekre. Az én esetem abban speciális,hogy egyik szülésem volt könnyű így szülni már nem akarok-nem utolsó sorban azért mert már 37 éves vagyok-de szívesen örökbe fogadnék, amit viszont a férjem ellenez. Egyébként meg nekem is az a tapasztalatom, hogy anyagilag kifizetődőbb 3 gyereket vállalni mint kettőt.
2011. márc. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 janadoc válasza:
Szia! Mi is kettőt szerettünk volna, aztán a nagylányunk mellé jött egy fiú-lány ikerpár (az első iker a családban mindkét részről). Először nagyon megijedtünk, aztán meg féltünk, de lassan 17 hónaposak lesznek és most már el sem tudnám képzelni 2 gyerekkel a családot. Szerintem, ha az anyagi oldal adott, akkor hajrá!
2011. márc. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 Klaudia0013 válasza:
Szerintem azért akar mindenki lebeszélni róla, mert a mai világban már elkerülhetetlen, hogy ne kerüljön rossz társaságba a gyerek. Egyre is nagyon nehéz figyelni. Én is hármat szeretnék, de mindenképpen meg kell gondolni
2011. márc. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim válasza:
Most már az adó kedvezmény miatt, nem akkora teher a 3 gyerek. Te döntsed el mindenképpen(meg a párod). Mi is 3an voltunk testvérek, és én is legalább ennyit akarok.
2011. márc. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim válasza:
Ne hallgassatok senkire.Mindenki döntsön a saját életéről.Nem azért születek, hogy egy másik ember döntse el, hogy én mit akarok.És igaz az,hogy három gyerek szinte kevesebbe kerül,mint kettő. Tegyétek,amit a szívetek diktál!
2011. márc. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!