Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 gyereket szeretnék de...

3 gyereket szeretnék de mindenki le akar beszélni róla. Miért? / ne az anyagi oldalát nézzük /

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 17:35
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
37%

Mi is hármat szeretnénk (négynél sem vinne el a infarktus), és minket is le akarnak beszélni.

Szerintem csak berögződés...

2011. márc. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:

mert bármi közbejöhet manapság,és az anyagi rész igenis nagyon sokat számit


bár ha már 2 van,akkor ott elfér a 3. is


szóval csak nyugodtan...


de előbb legyen 2,majd utána ráérsz gondolkodni h legyen-e 3.


kivéve ha hármas ikrek,de akkor meg ugysincs az hogy legyen-e vagy sem...

2011. márc. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
75%
Anyukám már az első után beszélt a védőnénimmel, hogy beszéljen rá az elköttetésre. Három gyerekem van. hihihi. Ne foglalkozz mással!
2011. márc. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Ja most már szereti az unokákat.
2011. márc. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Már 2 gyerekem van. 5éves és 14hónapos. Családba mindenki azt mondja elég ez a kettő. De mi a párommal 3 gyereket akarunk.Tudom az anyagi oldala sokat számít de úgy gondolom

azzal nem lesz gond.

2011. márc. 8. 17:44
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám azért,mert Ő nagyon parás(63 éves,mindenük megvan,még melózik,a saját cégébe).A férjem és én 38 évesek vagyunk,a nagy fiunk 19 éves lesz,egyetemista,a kicsi 3 éves lesz,és tervezzük a 3. babát.Anyukám szerint:jaj,ebben a korban már nem erre kellene gondolni,mi lesz 10 év múlva stb....azt tudni kell,hogy vannak tartalékaink,nincs hitelünk,saját kertes házban élünk,és külön-működő-cégünk van.Ám mi ennél rosszabb körülmények között is vállalnánk.
2011. márc. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
én azt azért nem értem,mert mindenki akinek 2 gyereke van pontosan tudja mire számíthat ha vállal még egyet,a 2 gyerek közül 99%-ban ellentétek szoktak lenni,tehát ami az elsőnél működött,vagy jó volt az a másiknál nem úgy van,szóval mind a két lehetőséget megélte az ember,igy eltudja dönteni fel tud e nevelni 18 évig vagy még 3,4 évig 3 gyereket még akkor is ha az állam azt mondja én nem adok semmilyen támogatást,sem ingyen kaja,se ingyen tanszer se semmi.ha igy menne a dolog,a maga erejéből,akkor tessék vállalni,és nem foglalkozni senkivel.
2011. márc. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:

Harmadik babánkat várjuk, 4et szeretnénk (aztán majd meglátjuk végül lesz e 4.) mi se sok jó szót kaptunk pedig sose támaszkodtunk senkire, és nem segít senki:)

Én úgy látom a 2 gyerek anyagilag még drágább mint a 3...

Tehát ha már 2 van akkor egy harmadik nem olyan nagy különbség.

Ha az anyagi dolgokra gondolunk és pesszimistán állunk az egész élethez (mondván hogy jaj mi minden jöhet, betegség munka elvesztése stb.) akkor az már arra is indok lehet hogy egyáltalán NE LEGYEN gyerekünk, vagy max. egy...

Nem azt mondom hogy felelöltenül kell vállalkozni 3 gyermekre, de azért ez a hozzáállás hogy jaj hát bármi történhet...na igen. fejemre is eshet egy tégla, így nem lehet élni szerintem állandóan a rosszra készülve, szorongva...

Nem beszélve arról hogy én pl. ezerszer erősebb és kitartóbb vagyok mint mikor még nem volt gyerekem, mert ők megsokszorozzák az én és a férjem erejét is mert tudjuk hogy miattuk muszáj.

2011. márc. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló!

Teljesen igazad van:) Mi is így gondolkodunk nem úgy mint a rokonság többi része hogy mi lesz ha......Köszönöm a válaszod igazán nagy erőt adott!

2011. márc. 9. 13:50
 10/38 anonim ***** válasza:
11.31 vagyok, nem mondom hogy tuti üdvözítő így hozzáállni :)) de én nem vagyok hajlandó végig rettegni az életemet, amikor élvezhetem is :)) Sok sikert, jó egészséget!!
2011. márc. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!