Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem vállal mindenki...

Miért nem vállal mindenki annyi gyereket amennyit el is tud tartani?

Figyelt kérdés

Csak a pénzért csinálják a gyereket?Ne vállaljanak annyit,csak amennyit el is tudnak tartani.Gondolok most itt a "minden gyerek lakjon jól" programra.Az árvaság az más.Őket megértem mivel nem tehetnek róla.De akik eszetlenül nem gondolkoznak el a jövőn,hogy mi is ennek a következménye,az erre szorul,hogy mi adományozzunk.

Vélemény?Bocsi a rossz témakörbe illesztésért!


2011. márc. 19. 17:46
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
64%
Azért, mert akkor már kihalt volna az ország!
2011. márc. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Amikor valakinek nincs munkája -mert az a kistérség nem épp az álláslehetőségek kincsestára- akkor bizony védekezésre sem igen jut... Ezenkívül lehet mélyen vallásos is a család, ahol pl a fogamzásgátlás eleve nem megengedett.

2011. márc. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Csak részben van igazad...

Az a baj, hogy bármelyik családdal előfordulhat, hogy egyik szülő elveszti a munkáját, és akkor már vége a dalnak. Semmi sem garantált, semmit nem lehet előre megtervezni. Azért, mert valakit kirúgnak, még nem lehet visszaadni a gyereket a gólyának, fel kell nevelni, etetni kell, el kell látni.

Az a baj, hogy egy gyereket is csak úgy lehet tisztességgel eltartani, ha nincs lakáshitel, és mindkét szülő dolgozik. Bármilyen egyéb esetben rengeteg dologról le kell mondania minden családtagnak.

2011. márc. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy lepontoztok,de értem,hogy mire gondol a kérdező.Itt most nem azokról a családokról van szó,amelyekben vállalnak két-három gyermeket,vesznek fel hitelt és véletlenül valamelyik szülő elveszti állását,természetesen az ilyen családokat segítsük.De vannak olyanok is,akik szülnek öt-hat gyermeket,felveszik a családi pótlékot és többet kapnak,mint amennyit én keresek egy hónapban.Na igen,ezek a szülők nem érdemelnének semmit,a baj csak az,hogy nem a gyermekeik tehetnek róla,nekik enni kell akkor is.Szóval ezért nem lehet egyértelműen kijelenteni,hogy nem érdemlik meg.
2011. márc. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
igen,részben igazad van.nagyon sok olyan ember van aki ész nélkül szüli a semmire a gyerekeket.Én úgy látom ezek az emberek kicsit tanulatlanabbak,felkészületlenebbek,védekezésre nem fordítanak pénzt,és talán soknak nincs is miből.Egy három havi tabletta 6 ezer forint,most vettem meg igy tudom,ez nagyon sok embernek nagyon sok pénz,még én is szívtam a fogam.Viszont az is igaz,ha tudom,olyan helyen lakom ahonnan nem tudok elmenni dolgozni,mert nincs is hová,oda nem szülök 6,7,12 gyereket.de sajnos úgy gondolják,sok gyerek sok pénz az államtól,és majdcsak lesz valahogy.Viszont ahol tudunk segíteni kell,mert az éhes kisgyerek nem tehet felelőtlen szülei tetteiről,neki élni kell.ez van sajnos.
2011. márc. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:12

Pontosan erre gondoltam amiket leírtál: )

utolsó 2 válaszoló: D

én is így gondolom.Persze h. nem tehetnek akik szegénynek születnek.Őket megértem és támogatom,de azokat akik tudják,hogy nem fogják tudni eltartani és még is csinálják,mert az állam támogatja.

2011. márc. 19. 18:24
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Erről nekem mindig az a kisebbségi nő fog eszembe jutni, aki már a többedik abortuszán volt túl és épp a következőre várt. A ripoter megkérdezte tőle, hogy miért nem védekezik. Szó szerint nem tudnám idézni, a lényege az volt, hogy annyira kevés a jövedelme, hogy abból nem telik fogamzásgátlóra, vagy óvszerre, az abortusz viszont a szociális helyzete miatt ingyenes...
2011. márc. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
25%

Nézd tudod ez a mondatod kiverte a biztosítékot: Az árvák mások, mert ők nem tehetnek róla.

Miért más gyerek tehet arról, hogy szegényen a nyomorba születtek? Hogy anyjuk, apjuk eljátékgépezi, elissza, eldohányozza a pénzt? Hogy nem kap enni és kóvályog az éhségtől, mert mondjuk szerinted, annyit nem érdemel, hogy jóllakjon, na nem naponta 5-ször, csak egyszer legalább naponta és lehetőleg meleg ételt kapjon.


Vélemény? Leírnám különösen rólad, de úgyis azt írnák vissza, véleményét kimoderáltuk. De megvan. Sajnálod az ételt egy gyerektől? Ez fáj annyira, lehet jól lakik adományokból? És embernek érzed magad?

Egyébként pedig gondolom, te nem adományozol, mások nevében meg ne háborogj és mások pénzét ne sajnáld, mindenki arra költi a pénzét, amire akarja. Ha egy szegény éhező gyereket szeretne jóllakatni, akkor arra.

2011. márc. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
te nagyon félreértettél.Nem moderálok semmit :D Ez is egy vélemény volt.És szögezzük le,hogy NEM SAJNÁLOK SEMMIT SENKITŐL.HA TEHETEK ÉN IS ADOK! KIIRTAM A HONLAOPMRA IS a hirdetést. ÉS 5X KÜLDTEM SMS-T.és még fogok is.Persze h. nem tehetnek semmiről.Lehet én voltam félreérthető,de nem azokról beszélek akik nem tehetnek róla.Hanem azokról akik tudták ezt és ennek ellenéri is csinálják.Elég sz*r érzés h. így leoltassz így látatlanba.Konkrétan mondjam ki?Konkrétan a cigányokról beszélek!!!!!!tessék remélem boldog vagy: )
2011. márc. 19. 20:13
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

sok ilyen hátrányos helyzetű család, ha vidéken van, marha nagy ugar veszi körül a házat ,tele szeméttel. Ezek CSAK A SAJÁT LUSTASÁGUK MIATT éheznek, Nem a gyerek tehet róla, hanem a szülő!

1 csomag zöldségvetőmag a tescoban idén 49 forint, zöldségfajtától függően olyan 50-300 mag taláható benne. Vagyis 1 csomag zöldségmag az adott típusú zöldségből egy olyan8-10 emberre elég/év. Ha vesznek 20 csomag zöldségmagot, az ugye 1000 ft. Keltetőtojás100-200forint körül van, de a csibe se sokkal több, lehetne tojásuk, csirkehús...

Vagyis évi 3000forintból, meg tudnak venni mindent, no meg a csirke kajájára elköltenek még fokozatosan kb 10.000ft kukoricát, búzát, és ennyi. Erre ne mondják már nekem hogy nincs pénzük? Cserébe liszten, cukron olajon kívül szinte semmit nem kéne kajára költeni! Akinek kertje van, és nem dolgozik rajta, azt nem tudom sajnálni, csak a gyerekét, hogy ilyen szinten sötétek a szülei!

2011. márc. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!