Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem vállal mindenki...

Miért nem vállal mindenki annyi gyereket amennyit el is tud tartani?

Figyelt kérdés

Csak a pénzért csinálják a gyereket?Ne vállaljanak annyit,csak amennyit el is tudnak tartani.Gondolok most itt a "minden gyerek lakjon jól" programra.Az árvaság az más.Őket megértem mivel nem tehetnek róla.De akik eszetlenül nem gondolkoznak el a jövőn,hogy mi is ennek a következménye,az erre szorul,hogy mi adományozzunk.

Vélemény?Bocsi a rossz témakörbe illesztésért!


2011. márc. 19. 17:46
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
sokminden a lustaság miatt van és nem a gyereket hibáztatom!A szülő a hibás!Ő tehet mindenért...
2011. márc. 19. 20:26
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
A cigányságot csak mi akarjuk felzárkóztatni, nekik eszük ágában sincs sem tanulni, sem dolgozni.A gyerekeket is azért szülik, mert abból amit utánuk kapnak megvan a havi pia adag.
2011. márc. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Erről beszélek.Ezt csak azt tudják megérteni akik olyan helyen laknak és akik tapasztalták már.
2011. márc. 19. 21:40
 14/26 anonim ***** válasza:

Lehet lepontoztok!

Én tudtam kikre gondolsz, de hidd el nem csak ők verik el a pénzt a családjuktól, de igaz ők vannak többségben, hiszen a gyerekekből élnek, szó szerint, de hiába kapnak CsP-t, nem a gyerekere költök sajnos! Tudom nehéz munkát találni, de aki akar(na) dolgozni találna munkát, még ha például takarítónőnek is kell állni!

Annak a kedves hozzászólónak aki írta, hogy megvehetnék a például vetőmagot, csirkét, igen nem sokba lenne, igaz nekik is kell táplálék, de akkor is megérné, de sajnos aki a saját gyerekei elől elveszi a pénzt, biztosan nem fog zöldséget termeszteni! Egy elő nevelt csirke olyan 4-500 forint körül van, ha venne egy család 10 db-ot, az olyan 5000,-körül lenne, de őket 2-3 hét múlva le lehet vágni, rántani valónak, de meg is lehet tartani 2-3 db-ot, hogy legyen friss tojás. Ki lehetne gazdálkodni, nagyon sokat lehet megspórolni így, ha az ember otthon termeszt, tart sok mindent, csak sokan nem is gondolnak erre, nem kínlódik vele, úgymond....


Szép az RTL-től ez a kezdeményezés, csak nem tudom mi kerül a gyerekekhez, ez is olyan lesz, mint az árvíz és iszap károsultakkal, hogy meg sem kapják a pénzt, valaki elteszi a saját zsebébe?!

2011. márc. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy nagyon sajnálom ezeket a gyerekeket, mert ők semmiről sem tehetnek, ebbe születtek bele.
2011. márc. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy sok családnál nem csak a pénzről van szó, hanem egyszerűen ők maguk is már ilyen családban nőttek fel, ezért ez számukra a "normális" életmód.

Aki úgy nőtt fel, hogy nem volt testvére, vagy csak egy, kettő, annak általában szintén az a normális, ahogy ő felnőtt. De akinek gyerekkorában is az volt a természetes, hogy vannak 5-en, 6-an, sőt, az ismerős családokban is ennyien, azok ezt teljesen normálisnak érzik, az igényeik is ezekhez a lehetőségekhez igazodnak.

2011. márc. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
24%

Na ezt vártam.

Az a baj velünk magyarokkal, hogy képtelenek vagyunk elvonatkoztatni.

Nem azt nézzük hogy az ember milyen, hanem hogy milyen színű a bőre.

Itt sírunk, meg szidjuk őket, hogy csak azért csinálnak gyereket, hogy legyen pénzük, és hogy nem dolgoznak.Holott mi nem adjuk meg nekik a lehetőséget, mert ítélkezünk.

Volt osztálytársamnak 3 szakmája van, és sehova nem veszik fel dolgozni, mert barna a bőre.

Bement egy munkahelyre jelentkezni, ahova nagybetűkkel ki volt írva hogy alkalmazottat felveszünk, és a nélkül hogy bármit kérdeztek volna tőle hogy ki ő. mi ő, elküldték hogy ott nincs munka.A vicc az egészben az hogy egy héttel később felvették oda egy magyar ismerősünket, aki csak a 8 általánost fejezte be.

Ez csak egy példa a sokból.


Nem tagadom vannak olyanok akik valóban meg sem próbálnak munkát találni, csak vállalják a gyerekeket a segélyekért.

Na de csak itt ahol én lakom van 3 olyan MAGYAR család, ahol se anyuka, se apuka egy percet nem dolgozott soha, csak veszik fel a segélyeket a 4-5 gyerek után, és a saját fülemmel hallatom amikor, az élelmiszer segélyre megmerte kérdezni hogy "Csak ennyi??".


Kicsit szálljunk már magunkba, és fogjuk már fel hogy nem csak a barna bőrűek a rosszak, hanem MAGYARBÓL és CIGÁNYBÓL kb ugyan olyan arányba vannak azok akik szeretnének dolgozni, csak nem tudnak.Meg akik szeretnének és dolgoznak is.Meg akik csak a segélyekért tesznek meg mindent.

2011. márc. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Nézd én igazán nem vagyok cigánybarát sőt, de azért nincs teljesen igazad, olvass el egy riportot mondjuk Mága Zoltánnal,-honnan jött. És nem szorulnak adományokra sem , de még az unokáik sem. Sőt inkább mi magyarok szorulunk az övére.
2011. márc. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Mindenkinek van a véleményébe egy kis igaz.Tudom,hogy sokan azért nem dolgoznak mert nincs hol és tényleg igazságtalan volt amit leírtál,hogy a 8 általános magyart felvették.

Nem a bőrszín a lényeg lehet,de akkor mutasson már nekem pls valaki egy olyan cigányt aki rendes és tisztességes,számoljuk meg!Mert ahol én lakok itt van vagy 2 ezt is durván mondtam.:) Hány cigány tanár van?Akkor nézzük a közmunkásokat.Elmegyek az utcán (csak cigányokból áll) rajtuk a zöld mellény és ülnek az árok szélén meg a földön és cigiznek.Meg van a munkalehetőségük és így használják ki.Több cigicsikket hagytak a helyükön mint amennyi volt.Gratulálok.

2011. márc. 20. 12:00
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

Rengetegen vannak pedig, csak nem veszed észre, mert nem akarod. Például Mága Zoltán, Győzike és családja, Orbán Viktor, Daróczi Dávid, Kállai Ernő, Bangó Margit, Rigó János. A 100 tagú cigányzenekar tagjai

De említhetnék a környezetemből is sokakat. Sokakról egyébként azt sem tudnád, hogy cigányok, mert annyira integrálódtak.

Nyilván van egy réteg, de az a baj, hogy te egybemosod és a cigányokról beszélsz.

2011. márc. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!