Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem vállal mindenki...

Miért nem vállal mindenki annyi gyereket amennyit el is tud tartani?

Figyelt kérdés

Csak a pénzért csinálják a gyereket?Ne vállaljanak annyit,csak amennyit el is tudnak tartani.Gondolok most itt a "minden gyerek lakjon jól" programra.Az árvaság az más.Őket megértem mivel nem tehetnek róla.De akik eszetlenül nem gondolkoznak el a jövőn,hogy mi is ennek a következménye,az erre szorul,hogy mi adományozzunk.

Vélemény?Bocsi a rossz témakörbe illesztésért!


2011. márc. 19. 17:46
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Lehetséges.Mert még én nem láttam olyat amikről ti beszéltek:) Amugy meg Győzike meg akiket te felsoroltál ők híresek.Szóval nekik van miből.És Győzikéjék sincsenek sokan.A zenészek pedig tettek is érte valamit.Őket tisztelem.
2011. márc. 20. 12:42
 22/26 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy te az elért eredményekben állapítod meg a mércét, nem pedig az adott lehetőségeken. Lehet egy cigánygyerek kimondottan jóeszű, jóképességű, de ha a fejére áll, akkor sem lesz belőle mondjuk tanár (ha ez egyáltalán megfogalmazódik benne), ha teszem azt olyan családja van, ahol nem foglalkoznak azzal, hogy otthon a gyerek megtanulja a leckéjét, ahonnan már eleve hátránnyal érkezik az iskolába, mert amit a többi gyerek már kicsi korától tud, arról neki fogalma sincs (pl. karikázd be a képen az almát - hogy kell azt csinálni? - na, még ezt se tudja). Nem csak a szülőn múlik, a tanáron is, hogy észreveszi-e egy gyerekben a tehetséget, és biztosít neki lehetőséget arra, hogy a képességeinek megfelelően tegyen szert tudásra. Viszont nem is csak a tanáron múlik, lehet benne jószándék a gyerek iránt, de a szülőket meg lehet, hogy kicsit sem érdekli a dolog, sőt, kimondottan ellenszenves neki, hogy ilyenekkel rabolja a gyerek idejét. A tanulás ugyanis befektetés. Lehet, hogy tudatosan nem jelenik meg ez a gondolkodás az ilyen marginalizálódott csoportokban, de egyértelmű, hogy úgy vélik, felesleges a gyereknek a legszükségesebbnél több időt eltölteni az iskolában, amikor mehetne pénzt is keresni. Ha tanul, akkor nem hoz pénzt, hiába lehetne később jobb keresete. Inkább menjen a gyerek "vasazni" az apjával, abból legalább jön valami pénz.

Nagyon kevés olyan embert ismerek, akinek sikerült ebből a körből kitörnie, és nem azért, mert alapvetően a többiek rosszak lennének, hanem mert amit mi természetesként megszoktunk gyerekkorunkban, az náluk egyszerűen nincs meg.

Egyébként lehet ez ellen tenni is. Én pl. - bár nem szeretnék ezzel dicsekedni - voltam önkéntes egy programban, ami egy cigánytelepen működött, a kisiskolás gyerekeknek (meg a kicsit nagyobbaknak is) segítettünk megcsinálni a leckét, vagy akár csak arra megtanítani őket, hogy amíg az egyik beszél, addig a többi csöndben van, nem vágunk egymás szavába, stb. hiszen ezekre őket otthon senki nem tanította meg. Ha már csak egy gyereknek ezzel lehetőséget adtunk arra, hogy többre vigye, akkor megérte. És mellesleg hihetetlenül jó érzés volt. Amikor véget ért a foglalkozás, a gyerekek mind körbevettek minket és megölelgettek, hosszasan integettek nekünk. Amikor újra mentünk, egymással versengve mutatták meg, melyikük mit rajzolt az iskolában, és iszonyú büszkén mesélték, hogy pirosponot/négyest/ötöst kaptak arra, amit együtt megtanultunk.

2011. márc. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%

Nézd, véleményem szerint nem vagy roma, de sikerült sötétnek maradnod, mint a föld.

Logikusan olyan embereket írtam, akikről esetleg még te is hallhattál, mint mondjuk Győzike. Mága Zoltánon már vacilláltam.

Neveket, mint pl Nagy Ferenc, Kiss Piroska, Joni Miklós, Csonka Attila, Csonka Ferenc, Mike Erzsébet- minek írtam volna ide, mikor tudom, hogy nem ismerheted őket és fogalmad nem lehet róla kik ők.

Na mindegy, hidd el sok roma dolgozik értelmiségiként, rendes, dolgos emberként, családban-olyan családban, mint például az általam említett emberek, hogy megirigyelhetnéd.

Az a baj, hogy a szűklátókörűségeddel, kb ugyanolyan szinten vagy, mint az általad megvetett cigányok. És nem is leszünk előrébb, veled is csak eggyel többen élnek ezen a földön.

2011. márc. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Vegyük már észre emberek, hogy a cigányság NEM akar dolgozni.

Mi egy kisvárosban élünk, ahol a férjem postavezetőként dolgozik.Mesélte a múltkor, hogy segélyosztás volt és iszonyú ordibálást hallott az ügyféltérből.Kiment és látta, hogy egy csoport roma fenyegeti az alkalmazottait. Odament megkérdezte, hogy mi a problémájuk és szó szerint ezt a választ kapta: "Kevés a segély amit kaptak és nem hiszik el, hogy ennyi magyar nem tudja őket eltartani".

Nézzétek csak meg a cigányság történetét, ők egy nomád nép, akik mindig más nemzeteken élősködtek, ez van beleégetve a génjeikbe évszázadok óta.

Az előttem szóló bár felsorolt néhány embert akik letettek vmi maradandót az asztalra, na de ők más kaszt, ők nem is sorolják magukat ehhez a fekete, parazita kaszthoz, pl. a zenész cigányok sárgás bőrűek és tanult, értelmes emberek, ők is elzárkóznak a többi kaszttól, nem véletlenül. Sajnos Magyarországon a cigányság többsége a fekete bőrű kasztból való, akik lopnak, csalnak és hazudnak, csak dolgozni ne kelljen.Hogy nem akarják alkalmazni őket sem véletlen, bár annyira nem is törik magukat, hogy dolgozzanak...

2011. márc. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Azt azért nem mondanám, hogy a cigányság, az egykori nomádságából kiindulva, arra van kódolva, hogy másokon élősködjön. Valóban nomád nép voltak, épp az a baj, hogy arra lettek kényszerítve, ami a természetüktől idegen. Amikor még a hagyományos életvitelük szerint éltek, akkor dolgoztak, általában épp olyan munkákat, amiket senki más nem akart csinálni. Ezek a munkák ma már jórészt nem is léteznek, másrészt azzal, hogy anno helyhez kötötték őket, elég rendesen megkurtították a lehetőségeiket, plusz a rendszerváltás után ezzel az esztelen segélyezéssel jól el is rontották őket.
2011. márc. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Nézd a cigányság kb. 1000 éve elindult az őshazából( É- Indiából), szóval elég régóta élik ezt a félnomád életmódot,és valóban volt mesterségük,méghozzá olyan mesterségeket folytattak ami ehhez az úti élethez köthető volt, mivel faluról falura jártak.Kelet Európában nyugodtan vándorolhattak, de a Nyugat már akkor sem nézte őket jó szemmel.(ennek az oka az volt, hogy meglopták az ottani lakosokat).Persze üldözni kezdték őket( de hozzáteszem teljesen jogosan, tolvaj népség voltak már akkor is), de ez nem vezetett eredményre, így taktikát változtattak az európaiak és letelepedésre akarták kényszeríteni őket, de a cigányság nem akarta feladni az identitását.És itt kezdődtek a nagyobb bajok, mert a nyugati politika már erőszakos asszimilációt alkalmazott.Na ezt nem kellett volna, mert megtiltották a hagyományosnak mondott roma mesterségek, praktikák, babonák gyakorlását.A cigányság többségét földművelésre kényszerítették, de ehhez nem fűlött a foguk.És még ennek a tetejébe az első világháború előtt bejöttek a balkáni cigányok is.Ekkor már minden európaiból félelmet és gyűlöletet váltottak ki a cigányok

.Igaz hogy mára már kialakult egy cigány értelmiségi réteg, de a cigányság nem alkot egy homogén közösséget még ma sem és az én véleményem, hogy soha nem is fog.Igenis a génjeikbe van kódolva a parazita életmód, amire az elmúlt ezer év is példa.Én teljesen reménytelennek látom, hogy ők bármikor is felzárkózzanak hozzánk, mert egyszerűen nincs rá igényük.

2011. márc. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!