Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan reagáljak, ha 3 éves...

Hogyan reagáljak, ha 3 éves lányom azt mondja "nem szeretlek! "?

Figyelt kérdés

Soha!!! nem mondtam nekik ilyet, soha nem mondok olyanokat sem, hogy undok vagy , vagy csúnya, vagy ronda. Csak azt hajtogatjuk egymásnak, hogy szeretlek, imádlak. Ma váratlanul ezt "odalökte" nekem. Vissza is kérdeztem, mert mondom ilyen nincs hogy ezt mondta, de elismételte. Gyanakszom, hogy óvodában hallotta valakitől, mert múltkor egy olyat is beszólt, hogy "nem vagy a barátom." Nem akarnék rá túl nagy hangsúlyt fektetni, de tetszett neki, hogy csak hebegni tudtam a meglepettségtől, és utána még elmondta vagy 3szor, míg rá nem néztem csúnyán, és meg nem sértődtem.

Tudom, hogy nem lett volna szabad, mert nem igazán tudja mit jelent, de mégis olyan rosszul esett. Mondtam neki, hogy ez nem szép, ilyet ne mondjon, mert nem igaz, és kitől hall ilyeneket. Aztán hogy én sem mondom neki soha ezt, ő miért mond nekem ilyet?! Aztán mindent próbáltam reálisan látni, de valahogy kicsúszott a kezem közül a dolog, meg aztán igazándiból nem vagyok én otthonos ebben, ez volt az első ilyen, és nem tudtam hogy kezeljem a helyzetet. :(


2010. dec. 15. 22:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

előző, ez aranyos sztori volt! :)

hidd el, szeret téged, csak a nagyit ritkábban látja, vele más dolgokat csinálnak, gondolom, és az újdonság erejével hat.

azonkívül egy külön világ minden gyerek, csak azért mert anya-lánya viszony, nem azt jelenti, hogy értik is egymást. természetesen egy felnőttnek, az édesanyának sokkal könnyebb ráhangolódni egy más típusú gyerekre is, hiszen érzelmileg nyitott, tapasztalt, elfogadja, ha a gyerek más természetű, mint ő, de egy gyerek erre még nem képes, ő érzi a hasonlóságot, pl. a nagymamával, és erre reagál.

attól még, mert saját gyerek, ha megfeszülünk se biztos, hogy olyan közeli viszony fog vele kialakulni.

2010. dec. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Nekünk is van egy kisebb tesó, másfél év van köztük. Biztosan nem féltékenységből mondta, mert tudja, hogy mindkettőjüket ugyanannyira imádom. Durcás volt ez igaz, meg aztán aznap nem is aludt.

Alkalmazni fogom a leírtakat, tetszik is, ötletes is és remélem, hogy használni fog, ha ne adj isten még egyszer ez előfordul, de remélem nem lesz több ilyen! ;)

Még egyszer köszönöm!

2010. dec. 16. 11:52
 13/13 anonim válasza:
A "túrórudis" sztoriról az a véleményem, hogy a gyereked téged (az ANYÁT) utánoz azzal, hogy a sajátjából táplálja a többieket és neked csak azért nem ad, mert hogy pont téged utánoz! Ha neked is adna belőle, az olyan fura lenne számára, mintha saját magát kínálná meg... :) Szóval, szerintem nagyon is szeret téged, csak az ő kis világa még egészen máshogy működik, de valószínűleg erre már te is rájöttél, hiszen azóta eltelt néhány év! ;)
2016. febr. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!