Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megüt a kislányom (2 éves),...

Megüt a kislányom (2 éves), mit reagáljak?

Figyelt kérdés
Mostanában, gyakran megüt a kislányom. Akár többször is. Ált. akkor, ha nem teszem, amit ő szeretne. Egyébként nem szoktam engedni a hisztijeinek, próbálok következetes lenni. Mondják, hogy üssek vissza. Hasonszőrrel küzdött-e valaki? Mi a megoldás? Visszaüssek, vagy magyarázgassak? Vagy mindkettő? Mostanában egyszer-egyszer visszaütök, hogy így fáj ez anyának, máskor csak rászólok. Két éves a pici. Köszi a válaszokat!
2010. jún. 2. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

szia! én a helyedben ezzel próbálkoznék:

ha legközelebb megüt Te kezdj el sirni orditani egy fetrengést is bevállalhatsz a padlón (próbáld meg nem elröhögni hanem komolyan vágj szenvedő arcot). Majd a megütött végtagodat fájlald stb. szoval mintha legalább eltört volna. Ez esetleg elrettenti.

2010. jún. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Még nagyon nagyon régen, amikor én voltam annyi idős, velem is ez volt a helyzet, agresszív kisgyerek voltam, és nagyon verekedős, lány létemre. Velem édesanyám mindig azt csinálta, hogy megölelt, lefogott, én meg kedvemre kitombolhattam magam a karjaiban, nem érdekelte se harapás, se ütés. Engem vittek gyerekpszichológushoz is, az mondta, (persze nem nekem, szüleimnek, én az egészre homályosan emlékszem, mivel kicsi voltam) hogy az agresszív gyerek valójában rendkívül kötődő, és biztonságra vágyik, amit úgy érzi, nem kap meg, tudat alatt. Én tehát azt tanácsolom, öleld meg, légy Te a felnőtt, Téged ne az indulataid vezéreljenek, ennek a kis gyereknek még meg kell tanulnia az ő érzelmeit kordában tartani, ami Neked már megy. Öleld meg szépen, tereld el a figyelmét, DE semmiképp ne menj bele a játékaiba, nehogy visszaüss, akkor nem fogja abbahagyni, csak azért is csatározni fog, hogy akkor most ki bírja tovább és ki az erősebb. Ha megüt, menj, szépen, nyugodt hangnemben megbeszélve vele, hogy akkor ez anyának fáj, vedd az öledbe, mosd meg hideg vízzel a kezét, ilyet nem szabad, öleld meg, anya nagyon szeret téged, mit fogunk játszani délután, mihez van kedved, vmi téma ami rendkívül érdekli, stb. Remélem segítettem:)
2010. jún. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ne üss vissza, de fogd meg a kezét, és a szemébe nézve mondd newki,. hogy ez fáj anyának. Sőt, én azt szoktam mondani, rendben, anya nem játszik veled, kérj bocsánatot. akkor bocsánatot kér, és minden rendben van. Én nem ütnék vissza, azzal csak azt tanítod, az erőszakra erőszak a válasz.
2010. jún. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

hát mondjuk én nem engedném hogy szétharapjon meg üssön...

a kérdező soraiból meg azt veszem ki hogy aggodik tehát aboszlut olyan anyukának titulálom aki napi 420 puszit ad a lánynak. Szerintem ez bohóckodás. Nálunk is volt (harapás) de elmult a fent emlitett taktikával.

Első voltam.

2010. jún. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Semmiképpen ne üss vissza, nem lehet olyan üzenet, hogy neked szabad agresszívnek lenned, neki meg nem. Hogy a fenébe értené meg, hogy azt nem szabad, ha tőled, a mintától azt látja. Határozottan és röviden kell rászólni, hogy nem szabad, én még csak nem is magyaráznék, tudja ő azt, hogy fáj, nem kell túlbeszélni. Mosolyszünet, ha mód van rá, arrébb menni, ha te hiteles és komoly vagy, rövid úton rá fog jönni, hogy ezt a viselkedést nem fogadod el. Viszont ha valamit nem engedsz vagy adsz neki, amit szeretne, azt magyarázni kell, persze röviden, és lehetőleg helyette felajánlani valamit, ha lehet.
2010. jún. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

Szia!

A lányom dettó, ő is 2 éves. Én beállítom a sarokba, és addig ott marad, míg bocsánatot nem kér, ha kinevet és nem akarja komolyan veni, pár percre rácsukom a szobája ajtaját, na utána tuti, hogy bocsánatot kér, és mindig megígéri, hogy többet nem csinálok ilyet. Hát remélem előbb utóbb be is tartja és eredmnyre vezet a nevelés!


Vissza ne üss, én is próbáltam, de annál inkább csinálja, ahogy előttem is írták, most nagyon abban a korban vannak, hogy utánoznak.

2010. jún. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%
Menj le hozzá szemmagasságba, fogd meg mind a 2 kezét határozottan, de ne fájjon neki, és mondd azt neki "Nem! Ezt nem lehet". Higgadtan, nyugodtan, de szigorúan tedd ezt, legalábbis próbáld meg.
2010. jún. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mennyi hasonló helyzetű anyuka. Nálunk is ugyanez van 22 hónapos kislányommal. Ha nem tetszik valami vagy megüt, vagy legalábbis csap felém. Mikor hogy jön össze. Én 2 módszert használtam, attól függően hogy itthon voltunk,vagy nem. Ha itthon voltunk, akkor volt egy szék amire leültettem 5 percre, utána elmagyaráztam ilyet nem szabad csinálni, stb. Ha nem voltunk otthon, akkor pedig a plüssét (amit éjjel nappal mindenhova hurcol magával) elkértem/elvettem tőle 5 percre. Aztán ezután is elmagyaráztam hogy miért vettem el. Az elején én is visszaadtam neki ha megütött, de beláttam semmi értelme, mert nem javult a helyzet. Mostanra ezzel a módszerrel már szinte teljesen elfelejtette az ütögetést.
2010. jún. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálnuk is előfordul (régebben gyakoribb volt) ilyesmi, kisfiam 2 éves múlt. Próbáltam én is megfogni a kezét, vagy picit ráütni amikor ő megütött,de ez nekem nem vált be. Egyre jobban felhergelem vele,egy idő után meg sem hallja mit mondok... hiszti lesz...stb. Viszont azt tapasztaltam, hogy ha megüt és elmondom neki, hogy ez fáj anyának...nem szabad ilyet csinálni...megkérdezem tőle, hogy mit kell csinálni azzal akit szeretünk? akkor hamar "bocsánatot" kér, megsimizi az arcom és odabújik..."megszeretget". Gyorsan lezárjuk a témát, beszélgetünk, játszunk tovább, mintha mi sem történt volna. Mióta így teszek egyre ritkábban fordul elő,talán lassan ki is növi. Minden jót nektek!

2010. jún. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!