Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan reagáljak, ha 3 éves...

Hogyan reagáljak, ha 3 éves lányom azt mondja "nem szeretlek! "?

Figyelt kérdés

Soha!!! nem mondtam nekik ilyet, soha nem mondok olyanokat sem, hogy undok vagy , vagy csúnya, vagy ronda. Csak azt hajtogatjuk egymásnak, hogy szeretlek, imádlak. Ma váratlanul ezt "odalökte" nekem. Vissza is kérdeztem, mert mondom ilyen nincs hogy ezt mondta, de elismételte. Gyanakszom, hogy óvodában hallotta valakitől, mert múltkor egy olyat is beszólt, hogy "nem vagy a barátom." Nem akarnék rá túl nagy hangsúlyt fektetni, de tetszett neki, hogy csak hebegni tudtam a meglepettségtől, és utána még elmondta vagy 3szor, míg rá nem néztem csúnyán, és meg nem sértődtem.

Tudom, hogy nem lett volna szabad, mert nem igazán tudja mit jelent, de mégis olyan rosszul esett. Mondtam neki, hogy ez nem szép, ilyet ne mondjon, mert nem igaz, és kitől hall ilyeneket. Aztán hogy én sem mondom neki soha ezt, ő miért mond nekem ilyet?! Aztán mindent próbáltam reálisan látni, de valahogy kicsúszott a kezem közül a dolog, meg aztán igazándiból nem vagyok én otthonos ebben, ez volt az első ilyen, és nem tudtam hogy kezeljem a helyzetet. :(


2010. dec. 15. 22:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt se tudja, mit beszél. Te se vedd komolyan. Pl. mondd azt, hogy "iigen? na akkor majd jól megcsikizlek..."
2010. dec. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Jól írtad, nem kell rá túl nagy hangsúlyt fektetni ebben a korban :) Ha 12 évesen mondja, az már gáz(osabb). Az enyém 2 éves, és ha nem tetszik neki valami, rácsap kicsit a kezemre, és közli hogy "cúnya anya". :) (Gyanítom, nemsokára jön a "nem szeretlek" is).
2010. dec. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
a fiam is szokta mondani, 2,5 éves. én akkor azt mondom neki, h kár, mert én nagyon szeretlek. erre mindig az a válasz: én is szeretlek ám! és megölel. ne fektess rá nagy hangsúlyt, hallotta vhol.
2010. dec. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt mondanám rá,hogy én meg szeretlek és a barátom vagy, és megpuszilgatnám és annyi.
2010. dec. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

nem is tudja, hogy ez mit jelent :)

ne haragudj rá, ne sértődj meg. Ő ilyenkor mérges rád valamiért, ezt a haragot próbálja meg így elmondani. Szerintem vagy mondd el neki, hogy te akkor is szereted őt vagy mond el neki, tudod, hogy most mérges és ezért mondja, de te mérgesen és mindenhogyan is nagyon szereted és utána jöhet is a csiki.

Le fog szokni róla, ne aggódj. Nagyon-nagyon szeret téged!!!

2010. dec. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
84%
A gyerekek nagyon érdekes, de ugyanakkor őszinte világban élnek és mindig próbálják átlépni és feszegetni a határokat. Azt írtad, hogy nem tudtad kezelni a helyzetet, csak hebegtél és ezt valószínűleg ő is észrevette. Sok anyuka nem tudja, vagy nem foglalkozik vele, hogy a gyerekeknek hihetetlen receptorai vannak és okosak, mindent éreznek, ami bennünk lejátszódik, érzik azt, hogy milyen lelkiállapotban vagyunk. A kislányod érezte, hogy elbizonytalanodtál és elvesztetted a magabiztosságod. Ezt rögtön ki is használta és rátett egy lapáttal. Ha azt érezte volna, hogy nem foglalkozol annyira a témával, vagy lazán kezeled, nem próbálkozik tovább. Nekem van egy jól bevált eszközöm, és ez egyben a kislányom gyenge pontja, mert minden gyereknek van gyenge pontja. :-))A kislányom 4 éves és skorpió, vagyis nagyon erős egyéniség és néha kezelhetetlen. Van egy baba a polcon, Rozikának neveztük el,amire sokszor haragszik, mert a baba nevében beszélek hozzá. Nekem igyan még nem mondta azt, h. nem szeretlek, de amikor csúnya dolgot csinál, Rozika rögtön megszólal, hogy "jól van anya, ne legyél szomorú én sokkal aranyosabb vagyok, és nem viselkedem olyan bután, mint az XY, ne is foglalkozz vele, inkább gyere és velem játsz", na ilyenkor kiveri a hisztit és kiabál a babával, hogy ő is aranyos és anya velem játsz ne a Rozival és én is aranyos és okos vagyok stb. Ha a kislányom azt mondta volna, hogy nem szeretlek, Rozika rögtön megszólalt volna, hogy nem baj anya én viszont nagyon szeretlek, ne törődj XY-al, gyere és vegyél fel és kicsit odabújok hozzád, stb. Ilyenkor rögtön előjön a féltékenység, legalább is nálam ez nagyon működik és ezzel meg tudom fogni mindig.
2010. dec. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
2 éves a kisfiam. Ő meg azt szokta csinálni, hogy mindenkit (aki épp jelen van: a férjem, az öcsém, stb.) megkínál például a túró rudijából csak engem nem. Soha. Először nekem is furcsa volt, nem is tudom, hogy reagáltam, valószínüleg csak értetlenkedtem. Legközelebb azt mondtam neki, hogy nem baj, én akkor kérek egy simogatást. Odahajolok, és megsimogatja az arcom. Szóval valahogy azért "oldjuk" mindkettőnkben a helyzet okozta furcsa érzést.
2010. dec. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mérges rád valamiért ilyenkor, ezért szerintem a legjobb reakció, ha ilyenkor megerősited őt abban, hogy te nagyon szereted őt.

Pl: te tudod, én azért nagyon szeretlek téged.

2010. dec. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

így igaz, mérges és dühös valamiért, azonban, ha olyan dologért, mert valami butaságot nem volt szabad megtennie, megtiltottad neki, akkor nem érdemes ilyeneket mondani, hogy: én akkor is szeretlek, és hasonlók.

csak hagyd válasz nélkül, folytasd a szokásos tevékenységeidet, nehogy elkanászodjon, hogy neki mindent lehet, akkor is megpuszilgatják.

ha megölelgeted, később durvábbakat fog beszólogatni, de akkor már tudatosan.

2010. dec. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ahhoz mit szólsz, amit az én 3 éves lányom mondott??!!


Imádja nagymamáját, ami önmagában jó is, csak néha nagyon facsarja a szívemet, hogy úgy érzem, szívesebben van vele, mint velem. Ha ő megy érte az oviba, akkor röpül a nyakába, ha én megyek, akkor egy pillantással tudomásul veszi, hogy ott vagyok, és játszik tovább.


Ha mamához megyünk, egy pillanat alatt felöltözik egyedül, ha máshova, úgy kell felhúznom rá a ruhákat.


Meg egyébként is, mamánál mindig szuper, és hazajönni se akar. Titkos attól félek, jobb szeretne ott lakni.


Pedig normális, szeretetteljes családban élünk, férjemmel is szeretjük egymást, nem szoktunk hangosan veszekedni, ajtót csapkodni, lányommal is sokat vagyunk együtt, kimutatom, mondom is, hogy szeretem. Persze ő is, de egy-egy megnyilvánulása azért nagon rosszul tud esni!


Na de a lényeg, hogy amikor a kistesvérét vártam, már nagy volt a pocakom, mindennel tisztában volt, hogy érkezik majd egy kisbaba, aki az ő kistestvére. Nagyon várta, szeretettel simogatta a hasamat, beszélt hozzá, készült a fogadására.


Majd egy szép napon tök komolyan azt mondta:

"Anya, neked úgyis lesz most egy új kisgyereked, akkor én hadd legyek a mama kislánya!"


Köpni, nyelni nem tudtam, visszakérdeztem vagy kétszer, hogy ezt hogy gondolta, és megfogalmazta ugyanezt, hogy akkor ő most már lehet amama kislánya, mert nekem ott a másik. De ami a legjobban fájt, hogy ezt nem dühből, nem féltékenységből mondta, nem azért, mert mondjuk összeszidtam, és haragszik rám....hanem tök higgadtan és természetesen, mint aki ezt eltervezte, és erre vágyik.


Ehhez mit szólnál? :-(((


Aztán az tette helyre a lelki békémet, hogy amikor a kistestvér megszületett 5 napig a kórházban voltam. A férjem pedig mesélte, hogy első éjszaka mamáéknál aludt nagy boldogan a lányom. Második éjszaka már nem olyan lelkesen, de még mindig ott aludt. Harmadik este pedig sírva mondta a drágám apának, hogy most már jöjjenek haza, hátha anya is hazajött már! :-)


Remélem, csak szeret azért! :-)

2010. dec. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!