Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyobb gyerekes anyuk,...

Nagyobb gyerekes anyuk, válaszoltok őszintén? Ha a gyereketek 2 évesen még nem beszélt, nagyobbként is le volt maradva az átlagtól?

Figyelt kérdés
Vagyis gyengèbb, közepes tanuló lett? Vagy ha ti magatok/férjetek/rokonotok szintén 2 évesen egyáltalán, vagy csak pár szót használt, nem ment később úgy a tanulás,ahogy elképzeltétek?
2010. nov. 11. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
a noverem 3 eves koraig csak mutogatott mindenre, nem szolt egy szot se, szulinapja elott par nappal szolalt meg eloszor, folyekonyan beszelt, nem volt semmi gondja az iskolaban
2010. nov. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És mi lett a nővéredből? Mit tanul?mi a munkája? Erre is kiváncsi lennék! Köszi a választ!
2010. nov. 11. 17:08
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Párom 2 éves koráig egy szót sem szólt. Utána folyékonyan azonnal.

Most 34 éves középfokú angol nyelvvizsgája van, felsőfokú tanfolyamot végzett, 3 évet kommunikációs főiskolán angol tanár szakon, utána ELTE jogi kar, most 5. éves hallgató nappalin+ dolgozik.

Kisfiúnk sem szószátyár: 22 hónapos, cca. 50 szót tud.

De 1 évesen stabilan ment a hóban is.

2010. nov. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A férjem 3 éves koráig nem beszélt anyósom szerint. Ma orvos. Általánosban és gimiben is végig kitűnő tanuló volt. Felsőfokú nyelvvizsgája van.

Úgyhogy én csak reménykedem hogy a fiam (aki szintén nem nagyon beszélt úgy 2.5 éves koráig, legalább feleennyire okos lesz :)

2010. nov. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az óvoda kezdete előtt elvitt édesanyám pszichológushoz, mert alig beszéltem. Azt mondta az orvos, ne aggódjon anyuka, értelmes a gyerek. Két diplomám van, s mindenki azt mondja, túl sokat beszélek. :-)
2010. nov. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tehát valószinüleg semmi összefüggés nincs a későbbi beszéd és az értelmi képesség között....2 éves fiam iszonyat activityt nyom egész nap:) szerintrm fél éven belül előrelépés nem várható:(
2010. nov. 11. 18:37
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
öcsém 2,5 éves koráig csak mutogatott, hogy ö-ö-ö. Ma matek-info osztályban tanul középsuliban, 3.-4. tanuló. 1-8-ban osztályelső volt.
2010. nov. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A végén még az derül ki, hogy okosabbak,mint gondolnánk:) mutogat és saját jelei vannak, minek is beszéljen, amig ezzel bármit megértet...
2010. nov. 11. 22:06
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám szerint 3 éves koromban még nem beszéltem!Mikor bekerültem az oviba onnantól pár hét alatt beszéltem!Nem voltam elhanyagolva, van egy nővérem is, akitől megtanulhattam volna beszélni, de nem ment valamiért!Most 28 éves vagyok.Ami soha nem ment az az idegen nyelv!Amúgy nem voltam rossz tanuló!
2010. nov. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggés a kettő között,az hogy kiből mi lesz,szerintem szorgalom,kitartás és persze a szülői odafigyelés.
2010. nov. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!