Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedves Anyukák, válaszoltok...

Kedves Anyukák, válaszoltok nekem?

Figyelt kérdés

Szóval arra gondoltam, hogy a nyári szünetben vállalnék itthon gyermekekre vigyázást. Amíg a szülők dolgoznak, és nem tudják másképp megoldani az elhelyezésüket. Mennyit fizetnek ezért? Mennyit lehet elkérni?

Nekem is van kettő, nem tudok elmenni dolgozni sem, egyik anyuka javasolta is.

Előző években is csináltam ezt, de nem kértem semmit, mert ismerősök gyermekei voltak. Viszont szeretném kiplakátolni is, esetleg internetre is kiraknám pár helyre.


2011. ápr. 17. 20:20
 1/10 kisnita ***** válasza:

Szerintem ez attól is függ, hogy mennyi ideig lennének nálad a gyerekek és hogy étkezést biztosítasz-e nekik, stb. Szerintem azon is múlik, hogy mennyi idősek lesznek a gyerekek akik hozzád mennek. Én úgy írnám ki, hogy megegyezés szerinti ár.

Ha legalább egyszeri étkeztetést biztosítasz nekik (mondjuk ebéd) az maga már egy átlagos 6 éves gyereknek kb 3-400 Ft. Szóval ezt kalkuláld bele és így állítsd össze az árat. Az is jó ötlet ha megkérdezed azt az anyukát aki ajánlotta ezt neked, kérdezd meg ő mennyi pénzt fizetne ha napi x órában lennél a gyerekével.

2011. ápr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

inkább úgy fogalmaznám meg a válaszom, hogy én mennyit adnék.

óránként 800 - 1000 Ft körül, kaja nélkül. és legalább 4 órára adnám le. de elvárások nincsenek gyakorlatilag (azaz nem kell németül tudnia a gyerekemnek mire visszaérek.)

ennél többet valószínűleg nem, mert a játszóházak is körülbelül ennyibe kerülnek és ott is lehet igényelni gondozót.

amit végiggondolnék a helyedben, hogy egyszerre hány gyereket vállalsz. nemcsak azért mert 2-3-nál több gyerek már kicsit kockázatos egyedül, hanem nem is fogják rádbízni. ez azt is jelenti, hogy szervezni is kell, hogy ki mikor hozza (feltéve, hogy tényleg mindenki időben érte megy.)

ha bírod, csínáld, nekem tetszik.

2011. ápr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én szeretem őket, többször volt, hogy tízen ugráltak körül. :) Volt közte ovis is, és kis iskolás is. Szívesen főztem, ha kellett korán keltem reggel, hogy elmenjek a boltba. Eljátszanak szépen, de én is be szoktam szállni különböző dolgokat kitalálunk. Nem hagyom unatkozni őket. 6-8 órában dolgoznak a szülők, akikről biztosan tudom, hogy hoznák a gyerekeket. Túl sokat sem szeretnék kérni érte. Köszönöm szépen, hogy írtatok.
2011. ápr. 17. 20:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Kaja nélkül óránként 500-nál többet nem adnék. Ennél több mellett már nem érné meg dolgozni.
2011. ápr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon hirdetnék ilyesmit, csak max az ismerőseimnek szólnék, mert szerintem nagyon kemény jogi szabályozása van ennek. Szerintem ez olyan, mint egy családi napközi, vagy valami hasonló, és akkor jön az ÁNTSZ meg mindenki hozzád. Elég ha egy védőnő, vagy családvédelmi is elolvassa a kerülteben a hirdetésed.... Szerintem vigyáz...
2011. ápr. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát én abból indulok ki,hogy nálunk a Csana 3000Ft/nap,ebben van reggeli,tízórai,ebéd,uzsonna 7-17h.

Szóval aki előttem írta,hogy 800-1000ft/óra az nem gondolta ezt végig.Napi 10.000???

Még úgy lehetne megoldani,hogy a szülőkkel együtt össze kellene ülni,előre megtervezni a heti menüt,a legegyszerűbb kajákra gondolok pl paprikáskrumpli,gulyásleves,reggeli uzsi májkrémes kenyér,lekváros kenyér,ezt kiszámolni kb mennyi lenne,ezt osztani a gyerekek számával és minden szülő fizeti a saját gyerekének és ezen felül kb 1000-1200ft/nap/gyerek/6-8óra.Heti kb 7000-8000ft-ra jönne ki egy gyerek a szülőnek,ebből a te hasznod 5000-6000ft/gyerek/5 nap.Szerintem ez kb reális.Legalábbis én ennyit még kitudnék fizetni,de többet már biztosan nem.

Ha hosszabb távon számolom így havi/4 hét/20 nap szinten kb 30-32000Ft lenne,egy sima állami ovihoz viszonyítva még ez is sok,de egy magámhoz ahol min 60000ft/hó még elmegy.De ugye mindenki az államihoz viszonyít,sokan még ott is a havi kb 8000ft étkezést is nyögve fizetik ki vagy még arra is támogatást kapnak.

2011. ápr. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én az ÁNTSZ-től nem félek. Szerintem sokan csinálják ezt. Több ilyen hirdetést is olvastam. Maximum, ha valaki rosszat akarna nekem, esetleg ő feljelentene. Ki tanúsítja azt egyáltalán, hogy pénzért vigyázok más gyerekére? Máskor sem kérdezte senki, hogy mennyit kérek érte? Szerintem ez hülyeség. Én olyan 500-600 forint körül gondolkodtam óránként, mert kb ez az az összeg amit én is kifizetnék maximum. Köszi, hogy írtatok ti is.
2011. ápr. 18. 09:19
 8/10 anonim ***** válasza:
Most már csak azt írd meg, helyileg hol vagy :-))) nekem is nagyon kellene egy megbízható segítség nyárra.
2011. ápr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

sziasztok

lehet, hogy én értettem félre valamit, azért írtam az 1000 Ft-ot, mert én egy-egy alkalomra gondoltam. :-)

az viszont igaz, hogy, hogy csak 4 gyerek max. 1 felnőttre. csak így adnám be. 10 nagyon sok szerintem

igen, ha folyamatosan vinném valahova, akkor csana ár.

40-50000FT/hó.

2011. ápr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kiplakátolni? Talán vállalkozó vagy, és ugy csinálnád? Számlát tudsz adni a szolgáltatásról? Mert jóakaródként tanácsolom, ha nem, ne csinálj ilyen butaságot! Az APEH úgy megbüntet, hogy bexarsz... Simán rácsapnak az ilyen hirdetésekre, az egyik dolgozó viszi a gyerekét, és mikor fizet, te meg nem adsz számlát, megmutatja a szép kis APEH-es igazolványát. Hidd el, tudom, családtag egy. :)
2011. ápr. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!