Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon rá vagyok feszülve,...

Nagyon rá vagyok feszülve, hogy a gyerekemnek bármi fejlődési problémája van?

Figyelt kérdés

2 éves múlt, kisfiú, nem beszél, emiatt logopédushoz jár, pedagógiai szakszolgálatnál voltunk, ott nem mondták hogy a beszédfejlődési problémám kívül más gond lenne vele. Viszont van pár szenzoros tünete is, például nem szeret koszos lenni, válogatós. Ezt leszámítva jókedvű, mosolygós, okos, szociális kisgyerek.

Én teljesen rá vagyok feszülve erre az egészre, állandóan azon aggódok, hogy nehogy valami problémája legyen, nagyon féltem őt.

Érez esetleg más is így? Hogy lehetne ezt az állandó aggódást befejezni?


ma 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Két évesn még eleve nem kell beszélni.

Miert kell idegesiteni magadat azon, ami nincs? Most akkor miért nem azon aggódsz hogy cukorbeteg ? Vagy vesebeteg vagy májbeteg ? Vagy megfog állni a növésben mert nincs elég növekedési hormonja ?

Ennyi erővel bárki aggódhatna bármin , mert bárki meghalhat 5 perc múlva is a teljesen egészséges is.


Kb. minden ket éves válogatós és utálja ha koszos ez nem jelent semmit, Két évesn pedig nem elvárás a beszéd.

ma 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy kicsit tényleg el van maradva, ezért küldtek el minket a pedagógiai szakszolgálattól a logopédushoz. Azt mondták másfél évesnek felel meg kb a "beszéde". De ezt leszámítva tudom hogy túlaggódom az egészet.
ma 09:18
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
És ha van “baja”? Akkor fog változni is bármi? Nem. Ugyan úgy fogod szeretni és megoldod a problémat. Ezért ne idegeskedj rajta mert attól mèg a probléma megmarad ha van csak te kattansz be teljesen. Engedd el a témat. Ha van valami akkor segítesz neki ahogy tudsz ha pedig nincs akkor úgy is a lehető legjobb és még feleslegesen is aggódtál
ma 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ugyan már, rengeteg 2 éves nem beszél meg válogat, ettöl meg nincsenek "elmaradva".


Az én fiam se beszélt 2 évesen, csak 2-3 szót, most 3,5 évesen már folyékonyan beszél és mondókázik.

ma 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akármilyen elmaradása lenne is, akkor is a te gyereked, akkor is ugyanúgy szeretni fogod, akkor sem dobod bele a kukába. El kell ettől vonatkoztatni.

A pedagógiai szakszolgálatban gondolom, orvos, gyógypedagógus, logopédus, pszichológus megvizsgálta. Ha szerintük más baja nincs, akkor azt el lehet hinni, alaposak a vizsgálataik.

Szerintem a mai világban nagyon túl vannak pörgetve ezek a dolgok... mindenféle tesztekkel, meg fejlesztéssel, meg szűrésekkel...40-50 éve sem voltak drasztikusan mások a gyerekek, csak éppen nem keresték 100-féle módszerrel a "bajaikat"... Nem kell a gyerekednek tökéletesnek lenni. Nem kell sem átlagosnak lennie, sem átlag felettinek. Egyszerűen csak boldognak kell lennie, erre gondolj.

ma 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem 4 évesen a védőnői vizsgálaton nem szólalt meg. Jött a duma a védőnő részéről, hogy "meg kéne méretni a képességeit, mert biztos benne, hogy van, amiben kiemelkedő." Hát azt hittem lefordulok a székről. - Ha annak a gyanúja nem merül fel azok részéről, akik napi kapcsolatban vannak vele (óvodapedagógusok), hogy elmaradása van, akkor miért is kéne "megméretni"? Attól majd a gyerek jobban érzi magát, hogy papírja van arról, hogy van, amiben "kiemelkedő"? Attól majd én jobban fogom szeretni? - vicc az egész. Ilyen, és ezer dolgok miatt gondolom, hogy ez a mai világban nagyon túl van pörgetve.

Persze, lehet ezekkel a dolgokkal foglalkozni, egy egészséges határig kell is, de azért nem ezek az élet nagybetűs lényegei.

ma 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én gyerekemnek beszedfogyatekos sni kódja van. Úgyhogy voltam már vele száz logopdusnal és gyogypedagogusnal mégse értem, hogy egy 2 évesnél miért merül fel a fejlesztés. Le van fél évvel maradva? Ilyen nincs. Amikor másfél éves volt a lányom, volt egy másfél éves kisfiú a játszón, aki mondatokban beszélt, a többi gyerek meg sehogy, hatalmas eltérések vannak ebben a korban. 2 évesen kell tudni 20 szót, de az is beleszámít, amit ő talál ki ha mindig ugyanarra használja. A 20 szó megvan? Fejlesztési túlpörgésnek érzem, hogy 2 évesen fejlesztésre jártok. De egy jó van benne, hogy ezek szerint van rá kapacitás nálatok és nem kell majd minden fejlesztésért könyörögni ha esetleg szükség van rá. Vagy maganban jártok? Mert akkor pénzt akarnak keresni és minden gyereket aki beteved hozzájuk, fejlesztenek. Amúgy egy 2 évesnél hacsak nem valami súlyos problémája van, nem lehet tudni lesz-e vele gond. Lányom 3 éves kora után kezdett beszélni és azt mondta a logopédus, majd később kiderül van-e elmaradása. És 5 éves volt amikor láthatóvá vált, hogy van vele gond, mert annyi idősen már van valamilyen elvárás és lehet latni, hogy más gyerek jobban teljesít, mint ő. Ezt 2,3 évesen nem lehet látni, mert csak annyi az elvárás, hogy rohangáljon az udvaron. 5 éves korában szóltak az óvónők, hogy nem érti jól a beszédet, vigyem logopédiai iskolába. Ami inkább előny, mint hátrány, mert nagyon jó suli és szeret oda járni.
ma 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fejlődésneurológushoz vidd! NE Szakszolgálathoz!
ma 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!